Komunikaty PR

Oko na szeroko — czyli jak odmłodzić okolice oczu?

2020-08-24  |  11:25

Oko na szeroko — czyli jak odmłodzić okolice oczu? Odpowiada dermatolog dr Małgorzata Marcinkiewicz

Cienie, sińce czy kurze łapki są oznakami starzenia się skóry okolic oczu. Pojawiają się już w młodym wieku, nawet przed trzydziestym rokiem życia. W pewnym stopniu są uwarunkowane genetycznie. Nasilają je jednak sytuacje stresogenne, zmęczenie i brak odpowiedniej pielęgnacji, a także promieniowanie UV oraz zanieczyszczone środowisko. Jak dbać o ten wrażliwy obszar skóry? Które zabiegi wybierać, aby odmłodzić okolice oczu? Odpowiada dermatolog ekspert w zakresie medycyny estetycznej dr Małgorzata Marcinkiewicz.

Skóra okolic oczu i powiek jest najcieńsza na całej twarzy – jej grubość to około 0,5 mm. Ma również słabsze krążenie krwi oraz limfy. Na jej pogarszający się stan wpływa nie tylko upływający czas, ale również uwarunkowania genetyczne oraz schorzenia takie jak anemia i alergia, cukrzyca czy zaburzenia endokrynne - wyjaśnia dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog – wenerolog, ekspert w zakresiemedycyny estetycznej z kliniki Projekt Skóra.

I dodaje:

Wśród szkodliwych czynników wymienia się też przepracowanie, palenie papierosów, nieodpowiednia dieta czy ekspozycja na promieniowanie słoneczne. Wszystkie te składniki wyraźnie wpływają na aktywność fibroblastów, które są odpowiedzialne za tworzenie się kolagenu, regenerację i odbudowę skóry. 

Jak zatem dbać o okolice oczu, a tym samym spowolnić proces starzenia się skóry? Czy istnieją zabiegi medycyny estetycznej, które wyraźnie wpływają na polepszenie kondycji tego wrażliwego obszaru?

Pacjentom zalecam przede wszystkim systematyczną pielęgnację w domu, która poprawi napięcie skóry i jej koloryt. Należy codziennie rano stosować krem przeciwsłoneczny zanim nałożymy make-up, starannie oczyszczać skórę przed snem i nawilżać kosmetykiem np. z kwasem hialuronowym na noc. Co najmniej raz w tygodniu warto położyć maseczkę o działaniu liftingującym oraz nakładać hydrożelowe płatki pod oczy np. z kolagenem. Na uzyskanie pięknego wyglądu oka wpływają również zabiegi wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej. Spowalniają procesy utraty elastyczności i zaniku tkanki podskórnej. W rezultacie możliwe jest wyraźne zredukowanie cieni i worków pod oczami oraz odmłodzenie spojrzenia. Wśród najefektywniejszych zabiegów polecam terapię preparatami biomimetycznymi, usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym, mezoterapię igłową I mikroigłową oraz stosowanie preparatów regeneracyjnych jak fibryna bogatopłytkowa. Świetnym zabiegiem na poprawę kondycji skóry wokół oczu jest również radiofrekwencja mikroigłowa. Najlepsze efekty uzyskuje się łącząc poszczególne zabiegi np. stymulację fibryną z wypełnieniem kwasem hialuronowym.

Aminakwasowa terapia zastępcza

Terapia oparta jest na leczeniu czterema aminokwasami (glicyna, I-prolina, I-lizyna, I-leucyna) w połączeniu z silnie nawilżającym kwasem hialuronowym. Ma działanie spowalniające oznaki upływu czasu. Stosuję się ją przy umiarkowanych i głębokich zmarszczkach twarzy i okolic oczu, choć także przy leczeniu rozstępów, blizn czy chcąc poprawić jędrność grzbietów rąk, skóry nad kolanami i okolicy ramion. Aminokwasy odżywiają fibroblasty i pobudzają je do regeneracji, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna, gęsta i napięta, a zmarszczki (w tym kurze łapki) i fałdy są mniej widoczne.

Częstotliwość: Zaleca się serię czterech zabiegów co dziesięć dni, a po sześciu miesiącach tzw. przypominający zabieg.

Kwas hialuronowy

Stosowany jest do niwelowania cieni i dołów w okolicach oczy. Iniekcja następuje w dolinę łez. Znacznie poprawia wygląd skóry, dodając jej naturalnego blasku. Sprawia, że jest bardziej napięta i elastyczna. Zabieg wpływa również na produkcję nowego kolagenu.

