Komunikaty PR

Odmładzanie bez skalpela

2020-10-29  |  17:02

Piękna i gładka skóra to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Niestety z biegiem czasu, obserwowane są, szczególnie na twarzy,pierwsze oznaki starzenia się skóry. Jak skutecznie i bezinwazyjnie poradzić sobie z tym problemem? Odpowiada dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog — wenerolog i ekspert medycyny estetycznej z kliniki Projekt Skóra.

W naszej Klinice często pojawiają się pacjenci, których trapi poszarzała cera, zmarszczki mimiczne, a do tego niejednokrotnie przebarwienia czy blizny powstałe na skutek zmian potrądzikowych - rozpoczyna dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog — wenerolog, ekspert w zakresie medycyny estetycznej, pomysłodawczyni kliniki Projektu Skóra.

To, jaki zabieg polecam moim pacjentom jest oczywiście uzależnione od stanu zmian czy rodzaju skóry. W okresie zimowym często rekomenduję laser frakcyjny CO2, który mawia się, że działa jak skalpel. Dla mnie ważne jest to, że daje świetne efekty (widoczne już po kilku dniach od zabiegu) i rewelacyjnie radzi sobie z różnymi zmianami - kontynuuje dr Małgorzata Marcinkiewicz.

Laser frakcyjny CO2 – likwidacja niedoskonałości

Zabieg ten jest jednym z najskuteczniejszychw walce z niedoskonałościami na skórze. Mawia się, że jest sposobem na ,,odświeżenie” bez skalpela. Skutecznie redukuje poszerzone pory, wygładza skórę i wyrównuje jej koloryt poprzez likwidację przebarwień czy blizn. Nie tylko stymuluje intensywną regenerację skóry, poprzez dogłębne działanie frakcyjne, ale i pozytywnie wpływa na przebudowę oraz zapewnia długotrwałe rezultaty otrzymane w wyniku zabiegu. Warto pamiętać, że po jego wykonaniu należy unikać ekspozycji na słońce oraz stosować dermokosmetyki przyspieszające gojenie.

Częstotliwość:
Efekty widać już w kilka dni po zabiegu, choć warto poczekać około 2 tygodni na ich pełnię. By uzyskać najlepsze możliwe rezultaty zaleca się wykonywanie drugiego zabiegu po około czterech do sześciu tygodni.

To jeden z najbardziej skutecznych zabiegów, który pozwala bez użycia wypełniaczy delikatnie i naturalnie poprawić owal twarzy. Zanim zostanie wykonany u konkretnego pacjenta —istotna jest konsultacja. To ważne, aby podczas niej poinformować specjalistę np. o zażywaniu leków, takich jak np. retinoidy - konkluduje dr Małgorzata Marcinkiewicz.

 Zabieg wykonywany jest w Klinice Projekt Skóra: projektskora.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca? Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś
Uroda Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata
2024-06-27 | 11:00

Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata

O czym marzysz podczas gorącego lata? Oczywiście – o orzeźwieniu i chwilach relaksu. Beauty-eksperci wskazują, że duet idealny w upalne dni to relaksująca, chłodna kąpiel i
Uroda Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości
2024-06-27 | 01:00

Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości

W 2023 r. Polacy przeznaczyli średnio ponad 409 zł na kosmetyki do higieny osobistej – w tym antyperspiranty. Rynek produktów deo prężnie się rozwija: w ciągu najbliższych 3

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.