Komunikaty PR

Przebarwienia?! Pozbądź się ich raz na zawsze!

2020-09-14  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Agnieszka Kamila Nieroda
Talk&More Group

Ogrodnicza 5b
03-605 Warszawa
a.nieroda|talkandmore.pl| |a.nieroda|talkandmore.pl
606290505
www.talkandmore.pl

Jeszcze tak niedawno leżałaś na złotym piasku, kąpałaś się w ciepłym morzu, odpoczywałaś i rozkoszowałaś się błogim lenistwem. Jednym słowem byłaś na wakacjach! Teoretycznie pamiętałaś o tym, żeby nakładać krem z SPF przed wyjściem na plażę, ale czasami zapomniałaś dołożyć warstwę ochronną po wyjściu z wody czy „dosmarować” po upływie kilku godzin... Dzisiaj o wakacyjnych kąpielach słonecznych przypominają Ci brązowe plamki na twarzy, które próbujesz zakryć makijażem. Nie martw się tym! Czasu nie cofniesz, ale przebarwień możesz się pozbyć stosując odpowiednią pielęgnację.

Jak powstają przebarwienia?

Chcąc odpowiednio poradzić sobie z przebarwieniami, poznaj fizjologię ich powstawania. Zacznijmy od początku, czyli od melaniny, która jest barwnikiem zawartym w naskórku, skórze właściwej i włosach. To jej ilość określa kolor Twojej karnacji czy koloru włosów. Produkują ją komórki pod wpływem enzymu- tyrozynazy w tzw. procesie melanogenezy. Hiperpigmentacja, czyli przebarwienia, pojawiają się kiedy proces zostaje zaburzony, gdyż komórki zaczynają produkować zbyt duże ilości melaniny. Właśnie wtedy zaczynasz zauważać na twarzy, a czasami również reszcie ciała, płaskie, brązowe plamki o nieregularnym kształcie i różnym stopniu nasycenia. Przebarwienia, oprócz tego, że różnią się wielkością, kształtem i kolorem, możemy zróżnicować biorąc pod uwagę czynnik, przez który zostały wywołane. Do najczęstszych należą, te które zostały spowodowane przez promienie UV, tzw. plamy pigmentacyjne. Hormonalne, pojawiające się bardzo często podczas ciąży oraz stosowania antykoncepcji. Potrądzikowe, które powstają z niedoskonałości. Sama widzisz, jak wiele czynników może wywoływać hiperpigmentację. Niestety przebarwienia stały się bardzo poważnym problemem kosmetycznym, szczególnie u kobiet.

Co powoduje przebarwienia?

Podstawowym czynnikiem, który powoduje powstawanie przebarwień jest… słońce. Promienie UV, które docierają do Twojej skóry pobudzają komórki do bardziej intensywnej produkcji melaniny. Ona sama działa jak naturalny filtr, który chroni Cię przed falami UV, jednak kiedy wystawiasz skórę na intensywne i/lub długotrwałe promieniowanie, melanina nie jest już w stanie należycie spełniać swojej funkcji ochronnej. Za zaburzanie procesu melanogenezy, tak samo jak za fotostarzenie oraz nowotwory skóry odpowiedzialne są fale UVA, które są w stanie przeniknąć do skóry właściwej.

Kolejnym istotnym czynnikiem mającym wpływ na powstawanie przebarwień są hormony. Zwykle to estrogen i progesteron stymulują nadmierną produkcję melaniny. Dlatego brązowe plamki często pojawiają się u kobiet w ciąży bądź przyjmujących środki antykoncepcyjne. Problem ten dotyka również Panie w okresie menopauzy oraz te cierpiące na schorzenia o podłożu hormonalnym.

Częstym zjawiskiem jest również hiperpigmentacja mająca podłoże pozapalne. Mowa tu o plamach potrądzikowych, które różnią się nieco wyglądem od wcześniej wspomnianych posłonecznych i hormonalnych. Te z reguły pojawiają się kiedy „ranki” powstające w wyniku mechanicznego oczyszczania twarzy, nie zostały dostatecznie odkażone i pozostało w nich wiele martwych bakterii i komórek. Proces gojenia zostaje zaburzony, a tkanka, która zaczyna powstawać jest nieprawidłowo zbudowana, często ciemniejsza.

Jak sobie z nimi radzić?