Częstotliwość: Iniekcję zaleca się powtórzyć po około ośmiu – dwunastu miesiącach.

Mezoterapia igłowa

Zabieg ten cieszy się największą popularnością wśród pacjentów. Odżywia, regeneruje i nawilża skórę, zwłaszcza w okolicy oczu. Metoda polega na podaniu śródskórnie niewielkich ilości substancji, odpowiednio dobranych do potrzeb pacjenta.

Częstotliwość: W zależności od preparatu zaleca się serię dwóch do czterech zabiegów, co dwa, cztery tygodnie, a po sześciu miesiącach zabieg tzw. przypominający.

Preparaty regenerujące

To jedno z najbardziej naturalnych działań z zakresu dermatologii estetycznej. Preparat zostaje przygotowany z własnej krwi pacjenta. Podaje się go w skórę metodą mezoterapii. Pobudza naturalne mechanizmy regeneracyjne, co w efekcie prowadzi do odmłodzenia skóry okolic oczu oraz likwidacji cieni. Wpływa również na lepsze ukrwienie skóry i jej zdrowy koloryt.

Częstotliwość: Dla uzyskania optymalnych rezultatów zalecamy wykonanie serii zabiegów w odstępach kilku tygodni.

Radiofrekwencja mikrogiłowa

Zabieg polega na kontrolowanych termicznych mikrouszkodzeniach w głębszej warstwie skóry za pomocą mikroigieł, aby pobudzić procesy regeneracyjne, a w konsekwencji uzyskać jędrniejszą i bardziej elastyczną skórę np. wokół oczu. Radiofrekwencję mikroigłową poleca się także do poprawy napięcia skóry twarzy czy rąk oraz niwelowania rozstępów i blizn, w tym również tych potrądzikowych. Niewątpliwym atutem jest brak widocznych śladów na skórze już w kilkadziesiąt minut po zabiegu oraz brak okresu rekonwalescencji.

Częstotliwość: Dobre rezultaty można uzyskać po pierwszym razie, choć zależne jest to od kondycji skóry i problemu,z jakim zgłasza się pacjent – zwykle zaleca się wykonywanie od dwóch lub trzech procedur, co cztery tygodnie.

Pacjentom, szczególnie po trzydziestym roku życia, zalecam systematyczne poddawanie się zabiegom poprawiającym kondycję skóry wokół oczu, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji na co dzień. Warto także pamiętać o codziennych piciu wody, która oczyszcza organizm z toksyn. Tylko holistyczne podejście do naszej skóry sprawi, że będziemy mogli cieszyć się jej pięknym i zdrowym wyglądem – konkluduje dr Małgorzata Marcinkiewicz.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda KUP NEBOA, RATUJ ŻÓŁWIE I WYGRYWAJ! Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:00

KUP NEBOA, RATUJ ŻÓŁWIE I WYGRYWAJ!

NEBOA - polska marka wegańskich kosmetyków do pielęgnacji włosów i skóry głowy, startuje z nową kampanią marketingową, w której konsumenci kupując produkty,
Uroda Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?
2024-07-05 | 10:00

Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?

Słońce jest synonimem lata, wakacji i relaksu. Gorące promienie relaksują, wprawiają nas w dobry nastrój... i nadają naszej skórze delikatnego blasku,
Uroda Co warto wiedzieć o bakuchiolu?
2024-07-05 | 09:00

Co warto wiedzieć o bakuchiolu?

Bakuchiol to roślinny król kosmetycznej multifunkjonalności. Działa przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco, nawilżająco oraz antyoksydacyjnie. Wykorzystanie bakuchiolu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.

Inwestycje

Polskie wybrzeże przyciąga coraz więcej turystów z zagranicy. Apartamenty nad morzem wracają do łask inwestorów

Polskie wybrzeże z każdym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem krajowych, ale i zagranicznych turystów – głównie z Niemiec, Czech, Szwecji i Norwegii. Tym, co przyciąga ich nad Bałtyk, są m.in. ceny, które wciąż pozostają konkurencyjne w stosunku do cen innych, popularnych destynacji wakacyjnych, jak i dobra baza noclegowa. Nadmorskie hotele i apartamenty w sezonie notują nawet ponad 90-proc. obłożenie, a zainteresowanie inwestowaniem w takie obiekty nie słabnie. Apartamenty typowo pod wynajem – wykończone pod klucz, w dobrej lokalizacji, z operatorem i gwarancją comiesięcznego zysku – są popularne wśród osób, którym zależy na zabezpieczeniu i pomnożeniu swoich oszczędności, które jednocześnie oczekują, by formalności związane obsługą lokalu były dla nich jak najmniej angażujące.

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.