Komunikaty PR

Polski mężczyzna w salonie kosmetycznym – czy znalazł już w nim miejsce dla sieb

2023-05-19  |  12:00
Biuro prasowe

Polski mężczyzna w salonie kosmetycznym – czy znalazł już w nim miejsce dla siebie?  

Jak co roku, maj rozpoczyna okres różnorodnych uroczystości. Przed nami sezon komunii, rodzinnych bankietów, ślubów, chrztów i wielu innych imprez, podczas których możemy chwalić się naszymi kreacjami i zadbanym wyglądem. O ile dla kobiet jest to zazwyczaj doskonała okazja, aby skupić się na sobie i poświęcić trochę czasu na intensywną pielęgnację, o tyle mężczyźni często ignorują kwestię dbania o siebie i niespecjalnie przykładają swoją uwagę  do swojej urody, nie wykorzystując możliwości oferowanych przez branżę kosmetyczną. Czy jednak słusznie?

Pań nie trzeba przekonywać do skuteczności i pozytywnych efektów pielęgnacji i zabiegów w salonach kosmetycznych. O tym, jak i dlaczego dbać o męską skórę zapytaliśmy Sandrę Bujnowską, kosmetolog i  właścicielkę marki SensualSpa.

Jak często możemy usłyszeć rozmowy mężczyzn na temat dbania o swoją skórę, cerę czy zdrowie? Czy pielęgnacja i dbanie o własny wygląd wśród mężczyzn wciąż stanowią temat tabu?

Od strony kosmetologów, kosmetyki i zabiegi dla mężczyzn nigdy nie stanowiły tematu tabu. Niestety, większość panów nadal wstydzi się przyznać, że jest zainteresowanych pielęgnacją twarzy i ciała. To często wynika z mylnego przekonania, że dbanie o wygląd nie pasuje do mężczyzny. Szkodzi to panom i skazuje ich na negatywne konsekwencje, które wynikają nie tylko z braku dbania o swoje ciało, ale również o swoje zdrowie.

Mężczyźni jednak nie muszą tak bardzo dbać o swoją cerę jak kobiety, prawda?

W żadnym przypadku! Musimy zdać sobie sprawę, że skóra męska, podobnie jak skóra kobieca, wymaga regularnej pielęgnacji. Męska skóra jest grubsza, pokryta gęstszym owłosieniem i posiada większą liczbę gruczołów łojowych, co sprawia, że regularne oczyszczanie i nawilżanie skóry jest jeszcze ważniejsze niż w przypadku skóry kobiet.

Na jakie zabiegi najczęściej decydują się panowie przychodzący do salonów kosmetycznych?

Najwięcej mężczyzn korzysta z zabiegów oczyszczających, nawilżających, poprawiających wygląd i kondycję skóry. Chętnie korzystają również z zabiegów przeciwstarzeniowych. Coraz więcej panów dba również o sylwetkę, w związku z czym decydują się na zabiegi modelujące i redukujące tkankę tłuszczową oraz na depilację laserową. Z pewnością to od czego stronią mężczyźni w salonach kosmetycznych to zabiegi, które nie są przyjemne w odczuciach.

Według badań, mężczyźni preferują korzystanie z jednego lub dwóch kremów, które mogą rozwiązać wszystkie ich problemy związane ze zdrowiem. Dlatego panowie chętnie sięgają po produkty, takie jak wielofunkcyjne mydło, które dbałoby jednocześnie o skórę, włosy, a najlepiej również, zwiększało poziom testosteronu i eliminowało nadmiar potu. Na szczęście podejście do tego tematu również ulega zmianie.

W dzisiejszym świecie mężczyźni coraz bardziej otwierają się na nowości związane z dbaniem o swoją urodę. Zauważam rosnącą tendencję do korzystania z zabiegów kosmetycznych przez mężczyzn, a jeszcze częściej mężczyźni sięgają po produkty do pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Zainteresowanie panów kosmetologią oraz ogólnie branżą beauty można zaobserwować także w kontekście edukacji w tym obszarze. Wielu mężczyzn decyduje się na podjęcie kariery w tej branży z autentycznym pragnieniem promowania zdrowia w zakresie medycyny estetycznej. Coraz częściej otwierają swoje salony dedykowane specjalnie dla nich. Widoczny jest postęp, zwłaszcza w ciągu ostatnich czterech lat. Obserwuje się również wzrost liczby producentów, którzy wprowadzają linie kosmetyków dedykowane mężczyznom.

Przekonanie mężczyzn do czegoś z samej zasady może być trudne, zwłaszcza w kwestiach tak delikatnych i kontrowersyjnych jak estetyka i zdrowie. Jednak czy  paradoksalne, męska, twarda logika, bojkotująca chęć dbania o samych siebie nie jest irracjonalna?

 

Najprostszym sposobem, aby logicznie uzasadnić konieczność dbania o swoją skórę, jest porównanie tego do innych akceptowalnych działań podejmowanych przez mężczyzn w celu poprawy swojego wyglądu. Mężczyźni regularnie chodzą na siłownię, uprawiają sporty i dbają o swoje ciało głównie od wewnątrz, często pomijając aspekty zewnętrznej pielęgnacji. Jednak mężczyźni nie zdają sobie sprawy z konsekwencji procesów starzenia się. Skóra szybko traci nawilżenie i wymaga regularnego nawilżania. Ciekawe badanie dotyczące dbania o siebie przeprowadzono w Cambridge, które przytoczę. 10 000 mężczyzn podzielono na dwie grupy. Jedna grupa przeprowadzała codzienną domową pielęgnację skóry, używając kremów, podczas gdy druga grupa nie stosowała żadnych kosmetyków. Skóra tych pierwszych nie tylko wyglądała znacznie lepiej i zdrowiej, ale również zaobserwowano znaczący wzrost pewności siebie, poprawę samopoczucia, a nawet w wielu przypadkach odnotowano nagromadzenie sukcesów zawodowych. Dlatego kwestia dbania o siebie, korzystanie z zabiegów, które pomagają osiągnąć zdrowszy i piękniejszy wygląd, nie powinna być uzależniona od płci. Potrzeba dążenie do dobrego samopoczucia  we własnej skórze jest powszechne, a w dzisiejszych czasach, gdy nasza skóra jest regularnie narażana na szkodliwe wpływy, takie jak ekran, toksyny i inne zagrożenia, zaniedbywanie zewnętrznego piękna staje się irracjonalne. Oczywiście, w obszarze męskiej pielęgnacji jest jeszcze wiele do zrobienia, ale mężczyźni powinni domagać się zmian i przekonywać branże beauty, że są gotowi zadbać o siebie.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.