Komunikaty PR

Odliczanie do wiosny w rytmie… PEH

2024-02-23  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Zima to czas, po którym włosy – zdecydowanie – potrzebują regeneracji. Eksperci wskazują, że receptą na trwałą poprawę kondycji pasm jest pielęgnacja PEH, a klucz do sukcesu tkwi w równowadze składników. Jak dobrać odpowiednie proporcje humektantów, protein oraz emolientów i jak efektywnie przygotować się do nadejścia wiosny?

Ostatnie sezony pokazują niegasnące zainteresowanie fryzjerów, trychologów, włosomaniaczek i całego rynku beauty spersonalizowaną pielęgnacją w rytmie PEH. Polega ona na utrzymaniu odpowiedniego balansu składników PEH, czyli właśnie protein, humektantów i emolientów. Jak to zrobić? Eksperci podpowiadają: wszystkie komponenty należy dobierać i mieszać w zależności od indywidualnych potrzeb – naszych, a ściślej mówiąc, naszych włosów. Wystarczy tylko posłuchać, co do nas „mówią” nasze pasma.

Wysokoporowate, czy niskoporowate?

Pierwszym krokiem do wytyczenia strategii PEH powinno być rozpoznanie stopnia porowatości pasm. Włosomaniaczki stawiają na prosty sposób, który możemy zastosować samodzielnie, w domu – czyli tzw. test szklanki z wodą. Polega on na umieszczeniu włosa w pojemniku z wodą i obserwacji jego położenia. – Wystarczy 5 minut, by stwierdzić, czy włos unosi się na powierzchni wody. Jeśli tak, jest niskoporowaty. Wysokoporowaty kosmyk opadnie na dno, a średnioporowaty zaś – zatrzyma się pod powierzchnią. Gdy poznamy strukturę włosa, będziemy w stanie łatwo wdrożyć zasady PEH i dobrać odpowiednie połączenie składników w szamponach, odżywkach oraz wcierkach mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki BAŚKA.Wysokoporowate pasma zwykle dobrze reagują na połączenie protein i humektantów, a w przypadku włosów niskoporowatych, warto ostrożnie dozować proteiny, by nie obciążać pasm. W tym przypadku zwykle możemy stosować większe dawki emolientówdodaje.

Humektanty, emolienty, proteiny… i ich super-moce

Czy wiesz, jakie właściwości mają składniki PEH i dlaczego warto miksować je, realizując wiosenną strategię regeneracji? Mówiąc w skrócie: humektanty (np. niacynamid, pantenol lub gliceryna) to składniki odpowiedzialne za nawilżenie pasm. Dzięki nim matowe, szorstkie włosy odzyskują naturalną miękkość i delikatność. Proteiny (np. keratyna) to z kolei białka, które stanowią podstawowy budulec włosów. „Odpowiadają” za objętość pasm i ich połysk. „Potrafią” także odbudowywać mikrouszkodzenia. Włosy, którym brakuje protein mogą być pozbawione objętości, a fryzura może stracić ładną formę. Ale uwaga – zbyt duża dawka protein może z kolei sprzyjać plątaniu i puszeniu kosmyków. Trzeci składnik PEH to emolienty, które „domykają” humektantowe nawilżenie i sprawiają, że te pierwsze nie pochłaniają cząsteczek wody (a tego, zdecydowanie, nie chcemy). Dzięki emolientom możemy dłużej utrzymać efekt odżywienia, który osiągamy stosując proteiny.

–  Dla włosów, które potrzebują miękkości i sprężystości, doskonale sprawdzi się odżywka oparta na mocy emolientów, np. Emolientowa odżywka do włosów jogurtowo-mleczna BAŚKA. Bezcenne w przypadku takich pasm są preparaty zawierające oleje roślinne, np. z migdałów lub lnu, które dodają włosom blasku i sprawiają, ze stają się bardziej miękkie. Z kolei pasma zniszczone i wymagające regeneracji „docenią” produkty humektantowe, np. Humektantowy szampon do włosów zniszczonych i cienkich o zapachu malinowym BAŚKAmówi Agnieszka Kowalska.

Wiosenne odliczanie

Początek upragnionej wiosny to świetny pretekst do uporządkowania nawyków w zakresie pielęgnacji włosów. Eksperci podkreślają, że idealnym kompasem do osiągnięcia efektu zdrowych, zregenerowanych po zimie pasm, jest pielęgnacja w myśl zasad PEH. Odpowiednie połączenie emolientów, humektantów i protein – oparte na analizie struktury i potrzeb włosów to strzał w dziesiątkę. A zatem: zrób test szklanki z wodą, dobierz odpowiednie komponenty, włącz do codziennej rutyny pielęgnacyjnej miks PEH i obserwuj efekty.

