Pielęgnacja dłoni zimą
Wiatr, chłód, także opady śniegu i deszczu sprawiają, że nasza skóra szybciej się wysusza i jest osłabiona. Dodatkowo, w okresie jesienno - zimowym produkujemy mniej ceramidów uszczelniających naskórek, co skutkuje, że wilgoć ucieka jeszcze szybciej. W związku z tym należy jak najczęściej natłuszczać, odżywiać i uszczelniać skórę dłoni. Marka YOPE przygotowała zestawienie kremów, które idealnie się do tego sprawdzą.
Naturalny krem do rąk YOPE
Krem do rąk bez i wanilia to idealny kosmetyk dla skóry wymagającej odnowy i wzmocnienia. Za jego głęboko odżywiające działanie odpowiadają następujące składniki: olej monoi, arganowy, z pestek róży, z oliwek, masło shea, gliceryna roślinna, pro-witamina B5, a także hydrolat z bzu i ekstrakt ze strączków wanilii, które łagodzą objawy podrażnień, nawilżają, wzmacniają i odmładzają dłonie. Dodatkowo, zapach kremu przynosi na myśl słoneczny majowy dzień - kwiaty bzu doprawione deserową wanilią. Słodko, kwiatowo, marzycielsko!
Natomiast Mandarynka i malina to rozświetlający, głęboko odżywiający krem do rąk o rozkosznym zapachu letniego koktajlu. Bazą tego gęstego, otulającego kremu są oleje ze słodkich migdałów, baobabu i jojoba, masło shea, gliceryna roślinna i pro-witamina B5, a żeby zwiększyć moc naturalnie niezwykłego działania, dodane zostały również ekstrakty z mandarynki i malin.
Naprawczo-kojący krem-opatrunek Creamy peach
To produkt idealny dla wyjątkowo przesuszonych i podrażnionych dłoni. Wykorzystane składniki aktywne zbliżone są do lipidów naskórka - taka forma wnika w warstwy skóry, skutecznie ją wzmacniając i zapobiegając utracie wody, a także łagodząc podrażnienia. W związku z tym przy każdej aplikacji kremu tworzy on barierę przypominającą kompres. Jego naturalnie niezwykłymi składnikami są bioceramidy, które uzupełniają barierę naskórkową, odbudowując struktury cementu międzykomórkowego. Masło mango, które ogranicza transepidermalną utratę wody, przywraca komfort i redukuje szorstkość skóry oraz ekstrakt z angico, czyli aktywator biologicznego nawilżenia, który łagodzi objawy podrażnień.
Ochronno-kondycjonujący krem-maska do rąk Creamy musk
Wzmacniający barierę skóry, ochronno-kondycjonujący krem-maska to intensywnie odżywiająca formuła dla miękkich i pięknie wyglądających dłoni. Produkt wtapia się w strukturę bariery naskórkowej i osłania ją przed niekorzystnym działaniem zimowych czynników zewnętrznych tworząc ochronny film. Wszystko to za sprawą dobrze dobranych i niezwykle naturalnych składników jak kompleks emolientów, masło cupuacu, czy fitosterole shea.
Wszystkie wymienione kremy dostępne są w drogeriach Rossman i na rossmann.pl, a także na stronie yope.me
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.