Perfekcyjny demakijaż w wakacyjnym stylu.
Festcom
ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl
Wakacje to czas zabawy, relaksu i przekraczania granic. Zero zasad! Ale czy na pewno? Kosmetolodzy wskazują, że w letnim szaleństwie musi być jednak metoda… na demakijaż! I to ta idealnie dobrana do potrzeb skóry i warunków, w jakich spędzamy lato. Sposobów na oczyszczenie twarzy jest bowiem wiele. Który wybrać i co spakować do wakacyjnej walizki? Kosmetolog radzi.
Lato to czas makijażowych, klubowych szaleństw i ekspresji bez ograniczeń. Kochamy to. Jednak w połączeniu z campingowymi warunkami, kąpielami w słonej wodzie i częstymi zmianami klimatu, dla wrażliwej cery wakacje to prawdziwy „obóz przetrwania”. Jak zapewnić skórze ochronę i wesprzeć jej naturalną regenerację? Kosmetolodzy wskazują na filar letniej pielęgnacji – perfekcyjny demakijaż.
Hasło nr 1: delikatność
Wakacje to czas zabawy i przygody… ale także, często, pośpiechu – w końcu tak wiele ciekawych rzeczy czeka „tuż za rogiem”! To również moment, kiedy – w obcym miejscu – trudniej odnajdujemy nasze codzienne rytuały. Także te kosmetyczne. Rezultat? Pośpieszne przecieranie twarzy szorstkim wacikiem, szybki prysznic z drapiącym ręcznikiem „pod pachą” i „jakieś mydło”, które akurat znajdziemy w walizce. To błąd! Kosmetolodzy wskazują, że słowem-kluczem idealnej pielęgnacji cery „wrażliwca” jest delikatność.
– Cera wrażliwa i sucha odznacza się podwyższonym pH. Preparaty do mycia i demakijażu twarzy oparte na bazie mydła dodatkowo wpływają na zwiększenie tego współczynnika, a w konsekwencji – na niszczenie naturalnego mikrobiomu. A zatem, nawet w okresie wakacyjnym, podczas spontanicznych wyjazdów, należy pamiętać, by do demakijażu stosować tylko delikatne preparaty micelarne lub specjalne produkty do oczyszczania cery wrażliwej lub atopowej – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX®. – Idealnie sprawdzą się np. Olejek do demakijażu SOLVERX Sensitive Skin lub Żel do mycia i demakijażu Atopic Skin. Przy ich użyciu utrzymujemy odpowiedni poziom pH i tworzymy właściwe warunki do rozwoju pożytecznego mikrobiomu, który stanowi barierę ochronną. Dla „wrażliwców” to bezcenne – dodaje.
Kosmetolodzy podkreślają, że równie istotne, jak dobór odpowiednich kosmetyków, jest właściwe przeprowadzenie samej procedury oczyszczania. Co to oznacza? Przede wszystkim, zachowanie szczególnej delikatności. Unikajmy mocnego pocierania skóry wacikiem, gąbką i ręcznikiem – po myciu osuszmy twarz delikatnie dotykając ją powierzchnią ręcznika. Po drugie, zrezygnujmy z namaczania skóry, ponieważ długie kąpiele sprzyjają powstawaniu mikrouszkodzeń. Po trzecie, nasza skóra „woli” umiarkowane temperatury, a zatem – wykluczmy bardzo gorący prysznic.
Hasło nr 2: komfort
Wakacje to synonim komfortu. Jak wskazują eksperci, efektywność rytuału pielęgnacyjnego zależy od tego, czy będzie powtarzany starannie i regularnie. A zatem – czy będziemy czuły się komfortowo podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, w tym właśnie podczas demakijażu. – Każda z nas ma swój ulubiony sposób oczyszczania skóry. Niektóre panie preferują demakijaż przy użyciu żelu, inne najlepiej czują się używając np. olejku lub płynu micelarnego. Taktyk jest wiele, a każda z nich wykazuje bardzo wysoką skuteczność. Możemy zatem dobierać konsystencję kosmetyku i jego zastosowanie dokładnie do swoich preferencji. W ten sposób codzienny rytuał pielęgnacyjny staje się także formą relaksu – mówi Agnieszka Kowalska.
Hasło nr 3: micele
Micele to, bez wątpienia, „cząsteczki do demakijażowych zadań specjalnych”, a tym samym największy sprzymierzeniec skóry wrażliwej. Są to niewielkie cząsteczki zbudowane z cząstek lipofilowych (tłuszczowych) i hydrofilowych (wodnych). Dzięki swoim unikalnym właściwościom działają jak gąbka wchłaniająca zanieczyszczenia znajdujące się na skórze. Wykorzystując produkty (kremy i płyny) oparte na bazie miceli, unikamy zdecydowanych procedur, które mogłyby drażnić skórę. Nie pocieramy jej mocno wacikami… bo nie musimy. Micele „wyręczają nas”, przyciągając zanieczyszczenia.
– Odpowiedzią na demakijażowe potrzeby „wrażliwców” są produkty micelarne – w płynie lub w kremie – mówi Agnieszka Kowalska. – Oba rodzaje kosmetyków perfekcyjnie oczyszczają skórę. Możemy wybrać taką formę, jaka zapewnia nam największy komfort podczas wakacyjnej pielęgnacji. Formuła Kremu micelarnego do mycia i demakijażu SOLVERX® stanowi świetne rozwiązanie dla pań, które preferują komfortowe konsystencje. Warto dodać, że produkt łatwo zmywa się wodą i nie pozostawia tłustego filmu na skórze – dodaje.
KREM MICELARNY do mycia i demakijażu skóra wrażliwa i naczynkowa
SERIA SENSITIVE SKIN
- Krem do demakijażu idealny dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień oraz hiperpigmentacji.
- Dzięki zawartości prebiotyków skóra utrzymuje balans między korzystnymi a złymi drobnoustrojami. Prebiotyki wspierają obecny na skórze mikrobiom, utrzymują równowagę hydrolipidową oraz pomagają zachować jej barierę ochronną w nienaruszonym stanie.
- Idealnie nadaje się do codziennego demakijażu twarzy i oczu.
- Formuła kremu micelarnego powoduje, że podczas jego stosowania, zanieczyszczenia zamykane są w pęcherzyki zwane micelami, a później usuwane wraz z wodą. Zapewnia to delikatność dla skóry wrażliwej.
Pojemność: 100 ml
Cena: 32 zł
OLEJEK DO DEMAKIJAŻU twarz i oczy, skóra wrażliwa i naczynkowa
SERIA SENSITIVE SKIN
- Doskonale oczyszcza skórę, regeneruje ją i pomaga odbudować jej warstwę hydrolipidową.
- Zawarty w recepturze olej z nasion słonecznika wykazuje działanie regenerujące i zmiękczające naskórek.
- Olej z otrąb ryżowych tworzy na powierzchni skóry warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody.
- Po zastosowaniu produktu skóra jest perfekcyjnie oczyszczona, pozostaje miękka i przyjemna w dotyku, odpowiednio przygotowana do przyjęcia kolejnych kroków pielęgnacyjnych.
Pojemność: 150 ml
Cena: 28 zł

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.