Komunikaty PR

Przebarwienia skórne po okresie wakacyjnym. Jak pozbyć się niechcianych plamek

2022-11-30  |  14:16
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.02 MB )

Wypoczynek, urlopy, gorące dni - to już niestety przeszłość. Zapewne każda z nas korzystała z rześkiej, letniej pogody i chętnie opalała skórę. W końcu lekko brązowa karnacja to dla wielu kobiet „wakacyjny must-have”. Niestety, mimo że opalenizna już zeszła, a sezon na plażowanie minął, niektóre z nas mogą zauważyć, że na skórze pojawiły się ciemniejsze lub jaśniejsze „plamki”.

Wszelkie przebarwienia skórne, które dostrzegamy w okresie jesienno-zimowym, to najczęściej efekt długiego przebywania na słońcu w lecie. Opalenizna nie zawsze schodzi „równomiernie” – po paru tygodniach koloryt skóry może okazać się niejednolity, a gdzieniegdzie uwidocznią się przebarwienia. Są to tzw. plamy pigmentacyjne, powstające w wyniku nadmiernej produkcji melaniny i jej gromadzenia się w skórze. Przez wiele z nas określane są jako „defekt”, który często zamienia się w kompleks.

Jak zapobiec przebarwieniom?

Nie tylko latem, ale i przez cały rok, powinniśmy używać kremu z filtrem ochronnym (minimum SPF 30). To powinno zmniejszyć ryzyko powstania „plamek”. Nie ma jednak jednego, sprawdzonego sposobu, aby w pełni im zapobiec. Zdarza się, że przebarwienia mają swoje źródło w zmianach hormonalnych, stanach zapalnych naskórka lub różnych chorobach skórnych. Dlatego też, w każdym przypadku zaleca się konsultację z lekarzem, który wprowadzi odpowiednie leczenie. Diagnoza to kluczowy punkt do dalszych działań.

Metody usuwania przebarwień

Jeśli nie ma przeciwskazań zdrowotnych, warto rozważyć usunięcie mało atrakcyjnych plam u kosmetologa. Profesjonalny gabinet medycyny estetycznej Drzazga Clinic dysponuje bezpiecznymi przyrządami, które bezboleśnie (i w krótkim czasie) przywrócą jednolity kolor skóry. Wizyta u specjalisty pomoże wybrać odpowiedni zabieg w zależności od rodzaju i wielkości przebarwienia. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele różnych metod - także jeśli chodzi o przekrój finansowy.

  1. Laser

Laserowe usuwanie przebarwień to innowacyjna technika, która w szybki sposób niweluje niechciane plamki na skórze. Laser emituje światło, które rozgrzewa komórki barwnikowe i uszkadza je. Dzięki temu rozjaśnia przebarwienia i piegi, a także wyrównuje ogólny koloryt skóry. Szczególnie warto wybrać się do kliniki dysponującej nowoczesnym laserem StarWalker, który nie narusza struktury okolicznych tkanek.

  1. Zabiegi pielęgnacyjne z użyciem kwasów PCA, SGen

Alternatywną opcją są peelingi chemicznie. Preparaty PCA Skin zawierają najnowsze, wyselekcjonowane medycznie składniki aktywne o działaniu nawilżającym oraz regenerującym, zapewniając przy tym optymalne rezultaty terapii. Nie zawierają syntetycznych barwników i zapachów, olejów mineralnych, wazeliny i innych składników mogących uczulić lub podrażnić skórę. Produkty te są szczególnie skuteczne w usuwaniu defektów skórnych.

  1. Mezoterapia igłowa – Dermapen

Mezoterapia igłowa też jest bardzo skutecznym zabiegiem, jeśli chodzi o pozbywanie się wszelkich plam. W tej technice wykorzystuje się dobroczynne działanie dwóch czynników: mechanicznego oraz farmakologicznego. Polinukleotydy i kwas hialuronowy znakomicie sprawdzą się w profilaktyce uszkodzeń skóry przed i po ekspozycji na słońce. Dzięki znieczuleniu zabieg jest bezbolesny.

 

Drzazga Clinic to klinika laseroterapii i medycyny estetycznej w Chorzowie. Zespół tworzą doświadczeni lekarze, których wspiera profesjonalna kadra kosmetologów.

Więcej informacji: https://drzazgaclinic.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.