Podwójny podbródek, brak zarysu żuchwy u mężczyzny? Poznaj rozwiązanie!
Starzenie się skóry jest procesem nieuniknionym. Z upływem lat na twarzy przybywa zmarszczek i bruzd, a skóra całego ciała traci jędrność. Towarzyszy temu trudny do usunięcia nadmiar tkanki tłuszczowej. Wszystko to sprawia, że często, nie tylko u kobiet, ale i u mężczyzn pojawia się problem drugiego podbródka czy opadniętych policzków, które dodają lat. Do niedawna jedynym skutecznym sposobem na przywrócenie młodzieńczego wyglądu twarzy, odzyskanie zarysu żuchwy i pożądanych kształtów były operacje chirurgiczne. Jedną z wad tej metody jest jednak wysoka inwazyjność i długi czas rekonwalescencji. Jest jednak małoinwazyjna alternatywa.
Skuteczny światłowód
Medycyna estetyczna jest tą dziedziną medycyny, w której postęp technologiczny jest najszybszy. Niemal codziennie pojawiają się nowe, alternatywne zabiegi. Jednym z najnowszych osiągnięć medycyny przeciwstarzeniowej jest światłowodowa procedura laserowa Endolift. Efektem zabiegu jest zagęszczenie skóry, jej napięcie a także, jeśli zachodzi taka potrzeba – usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wykonywany on jest za pomocą lasera diodowego LASEmaR 1500 o niewykorzystywanej dotąd długości fali 1470 nm
Jak przebiega zabieg?
LASEmaR 1500, opracowany przez firmę Eufoton, emituje energię, która dostarczana jest do tkanek za pomocą nowej generacji światłowodów – mikro włókien optycznych FTF. Te nieco grubsze od ludzkiego włosa światłowody wprowadzane są pod skórę. Dzięki ich stożkowemu zakończeniu aplikacja jest łatwa i nie wymaga znieczulenia. Nie pozostawia również śladu na skórze. Laser emituje energię która pochłaniana jest zarówno przez wodę jak i tkankę tłuszczową. Dzięki temu Endolift jednocześnie redukuje wiotkość skóry oraz nadmiar tkanki tłuszczowej. Co ważne – zabieg można wykonać także u pacjenta z bardzo cienką, delikatną skórą, u którego nie ma nadmiaru tłuszczu, a jedynie wiotkość np. w okolicy dolnej powieki, podbródka, czy szyi.
Długotrwałe efekty
Ogromną zaletą Endolift jest to, że jest to procedura jednorazowa – do uzyskania pożądanych efektów wystarczy jeden zabieg. Pierwsze efekty są natychmiastowe, widoczne gołym okiem tuż po zabiegu. Dzięki retrakcji włókien kolagenowych skóra staje się napięta. Kolejnym efektem jest redukcja komórek tłuszczowych. Jest to proces nieodwracalny – obawy o powrót depozytów tłuszczowych są nieuzasadnione. Ostateczne efekty zabiegu są widoczne po 3-6 miesiącach. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia ani specjalnego przygotowania. Co ważne - minimalny okres rekonwalescencji sprawia, że tuż po wyjściu z gabinetu można natychmiast wrócić do codziennych aktywności
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.