Komunikaty PR

Oczyszczenie i nawilżenie – duet dla dłoni wiosną

2023-03-20  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Za moment rozpocznie się wiosna – czas manicure’owego szaleństwa. W nadchodzących miesiącach będą królowały intensywne kolory, zdecydowane formy i biżuteria na paznokciach. Jak sprawić, by dłonie prezentowały się w nich perfekcyjnie? Kosmetolodzy podpowiadają – zacznij od pielęgnacji! A, ściślej mówiąc, od nawilżenia, ponieważ właśnie po zimie nasze ręce wymagają najbardziej troskliwej opieki.

Pierwsze promienie wiosennego słońca pojawią się niebawem – a wraz z nimi manicure’owe szaleństwo. Tęsknimy za ciepłem, kolorami i kreatywnym, wiosennym lookiem. W tym roku modne będą błękit, pomarańcz i czerwień, a także biżuteryjne dodatki na paznokciach. To już za chwilę! Zanim jednak oddasz się manicure’owej kreatywności, zadbaj o regenerację i dogłębne nawilżenie skóry dłoni. Kosmetolodzy podkreślają, że perfekcyjne SPA dla rąk zaczyna się od wyboru odpowiedniego mydła. Poznaj 3 rady kosmetologa, Agnieszki Kasprzak, eksperta marki BAŚKA.

Mydło do rąk powinno nawilżać

O tym, że należy nawilżać skórę dłoni, wie większość z nas. To must-have. Nie zawsze jednak pamiętamy, że o nawilżeniu decyduje nie tylko dobór odpowiedniego kremu, ale także mydła do rąk. Jak podkreślają kosmetolodzy, warto sięgać po preparaty myjące z gliceryną, które zapobiegają przeznaskórkowej utracie wody. W ten sposób zwiększamy efektywność nawilżenia!

Regularne nawilżanie skóry dłoni jest absolutnie konieczne dla ich pięknego i zdrowego wyglądu. Bogate w witaminy, odżywcze kremy do rąk nawilżą, wygładzą i przywrócą nam poczucie komfortu, a mydła z gliceryną, takie jak Mydła w płynie BAŚKA, zapobiegną wysuszaniu dłoni. Ukształtujmy w sobie dobre nawyki i miejmy odpowiednie kosmetyki zawsze przy sobie. Unikajmy używania „jakiegoś mydła”, co zdarza nam się często w podróży mówi Agnieszka Kasprzak, ekspert marki BAŚKA.

Delikatność to podstawa

Jak pielęgnować „delikatnie” i co to dokładnie znaczy? Specjaliści wyjaśniają. Po pierwsze, podczas mycia dłoni unikaj bardzo gorącej i bardzo zimnej wody. Nasza skóra „nie lubi” ekstremalnych warunków. Po drugie, jeśli masz skórę wrażliwą – zrezygnuj z długich kąpieli i namaczania dłoni w wodzie. Sesje w gorącej kąpieli rozpulchniają naskórek, przez co skóra rąk (i nie tylko) może stać się podatna na podrażnienia i mikrouszkodzenia. Wybieraj prysznic… przynajmniej w większość dni. Na kąpiel w wannie z książką, aromatyczną świeczką i ulubioną muzyką możesz pozwolić sobie np. raz w tygodniu. Po kąpieli wycieraj dłonie delikatnie. Unikaj mocnego pocierania szorstkim ręcznikiem. Dłonie tego „nie lubią”.

Krem zawsze pod ręką

Ręce to ta część ciała, która zawsze jest najbardziej narażona na wpływ czynników zewnętrznych. To właśnie one zimą lepią śnieżki (nie zawsze odziane w rękawiczki, prawda?), zmagają się z wiatrem oraz stykają z detergentami. Mają także najczęstszy kontakt z wodą oraz środkami do dezynfekcji. Dłonie kilka lub kilkanaście razy dziennie. Jak zapobiegać wysuszeniu skóry po myciu?  – Drugim, po wyborze odpowiedniego, nawilżającego mydła do rąk, zwyczajem, który należy wdrożyć, jest zdecydowanie aplikacja kremu do rąk po każdym ich myciu. To bardzo ważne, byśmy ulubiony, dobry krem do rąk zawsze miały w swojej torebcemówi Agnieszka Kasprzak.

Jak podkreślają kosmetolodzy, skóra dłoni „docenia” ekstrakty naturalne. Jakie? Na przykład te pochodzące z sadów i ogrodów – owoce malin, jeżyn, poziomek i zielonego jabłuszka. Codzienna pielęgnacja dłoni powinna stanowić element domowego SPA, które poprawia nastrój, uwodzi zapachem i nastraja… do wiosennych, manicure’owych szaleństw. Inspiracje naturą będą nam… na rękę!

 

BAŚKA mydło w płynie o zapachu jeżyn

Przeznaczone do mycia dłoni. Specjalnie dobrana formuła zapewni dłoniom natychmiastową czystość i pielęgnację. Zmysłowy zapach leśnych jeżyn przynosi dobry nastrój i poprawia samopoczucie.

Pojemność: 250 ml

 

BAŚKA mydło w płynie o zapachu poziomki

Przeznaczone do mycia dłoni. Skutecznie oczyszcza, a dzięki formule z gliceryną, pielęgnuje skórę dłoni. Otulający zapach słodkich poziomek wprawia w radosny nastrój.

Pojemność: 250 ml

 

Do serii należą także:

Mydło w płynie jabłuszkowe

Mydło w płynie o zapachu malin

Mydło w płynie jogurtowo-mleczne

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca? Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś
Uroda Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata
2024-06-27 | 11:00

Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata

O czym marzysz podczas gorącego lata? Oczywiście – o orzeźwieniu i chwilach relaksu. Beauty-eksperci wskazują, że duet idealny w upalne dni to relaksująca, chłodna kąpiel i
Uroda Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości
2024-06-27 | 01:00

Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości

W 2023 r. Polacy przeznaczyli średnio ponad 409 zł na kosmetyki do higieny osobistej – w tym antyperspiranty. Rynek produktów deo prężnie się rozwija: w ciągu najbliższych 3

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.