Odkryj piękno, które masz w naturze
Natura to nasz niezawodny sprzymierzeniec w dbaniu o dobre samopoczucie, a także o urodę. Poszukując skutecznych, a zarazem bezpiecznych sposobów pielęgnacji, coraz częściej zwracamy się w jej kierunku. Pamiętajmy jednak, że opracowując swój indywidualny, codzienny rytuał pielęgnacyjny, warto dbać o ciało nie tylko od zewnątrz, ale też od środka.
Marka Polana to holistyczne podejście do pielęgnacji skóry, oparte na dobroczynnych właściwościach naturalnych składników. Dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu i pasji do natury, Herbapol-Lublin stworzył innowacyjny koncept dwukierunkowej pielęgnacji, polegający na dbaniu o kondycję skóry od zewnątrz – dzięki kosmetykom, oraz od wewnątrz – dzięki suplementom diety.
Głównym składnikiem produktów Polana jest czerwona koniczyna, zwana rośliną kobiet. Choć wygląda niepozornie, skrywa w sobie moc składników aktywnych, które w połączeniu z innymi ekstraktami roślinnymi, wspierają kobiety w trosce o kondycję i piękno skóry.
Czerwona koniczyna od lat rośnie na polskich łąkach. Jej trzylistkowe liście oraz kwiat skrywają w sobie wielką moc, która doceniana jest przez zwolenniczki świadomej pielęgnacji. Ta cenna dla kobiet roślina posiada nie tylko właściwości regulujące gospodarkę hormonalną, ale wpływa także korzystnie na układ kwrionośny oraz regeneruje skórę, opóźniając proces jej starzenia się. Dzieje się to za sprawą zawartych w ekstrakcie z koniczyny izoflawonów, które pozytywnie wpływają na sieć włókien kolagenowych i elastynę, redukując ilość wolnych rodników. Dodatkowo, izoflawony chronią przed słońcem oraz stymulują syntezę kolagenu, co przekłada się na zapewnienie odpowiedniej elastyczność skóry oraz odmłodzony, promienny wygląd. Flawonoidy i antocyjany zawarte w koniczynie działają antyoksydacyjnie, przeciwzapalnie, wpływając jednocześnie na zmniejszenie wysuszenia naskórka i wyrównując koloryt skóry.
Marka Polana to trzy programy naturalnej pielęgnacji dostosowane do różnych potrzeb skóry: Nawilżanie, Rewitalizacja, a także Odmładzanie. W każdym z produktów zawarty jest ekstrakt z czerwonej koniczyny, a ponadto inne wartościowe składniki ziołowe i roślinne, m.in. chaber bławatek, stokrotka, czy mak lekarski.

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.