Peeling - niezbędny element pielęgnacji po lecie
Skóra po lecie
Promienie słoneczne znacznie wysuszają skórę. Zazwyczaj zapominamy o kremach przez co nawilżenie jest ograniczone, a kolagen, który odpowiada za elastyczność skóry jest wytracany. Skutkiem są przebarwienia, popękane naczynka, ale także sucha skóra czy zrogowacenia. Słońce uszkadza płaszcz hydrolipidowy skóry odpowiedzialny za zatrzymywanie wody w naskórku. Jeśli nie działa prawidłowo - woda wyparowuje z naszego ciała, przez co możemy zauważyć znaczne przesuszenia.
Największy błąd w pielęgnacji
Najczęstszym niedopatrzeniem w pielęgnacji jest pomijanie kosmetyku, jakim jest peeling. Redukcja obumarłego naskórka jest niesamowicie ważna. Pojawia się on wskutek naturalnego procesu odbudowy skóry. Starsze warstwy są „przesuwane” na samą górę, a nowe kryją się tuż pod nimi. Dlatego, by ułatwić skórze ten proces, powinniśmy systematycznie pozbywać się obumarłego naskórka. Dzięki temu nasze ciało będzie „oddychać” i co ciekawe, dzięki takiemu zabiegowi przyczynimy się także do wyrównania kolorytu skóry. Dzięki temu będzie gładka i promienna.
A co jeśli nie będziemy używać peeling?
Jeśli myślimy, że ten krok możemy pominąć i przejść od razu do balsamów - nic bardziej mylnego. Jeśli o to nie zadbamy, poniesiemy tego konsekwencje. W głębszych warstwach skór zaczną gromadzić się bakterie i zanieczyszczenia, co skutkuje nie tylko zatykaniem porów, ale także może doprowadzić do zmian ropnych.
Jaki peeling wybrać?
W sklepach znajdziemy całą masę tego typu kosmetyków. Najpopularniejsze są te klasyczne, kosmetyczne propozycje. Mają wyczuwalne drobinki, które po wmasowaniu w skórę, pozbywają się zbędnych zrogowaceń. Świetnie działający będzie detoksykacyjno-dotleniający cukrowy peeling do ciała DuoLife Chlorofil Beauty Care. To starannie skomponowane połączenie składników, które stymulują mikrokrążenie oraz oczyszczają skórę i poprawiają jej właściwości chłonne. Dzięki temu dalsze kroki pielęgnacyjne, takie jak balsamowanie ciała, będą o wiele efektywniejsze. W kosmetyku tym zastosowana została unikalna Formuła Ashedo 24/7 Nutri-FormTM, której podstawą jest olej z awokado i masło shea, które sprawiają, że peeling nie tylko pozbywa się obumarłego naskórka, ale też idealnie nawilża, odżywia i poprawia elastyczność skóry.
Warto o swoją skórę dbać cały rok, ale doskonale wiemy, że wiele osób zapomina o różnych krokach pielęgnacji latem, kiedy to jesteśmy w rozjazdach. Jednak teraz zdecydowanie należy poświęcić swojej skórze chwilę i pomóc jej w „dojściu do siebie” po wakacyjnych wojażach.
myduolife.com
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.