Pielęgnacja skóry zimą
Zima to bardzo wymagający czas dla naszej skóry. W domu mamy podkręcone ogrzewanie, na dworze panuje mróz i zimny wiatr, a w pracy szaleje klimatyzacja. Na dworze coraz częściej pojawiają się zerowe temperatury, a wraz z nimi odwodniona, przesuszona skóra. Dlatego zimą należy szczególnie zatroszczyć się o nasze ciało, a pomoże w tym tylko odpowiednia pielęgnacja.
Typ skóry a odpowiednie kosmetyki
Na początku, przed wyborem odpowiedniej pielęgnacji, musimy zastanowić się jakie problemy ma nasza skóra oraz jakiego jest typu. Warto ustalić, czy mamy tendencję do wytwarzania większej ilości sebum czy wręcz przeciwnie – możemy pisać po skórze, zostawiając na niej białe, suche ślady.. Zimą częstszym problemem jest właśnie druga sytuacja. Dlatego warto zadać sobie pytanie: jakich kosmetyków używamy i czy nie powinniśmy ich przypadkiem wymienić? Jak prawidłowo zadbać o naszą skórę, by zapewnić jej optymalne nawilżenie i zdrowy wygląd?
Krok 1 – oczyszczanie
Oczyszczanie to najważniejszy etap pielęgnacji. Przygotowuje skórę do dalszych kroków, takich jak nawilżanie. Idealnym połączeniem byłaby nawilżona skóra, która jednocześnie pozbawiona jest wszelkich zanieczyszczeń. W tym celu warto zagłębić się w skład produktów myjących i wykluczyć te, które mają SLS-y, będące silnym alergenem, przesuszającym skórę. Rozwiązaniem tych rozterek będzie żel pod prysznic na bazie aloesu, taki jak DuoLife Beauty Care Aloes, który nie tylko doskonale oczyści skórę, ale także załagodzi podrażnienia i zapobiegnie nadmiernej utracie wody.
Krok 2 – złuszczanie
Często przesuszona skóra jest wynikiem nagromadzenia martwego naskórka, którego nic nie jest w stanie nawilżyć. Co prawda zimą nie są wskazane grube, ziarniste peelingi, ale możemy posłużyć się czymś nieco delikatniejszym, co sprawi, że balsam czy krem wchłonie się dużo lepiej. Właśnie z tą myślą powstał cukrowy peeling DuoLife Beauty Care Chlorofil, który stymuluje mikrokrążenie, oczyszcza skórę i poprawia jej właściwości chłonne.
Krok 3 - nawilżanie
To najważniejszy krok w pielęgnacji zimą. Niestety przez wszechobecnem ogrzewanie (w mieszkaniach, sklepach czy nawet autobusach) skóra jest mocno odwodniona. By ją odżywić należy używać mocno nawilżających kosmetyków, które mają w składzie olejki roślinny czy emolienty. Takie cuda znajdują się w formule masła do ciała DuoLife Beauty Care Collagen. Ponadto dzięki rewolucyjnej Formule HyalTri 24/7 Nutri-FormTM masło to wykazuje silne właściwości wygładzające oraz przyczynia się do zwiększenia sprężystości i elastyczności skóry.
Zimą bardziej narażone na wysuszenie są również nasze dłonie. Jako jedna z nielicznych części ciała wystawione są na ciągły kontakt z mrozem i zawieją śnieżną. Dlatego warto zawsze mieć przy sobie krem do rąk, który poratuje nasze dłonie. Zwłaszcza jeśli zapomnimy o rękawiczkach! Tutaj idealnie sprawdzi się krem DuoLife Beauty Care Vita C, który nie tylko nawilża i wygładza skórę dłoni, ale także zmniejsza wczesne oznaki jej starzenia! A pamiętajmy – to właśnie wygląd rąk zdradzają wiek najszybciej.
Odpowiednia pielęgnacja podczas zimowych dni jest bardzo ważna. Jeśli zaniedbamy ją już teraz, latem słońce tylko pogorszy sytuację i będziemy borykać się z różnymi problemami skórnymi. Dlatego warto się nad tym chwilę zastanowić i zacząć działać już teraz, by cieszyć się gładką i nawilżoną skórą przez cały rok.
https://myduolife.com/

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dorota Szelągowska: Tęsknię za Darkiem „Stolarzem” przed kamerą. Ale mamy ze sobą kontakt i będziemy razem robić jakieś rzeczy youtube’owe
Prezenterka zaznacza, że wraz z ostatnim klapsem na planie zdjęciowym programu, który wcześniej realizowała z Darkiem „Stolarzem”, nie zakończyła się ich znajomość. Nadal utrzymują ze sobą kontakt i planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Dorota Szelągowska uważa, że każdy powinien maksymalnie wykorzystywać swój potencjał, dlatego nie można siedzieć bezczynnie, tylko trzeba podejmować nowe wyzwania, korzystać z dostępnych propozycji i szans. Teraz co prawda obydwoje pracują dla konkurencyjnych stacji, ale nie rywalizują ze sobą, tylko nadal się wspierają.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Robotyka i SI
Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.