Komunikaty PR

Obudź do życia swoją skórę!

2022-03-30  |  16:20
Biuro prasowe
Kontakt
Karina Grygielska
Ramka PR

Nastała wiosna, a wraz z nią wszystko budzi się do życia. Czas zmienić garderobę na lżejszą, odsłonić nogi, szyję i dekolt. Zadbać o jakość skóry całego ciała, jak również twarzy. Nasza cera szczególnie teraz, po okresie zimowym, potrzebuje pobudzenia i rozświetlenia. Jak przygotować skórę twarzy na pierwsze promienie wiosennego słońca i pobudzić ją do życia?

W okresie zimowym często zapominamy o właściwej pielęgnacji skóry twarzy. Przez co staje się ona szara, sucha, ziemista i zanieczyszczona. Wraz z nadejściem ciepłych i słonecznych dni chcemy w szybkim czasie uzyskać jej promienny i zdrowy wygląd. Jak tego dokonać? Poznaj 3 zasady pięknej skóry na wiosnę!

Złota zasada - Dogłębne oczyszczenie i złuszczenie

Pierwszym krokiem właściwej pielęgnacji jest dokładne i systematyczne oczyszczanie skóry. Złuszczanie martwego naskórka to jedno z najważniejszych dobrodziejstw, jakie możemy zafundować cerze. A po zimie szczególnie, dlaczego? Nasza skóra przez cały rok narażona jest na zanieczyszczenia. Jednak w okresie zimowym mamy dodatkowe czynniki, takie jak - zimne powietrze, czy obciążające tłuste kremy – to wszystko wpływa niekorzystnie na stan cery.  Peelingi i maski to jedne ze skutecznych sposobów, aby oczyścić zatkane pory, uregulować wydzielanie sebum i pozbyć się martwego naskórka. Zasada jest prosta - skóra dobrze oczyszczona jest wygładzona i promienna. Zdecydowanie lepiej prezentuje się na niej makijaż.

Jednak pamiętajmy, aby pielęgnację dobrać do rodzaju cery. Skóra delikatna i wrażliwa nie powinna być narażona na działanie mocno ścierających drobinek, zawartych w niektórych peelingach. Warto wówczas postawić na maseczki albo żele oczyszczające. Natomiast skóra  tłusta lubuje się z glinkami, które świetnie regulują wydzielanie sebum.

Pielęgnację domową warto wzbogacić zabiegami, które dogłębnie oczyszczają skórę. W tym okresie, szczególnie sprawdzi się innowacyjny Profacial Max, który można wykonać w klinice medycyny estetycznej Drzazga Clinic. Jest on zabiegiem bezkonkurencyjnym w kategorii oczyszczania skóry twarzy – dogłębnie ją oczyszcza na wielu jej płaszczyznach, dodatkowo, działa na skórę liftingująco oraz ujędrniająco. W efekcie cera odzyskuje blask, staje się promienna i bardziej napięta.

Nawilżenie i odżywienie

Kolejny krok ku pięknej skórze to nawilżenie i odżywienie. Po zastosowaniu peelingu i innych zabiegów oczyszczających, skóra jest idealnie przygotowana na przyjęcie składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Wybierając krem do twarzy na nowy sezon, zwróćmy uwagę na jego formułę. Kiedy temperatury wzrastają, dużo lepszym rozwiązaniem są kremy o lekkiej konsystencji i skoncentrowanych składach. Skórze przyzwyczajonej w okresie zimowym do cięższej konsystencji kremów może być na początku trudno przywyknąć się do lżejszej formuły kosmetyku. Dlatego warto również dołączyć do pielęgnacji żelowe serum, które nie obciąża skóry, a dodatkowo wzmacnia efekt kremu.

Jeśli chodzi o kremy, warto postawić na te, które mają w składzie kwas hialuronowy. Jest to składnik, który nie obciąża skóry, a bardzo dobrze ją nawilża. Co ciekawe, jedna cząsteczka kwasu hialuronowego łączy aż 250 cząsteczek wody. Skóra dzięki temu staje się nawodniona, nawilżona i odzyskuje swój naturalny blask.

Jeśli chcesz pobudzić skórę do życia postaw na systematyczność. Trzy kroki właściwej pielęgnacji to oczyszczenie, nawilżenie i odżywienie. Poza codziennymi domowymi rytuałami postaw na profesjonalne zabiegi kosmetyczne, które dadzą efekt promiennej cery idealnej na spotkanie wiosny.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ramka PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem? Biuro prasowe
2024-07-05 | 10:00

Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?

Słońce jest synonimem lata, wakacji i relaksu. Gorące promienie relaksują, wprawiają nas w dobry nastrój... i nadają naszej skórze delikatnego blasku,
Uroda Co warto wiedzieć o bakuchiolu?
2024-07-05 | 09:00

Co warto wiedzieć o bakuchiolu?

Bakuchiol to roślinny król kosmetycznej multifunkjonalności. Działa przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco, nawilżająco oraz antyoksydacyjnie. Wykorzystanie bakuchiolu
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?
2024-07-05 | 08:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.