Nierówną walkę z przebarwieniami wspierają kosmetyki na bazie składników rozjaśniających oraz złuszczających. W swojej pielęgnacji postaw na skuteczne peelingi, kremy rozjaśniające oraz głęboko regenerujące serum do twarzy. Istotnym składnikiem wspierającym skórę w procesie rozjaśniania przebarwień jest witamina C. Warto postawić na odmianę, która się nie utlenia po otwarciu i wszystko co najlepsze przekazuje skórze. Jedną z najbardziej aktywnych form witaminy C jest Et-VC (kwas 3-O-etylo askorbinowy), zawarta w naszym kremie Agent White James White. Ponadto składnikami, które wykazują wysoką skuteczność w rozjaśnianiu przebarwień są m.in.: ekstrakt z cytryny, witamina B3 (niacynamid), kwas fitowy, ekstrakt z cebulek trawy afrykańskiej, ekstrakt z punarnava oraz morwa biała. Każda z wymienionych substancji działa na istniejące już przebarwienia, a niektóre z nich, np. niezwykła roślinka punarnava, normalizuje również syntezę melaniny, przez co zapobiega powstawaniu nowych plam. Wszystkie wymienione składniki znajdziesz w naszym niesamowitym kremie rozjaśniająco- liftingującym Be The Sky Girl Agent James White, którego skuteczność potwierdzają nasze zadowolone klientki. Dodatkowo kosmetyk dogłębnie nawilża, regeneruje i poprawia jakość i koloryt cery. Idealny towarzysz każdej kobiety… Ponadto, w związku z tym, że lepiej zapobiegać niż leczyć, należy pamiętać o ochronie anty-UV nie tylko w lecie przy pełnym słońcu. O kremie z filtrem należy pamiętać przez cały rok, a w szczególności planując zimowe- narciarskie przygody. Nasza Lady Sunshine z SPF 25 będzie idealna przez cały rok. 

Odpowiednia pielęgnacja może naprawdę zdziałać cuda i pomaga pozbyć się nawet najbardziej uporczywych problemów. Z przebarwieniami nie ma żartów i należy walczyć z nimi bardzo aktywnie. Wybór kosmetyku nie powinien być przypadkowy, stawiaj przede wszystkim na wysokie zawartości dobrej jakości składników aktywnych. Agent James White poradzi sobie z każdym rodzajem przebarwień, a dodatkowo pozostawi cerę w idealnej kondycji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Mini-nawyki – jesienna kampania marki Luksja Biuro prasowe
2020-10-21 | 16:00

Mini-nawyki – jesienna kampania marki Luksja

Ambasadorką digitalowych działań została Urszula Dębska, z którą wspólnie przygotowano angażujące produkcje video mówiące o tym, że każdy codzienny Mini-nawyk jest
Uroda Pielęgnacja anti-aging w… ampułce!
2020-10-19 | 14:00

Pielęgnacja anti-aging w… ampułce!

Skóra zaczyna biologicznie starzeć się już od ok. 25 roku życia! Co tak naprawdę się z nią wtedy dzieje? Jakie składniki aktywne są najbardziej skuteczne w przeciwdziałaniu temu
Uroda Polana – Piękno, które masz w naturze
2020-10-19 | 07:00

Polana – Piękno, które masz w naturze

Natura to znany od lat, niezawodny sprzymierzeniec w dbaniu o dobre samopoczucie i urodę. Coraz częściej zwracamy się do niej poszukując skutecznych, ale i bezpiecznych sposobów dbania

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Patronat Newserii

Gwiazdy

Dorota Szelągowska: Mam z kim rozmawiać o rzeczach prywatnych i intymnych. Nie przyszłoby mi do głowy, żeby dzielić się nimi z obcymi ludźmi

Projektantka wnętrz ma do siebie spory dystans, w konsekwencji nie przejmuje się plotkami na swój temat. Zaznacza, że zazwyczaj nie czyta medialnych doniesień, ponieważ nie ma na to czasu. Nie pała antypatią do ludzi, którzy tworzą artykuły w portalach plotkarskich. Zaznacza bowiem, że jest to ich praca i sposób na zarabianie pieniędzy. To do społeczeństwa natomiast należy decyzja, który temat będzie poczytny i stanie się popularny w internecie.

 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Ryszard Rembiszewski: Sprawy sądowe dotyczące spadku czy darowizny mogą ciągnąć się latami i budzić niesmak. Prawnik może nam wtedy wiele pomóc

Prezenter uważa, że w sytuacjach, kiedy możemy złamać prawo lub popaść w konflikt z wymiarem sprawiedliwości, najlepiej mieć przy boku doświadczonego prawnika. Dobry adwokat pomoże nam rozwiązać problem i podjąć najwłaściwszą decyzję, a w sytuacji, kiedy nie da się uniknąć procesu sądowego, przedstawi takie argumenty, dzięki którym wyrok może być dla nas dużo korzystniejszy. Aktor przyznaje, że w kluczowych kwestiach od lat radzi się swojej dobrej znajomej, doskonale zorientowanej w meandrach prawa.

Infrastruktura

Do części szkół od poniedziałku wróciła nauka zdalna. Ponad połowa nauczycieli potrzebuje dodatkowego przeszkolenia z wykorzystania narzędzi cyfrowych

Od poniedziałku, 19 października, szkoły ponadpodstawowe powracają do zdalnego trybu nauczania. Eksperci podkreślają jednak, że dzięki czasowemu przeniesieniu lekcji do online’u wiosną tego roku polska edukacja wykonała duży krok w kierunku cyfryzacji. Dzięki temu jest lepiej przygotowana na ponowne wprowadzenie nauki zdalnej. Po kilku miesiącach zajęć online nauczyciele coraz lepiej oceniają swoje kompetencje w tym zakresie, ale wciąż ponad połowa przyznaje, że przydałoby się im dodatkowe przeszkolenie.