Odkryj piękno, które masz w naturze
Natura to nasz niezawodny sprzymierzeniec w dbaniu o dobre samopoczucie, a także o urodę. Poszukując skutecznych, a zarazem bezpiecznych sposobów pielęgnacji, coraz częściej zwracamy się w jej kierunku. Pamiętajmy jednak, że opracowując swój indywidualny, codzienny rytuał pielęgnacyjny, warto dbać o ciało nie tylko od zewnątrz, ale też od środka.
Marka Polana to holistyczne podejście do pielęgnacji skóry, oparte na dobroczynnych właściwościach naturalnych składników. Dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu i pasji do natury, Herbapol-Lublin stworzył innowacyjny koncept dwukierunkowej pielęgnacji, polegający na dbaniu o kondycję skóry od zewnątrz – dzięki kosmetykom, oraz od wewnątrz – dzięki suplementom diety.
Głównym składnikiem produktów Polana jest czerwona koniczyna, zwana rośliną kobiet. Choć wygląda niepozornie, skrywa w sobie moc składników aktywnych, które w połączeniu z innymi ekstraktami roślinnymi, wspierają kobiety w trosce o kondycję i piękno skóry.
Czerwona koniczyna od lat rośnie na polskich łąkach. Jej trzylistkowe liście oraz kwiat skrywają w sobie wielką moc, która doceniana jest przez zwolenniczki świadomej pielęgnacji. Ta cenna dla kobiet roślina posiada nie tylko właściwości regulujące gospodarkę hormonalną, ale wpływa także korzystnie na układ kwrionośny oraz regeneruje skórę, opóźniając proces jej starzenia się. Dzieje się to za sprawą zawartych w ekstrakcie z koniczyny izoflawonów, które pozytywnie wpływają na sieć włókien kolagenowych i elastynę, redukując ilość wolnych rodników. Dodatkowo, izoflawony chronią przed słońcem oraz stymulują syntezę kolagenu, co przekłada się na zapewnienie odpowiedniej elastyczność skóry oraz odmłodzony, promienny wygląd. Flawonoidy i antocyjany zawarte w koniczynie działają antyoksydacyjnie, przeciwzapalnie, wpływając jednocześnie na zmniejszenie wysuszenia naskórka i wyrównując koloryt skóry.
Marka Polana to trzy programy naturalnej pielęgnacji dostosowane do różnych potrzeb skóry: Nawilżanie, Rewitalizacja, a także Odmładzanie. W każdym z produktów zawarty jest ekstrakt z czerwonej koniczyny, a ponadto inne wartościowe składniki ziołowe i roślinne, m.in. chaber bławatek, stokrotka, czy mak lekarski.
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.