Perfekcyjny demakijaż w wakacyjnym stylu.
Festcom
ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl
Wakacje to czas zabawy, relaksu i przekraczania granic. Zero zasad! Ale czy na pewno? Kosmetolodzy wskazują, że w letnim szaleństwie musi być jednak metoda… na demakijaż! I to ta idealnie dobrana do potrzeb skóry i warunków, w jakich spędzamy lato. Sposobów na oczyszczenie twarzy jest bowiem wiele. Który wybrać i co spakować do wakacyjnej walizki? Kosmetolog radzi.
Lato to czas makijażowych, klubowych szaleństw i ekspresji bez ograniczeń. Kochamy to. Jednak w połączeniu z campingowymi warunkami, kąpielami w słonej wodzie i częstymi zmianami klimatu, dla wrażliwej cery wakacje to prawdziwy „obóz przetrwania”. Jak zapewnić skórze ochronę i wesprzeć jej naturalną regenerację? Kosmetolodzy wskazują na filar letniej pielęgnacji – perfekcyjny demakijaż.
Hasło nr 1: delikatność
Wakacje to czas zabawy i przygody… ale także, często, pośpiechu – w końcu tak wiele ciekawych rzeczy czeka „tuż za rogiem”! To również moment, kiedy – w obcym miejscu – trudniej odnajdujemy nasze codzienne rytuały. Także te kosmetyczne. Rezultat? Pośpieszne przecieranie twarzy szorstkim wacikiem, szybki prysznic z drapiącym ręcznikiem „pod pachą” i „jakieś mydło”, które akurat znajdziemy w walizce. To błąd! Kosmetolodzy wskazują, że słowem-kluczem idealnej pielęgnacji cery „wrażliwca” jest delikatność.
– Cera wrażliwa i sucha odznacza się podwyższonym pH. Preparaty do mycia i demakijażu twarzy oparte na bazie mydła dodatkowo wpływają na zwiększenie tego współczynnika, a w konsekwencji – na niszczenie naturalnego mikrobiomu. A zatem, nawet w okresie wakacyjnym, podczas spontanicznych wyjazdów, należy pamiętać, by do demakijażu stosować tylko delikatne preparaty micelarne lub specjalne produkty do oczyszczania cery wrażliwej lub atopowej – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX®. – Idealnie sprawdzą się np. Olejek do demakijażu SOLVERX Sensitive Skin lub Żel do mycia i demakijażu Atopic Skin. Przy ich użyciu utrzymujemy odpowiedni poziom pH i tworzymy właściwe warunki do rozwoju pożytecznego mikrobiomu, który stanowi barierę ochronną. Dla „wrażliwców” to bezcenne – dodaje.
Kosmetolodzy podkreślają, że równie istotne, jak dobór odpowiednich kosmetyków, jest właściwe przeprowadzenie samej procedury oczyszczania. Co to oznacza? Przede wszystkim, zachowanie szczególnej delikatności. Unikajmy mocnego pocierania skóry wacikiem, gąbką i ręcznikiem – po myciu osuszmy twarz delikatnie dotykając ją powierzchnią ręcznika. Po drugie, zrezygnujmy z namaczania skóry, ponieważ długie kąpiele sprzyjają powstawaniu mikrouszkodzeń. Po trzecie, nasza skóra „woli” umiarkowane temperatury, a zatem – wykluczmy bardzo gorący prysznic.
Hasło nr 2: komfort
Wakacje to synonim komfortu. Jak wskazują eksperci, efektywność rytuału pielęgnacyjnego zależy od tego, czy będzie powtarzany starannie i regularnie. A zatem – czy będziemy czuły się komfortowo podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, w tym właśnie podczas demakijażu. – Każda z nas ma swój ulubiony sposób oczyszczania skóry. Niektóre panie preferują demakijaż przy użyciu żelu, inne najlepiej czują się używając np. olejku lub płynu micelarnego. Taktyk jest wiele, a każda z nich wykazuje bardzo wysoką skuteczność. Możemy zatem dobierać konsystencję kosmetyku i jego zastosowanie dokładnie do swoich preferencji. W ten sposób codzienny rytuał pielęgnacyjny staje się także formą relaksu – mówi Agnieszka Kowalska.
Hasło nr 3: micele
Micele to, bez wątpienia, „cząsteczki do demakijażowych zadań specjalnych”, a tym samym największy sprzymierzeniec skóry wrażliwej. Są to niewielkie cząsteczki zbudowane z cząstek lipofilowych (tłuszczowych) i hydrofilowych (wodnych). Dzięki swoim unikalnym właściwościom działają jak gąbka wchłaniająca zanieczyszczenia znajdujące się na skórze. Wykorzystując produkty (kremy i płyny) oparte na bazie miceli, unikamy zdecydowanych procedur, które mogłyby drażnić skórę. Nie pocieramy jej mocno wacikami… bo nie musimy. Micele „wyręczają nas”, przyciągając zanieczyszczenia.
– Odpowiedzią na demakijażowe potrzeby „wrażliwców” są produkty micelarne – w płynie lub w kremie – mówi Agnieszka Kowalska. – Oba rodzaje kosmetyków perfekcyjnie oczyszczają skórę. Możemy wybrać taką formę, jaka zapewnia nam największy komfort podczas wakacyjnej pielęgnacji. Formuła Kremu micelarnego do mycia i demakijażu SOLVERX® stanowi świetne rozwiązanie dla pań, które preferują komfortowe konsystencje. Warto dodać, że produkt łatwo zmywa się wodą i nie pozostawia tłustego filmu na skórze – dodaje.
KREM MICELARNY do mycia i demakijażu skóra wrażliwa i naczynkowa
SERIA SENSITIVE SKIN
- Krem do demakijażu idealny dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień oraz hiperpigmentacji.
- Dzięki zawartości prebiotyków skóra utrzymuje balans między korzystnymi a złymi drobnoustrojami. Prebiotyki wspierają obecny na skórze mikrobiom, utrzymują równowagę hydrolipidową oraz pomagają zachować jej barierę ochronną w nienaruszonym stanie.
- Idealnie nadaje się do codziennego demakijażu twarzy i oczu.
- Formuła kremu micelarnego powoduje, że podczas jego stosowania, zanieczyszczenia zamykane są w pęcherzyki zwane micelami, a później usuwane wraz z wodą. Zapewnia to delikatność dla skóry wrażliwej.
Pojemność: 100 ml
Cena: 32 zł
OLEJEK DO DEMAKIJAŻU twarz i oczy, skóra wrażliwa i naczynkowa
SERIA SENSITIVE SKIN
- Doskonale oczyszcza skórę, regeneruje ją i pomaga odbudować jej warstwę hydrolipidową.
- Zawarty w recepturze olej z nasion słonecznika wykazuje działanie regenerujące i zmiękczające naskórek.
- Olej z otrąb ryżowych tworzy na powierzchni skóry warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody.
- Po zastosowaniu produktu skóra jest perfekcyjnie oczyszczona, pozostaje miękka i przyjemna w dotyku, odpowiednio przygotowana do przyjęcia kolejnych kroków pielęgnacyjnych.
Pojemność: 150 ml
Cena: 28 zł
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.