Pielęgnacja cery suchej – niezawodne sposoby na przywrócenie nawilżenia
Matowa, sucha i pozbawiona blasku cera? To jeden z najczęstszych problemów, z którymi zmagamy się zimą. Aby mu zapobiec, warto zadbać o odpowiedni poziom nawodnienia skóry – nie tylko od wewnątrz. Pomocne będą w tym odpowiednio dobrane kosmetyki. Wybierając je, należy jednak pamiętać, że nie każdy krem przywróci skórze nawilżenie – zadaniem niektórych produktów może być regeneracja, oczyszczenie, czy działanie liftingujące. Dlatego tak ważny jest przemyślany wybór kosmetyku, którego skład sprosta oczekiwanym rezultatom i pozwoli cieszyć się optymalnym efektem. Szeroką selekcję kosmetyków nawilżających oferują drogerie Super-Pharm.
Jak podejść do tematu cery suchej? Wbrew pozorom, całej uwagi nie warto skupiać na różnego rodzaju serach, kremach i balsamach, chociaż rzeczywiście są one kluczowe w pielęgnacji odwodnionej skóry. Jednak ich działanie mocno uzależnione jest od jakości cery i jej wcześniejszego przygotowania. Co to oznacza w praktyce? Zanim przejdziemy do aplikacji produktów nawilżających, warto skorzystać z peelingu, który delikatnie złuszczy zrogowaciały zaskórek i odblokuje pory. Ten prosty krok sprawi, że skóra będzie bardziej chłonna i podatna na działanie składników akrtwnych odpowiadających za przywrócenie odpowiedniego poziomu nawodnienia.
Co dalej? W zależności od potrzeb, można zdecydować się na jeden lub kilka produktów nawilżających, które mimo różnego składu, przyniosą ten sam, ale wzmocniony efekt. Na początek najlepszym wyborem będzie serum bogate w kwas hialuronowy. To składnik, któremu warto poświęcić chwilę uwagi. Nie wszyscy wiedzą, że jest to związek chemiczny naturalnie występujący w organizmie, a do jego zadań należy m.in. zapewnienie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Trudno się więc dziwić, że marki kosmetyczne tak chętnie wykorzystują go w swoich produktach. HA (Hyaluronic Acid) znajdziemy w serach dermokosmetycznych ulubieńców takich jak La Roche Posay, Vichy czy Avene.
Aby zapewnić optymalne działanie serum oraz wzmocnić efekt nawilżenia, należy nałożyć krem. Na noc lepszym wyborem będą te o bogatszej konsystencji, natomiast przy porannej pielęgnacji lepiej sprawdzą się lekkie formuły. W obu przypadkach kluczowa jest dokładna analiza składu oraz opisu produktu. Oprócz wspomnianego kwasu hialuronowego, warto szukać składników takich jak mocznik (i jego pochodne), gliceryna, kwas mlekowy czy pantenol. To właśnie one dbają o nawilżenie cery.
W ekstremalnych przypadkach niezastąpione będą silnie nawadniające maseczki o szybkim działaniu. Ekspresowy zastrzyk nawilżenia zapewni maseczka z ekstraktem z rokitnika od polskiej marki Uzdrovisco. Cera pokocha również propozycję Lierac – maseczkę, która dzięki zawartości biomimetycznego tlenu, pobudza naturalne procesy nawilżenia skóry.
Odpowiednie nawodnienie to klucz do pięknej, zdrowej i rozświetlonej cery, dlatego zachęcamy do odkycia całej gamy kosmetyków nawilżających w drogeriach stacjonarnych Super-Pharm oraz na www.superpharm.pl. Planując wizytę w drogerii warto pamiętać, że wykwalifikowane dermokonsultanki z chęcią pomogą w doborze odpowiednich kosmetyków dopasowanych do indywidualnych potrzeb oraz odpowiedzą na pytania dotyczące każdego rodzaju cery, skóry i włosów.
Więcej aktualnych promocji w zimowej gazetce Super-Pharm dostępnej pod adresem: https://www.superpharm.pl/gazetki/winter-sale-2022

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić
Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.
Farmacja
E. Kopacz: Róbmy wszystko, by dzieci przyjeżdżające do Polski wchodziły w cykl kalendarza szczepień. Wiele zależy od świadomości matek

Według danych UNICEF poziom wyszczepialności dzieci w Ukrainie wynosi 70 proc. i jest znacząco niższy niż w przypadku dzieci w Polsce. – Róbmy wszystko, żeby dzieci, które do nas przyjeżdżają, wchodziły w cykl kalendarza szczepień i pobierały szczepionki – mówi Ewa Kopacz. Jednocześnie dane Ministerstwa Zdrowia wskazują, że noworodki, które przychodzą na świat w Polsce, są szczepione w prawie 100 proc. Wciąż jest jednak pewien odsetek mam, które mimo obowiązku szczepień dla dzieci nie zamierzają tego robić. Duża w tym wina mitów krążących wokół szczepionek, podsycanych przez ruchy antyszczepionkowe.
Inwestycje
Rynek domów prefabrykowanych może do 2030 roku być wart 7 mld zł. Inwestorów przekonuje krótszy czas budowy

Domy prefabrykowane, stawiane z produkowanych w fabrykach modułów, to temat stosunkowo nowy na polskim rynku, ale zyskujący na popularności. Firma Spectis szacuje, że ten segment rynku jest wart ok. 5 mld zł, a do 2030 roku urośnie do 7 mld. Również długoterminowe perspektywy pozostają optymistyczne. Inwestorów przekonuje do tej technologii przede wszystkim możliwość skrócenia czasu inwestycji do kilku miesięcy i kontroli jej kosztów.