 

 

Emolientowa odżywka do włosów

Jogurtowo-mleczna

Aksamitna emolientowa odżywka rekomendowana włosom potrzebującym miękkości i sprężystości. Bazuje na cenionych prebiotykach oraz kompleksie wyselekcjonowanych ekstraktów, które doskonale pielęgnują włosy. Ekstrakt z miodu skutecznie rewitalizuje suche i matowe pasma. Mieszanka olejów roślinnych ze słodkich migdałów, lnu i wiesiołka dodaje włosom blasku, miękkości i gładkości.

Pojemność: 250 ml

Cena: ok. 12 zł

 

Do serii należą także:

Jabłuszkowa odżywka zwiększająca objętość do włosów cienkich, o różnej porowatości

Humektantowa odżywka wzmacniająca do włosów zniszczonych i cienkich o zapachu malinowym

Proteinowa odżywka do włosów blond i rozjaśnianych, która wzmacnia osłabione włosy po zabiegach

 

Humektantowy szampon do włosów zniszczonych i cienkich o zapachu malinowym

Obecne w formule ekstrakty roślinne oraz prowitamina B5 i alantoina mają działanie nawilżające i regenerujące włosy, poprzez wypełnienie mikrouszkodzeń i ubytków, szczególnie zniszczonych i matowych kosmyków. Ponadto ekstrakt z kiełków pszenicy, wpływa na ich elastyczność, zdrową objętość i gładkość. Obecny w formule olej z pestek malin, oprócz zapewnienia słodkiego aromatu, doskonale odżywia pasma, dzięki czemu stają się bardziej lśniące i odporne na uszkodzenia.

Pojemność: 500 ml

Cena: ok. 12 zł

 

Do serii należą także:

Jabłuszkowy szampon zwiększający objętość do włosów cienkich, o zapachu zielonego jabłuszka

Proteinowy szampon do włosów blond i rozjaśnianych o słodkim zapachu jeżyn

Prebiotyczny szampon, który zapewnia łagodną, a zarazem kompleksową pielęgnację skóry głowy i włosów

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Wiosenna moc mgiełek do włosów Biuro prasowe
2024-03-26 | 15:00

Wiosenna moc mgiełek do włosów

Nadejście wiosny zwiastuje nowe rozdanie beauty-postanowień. Jednym z najpotrzebniejszych i najpopularniejszych jest poprawa kondycji włosów oraz wzmocnienie pasm przed latem.
Uroda Jak zadbać o włosy zgodnie z ich potrzebami?
2024-03-26 | 12:45

Jak zadbać o włosy zgodnie z ich potrzebami?

Wiosna to doskonały moment na odświeżenie swojej fryzury, a dopasowana do potrzeb Twoich włosów pielęgnacja, to najlepszy sposób na ich
Uroda Make-up no make-up trendem wiosny
2024-03-26 | 12:00

Make-up no make-up trendem wiosny

Wiosna to czas, gdy na scenę wkraczają nowe makijażowe trendy. W tym roku jednym z kluczowych stylów makijażu jest make-up no make-up. Kosmetolodzy podpowiadają, że jego idealną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Teatr

Joanna Trzepiecińska: W polskim kinie nie ma już ról dla kobiety w moim wieku. Weszło już inne pokolenie, które ma swoją widownię i są inne oczekiwania

Aktorka podkreśla, że na razie nie widzi dla siebie miejsca w polskich produkcjach. Z jej obserwacji wynika, że reżyserzy skupiają się teraz na innej grupie wiekowej i właśnie dlatego dużo pracy ma młode pokolenie. Joanna Trzepiecińska nie ubolewa jednak z tego powodu, bo choć nie dostaje propozycji od twórców filmów i seriali, to dużo występuje na teatralnych scenach – w spektaklach i recitalach.

Farmacja

Bioinformatyczne narzędzia ułatwiają diagnostykę opartą na danych genetycznych. W Polsce dostęp do niej wciąż jest niewystarczający

Głównie na rynek amerykański trafiają rozwiązania z zakresu diagnostyki genetycznej opracowywane na całym świecie, również w Polsce. Na rodzimym rynku wciąż brakuje spójnych działań na rzecz przeprowadzania takich badań i ich wykorzystywania w praktyce klinicznej. Strategia powinna obejmować m.in. stworzenie ram prawnych, odpowiednią wycenę i kształcenie kadr. Jak się okazuje, choć teoretycznie możemy w leczeniu nowotworów sięgać już po terapie celowane, to nakłady na badania umożliwiające ich odpowiedni dobór stanowią zaledwie ułamek procenta wydatków na onkologię.