Komunikaty PR

Przebarwienia skórne po okresie wakacyjnym. Jak pozbyć się niechcianych plamek

2022-11-30  |  14:16
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.02 MB )

Wypoczynek, urlopy, gorące dni - to już niestety przeszłość. Zapewne każda z nas korzystała z rześkiej, letniej pogody i chętnie opalała skórę. W końcu lekko brązowa karnacja to dla wielu kobiet „wakacyjny must-have”. Niestety, mimo że opalenizna już zeszła, a sezon na plażowanie minął, niektóre z nas mogą zauważyć, że na skórze pojawiły się ciemniejsze lub jaśniejsze „plamki”.

Wszelkie przebarwienia skórne, które dostrzegamy w okresie jesienno-zimowym, to najczęściej efekt długiego przebywania na słońcu w lecie. Opalenizna nie zawsze schodzi „równomiernie” – po paru tygodniach koloryt skóry może okazać się niejednolity, a gdzieniegdzie uwidocznią się przebarwienia. Są to tzw. plamy pigmentacyjne, powstające w wyniku nadmiernej produkcji melaniny i jej gromadzenia się w skórze. Przez wiele z nas określane są jako „defekt”, który często zamienia się w kompleks.

Jak zapobiec przebarwieniom?

Nie tylko latem, ale i przez cały rok, powinniśmy używać kremu z filtrem ochronnym (minimum SPF 30). To powinno zmniejszyć ryzyko powstania „plamek”. Nie ma jednak jednego, sprawdzonego sposobu, aby w pełni im zapobiec. Zdarza się, że przebarwienia mają swoje źródło w zmianach hormonalnych, stanach zapalnych naskórka lub różnych chorobach skórnych. Dlatego też, w każdym przypadku zaleca się konsultację z lekarzem, który wprowadzi odpowiednie leczenie. Diagnoza to kluczowy punkt do dalszych działań.

Metody usuwania przebarwień

Jeśli nie ma przeciwskazań zdrowotnych, warto rozważyć usunięcie mało atrakcyjnych plam u kosmetologa. Profesjonalny gabinet medycyny estetycznej Drzazga Clinic dysponuje bezpiecznymi przyrządami, które bezboleśnie (i w krótkim czasie) przywrócą jednolity kolor skóry. Wizyta u specjalisty pomoże wybrać odpowiedni zabieg w zależności od rodzaju i wielkości przebarwienia. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele różnych metod - także jeśli chodzi o przekrój finansowy.

  1. Laser

Laserowe usuwanie przebarwień to innowacyjna technika, która w szybki sposób niweluje niechciane plamki na skórze. Laser emituje światło, które rozgrzewa komórki barwnikowe i uszkadza je. Dzięki temu rozjaśnia przebarwienia i piegi, a także wyrównuje ogólny koloryt skóry. Szczególnie warto wybrać się do kliniki dysponującej nowoczesnym laserem StarWalker, który nie narusza struktury okolicznych tkanek.

  1. Zabiegi pielęgnacyjne z użyciem kwasów PCA, SGen

Alternatywną opcją są peelingi chemicznie. Preparaty PCA Skin zawierają najnowsze, wyselekcjonowane medycznie składniki aktywne o działaniu nawilżającym oraz regenerującym, zapewniając przy tym optymalne rezultaty terapii. Nie zawierają syntetycznych barwników i zapachów, olejów mineralnych, wazeliny i innych składników mogących uczulić lub podrażnić skórę. Produkty te są szczególnie skuteczne w usuwaniu defektów skórnych.

  1. Mezoterapia igłowa – Dermapen

Mezoterapia igłowa też jest bardzo skutecznym zabiegiem, jeśli chodzi o pozbywanie się wszelkich plam. W tej technice wykorzystuje się dobroczynne działanie dwóch czynników: mechanicznego oraz farmakologicznego. Polinukleotydy i kwas hialuronowy znakomicie sprawdzą się w profilaktyce uszkodzeń skóry przed i po ekspozycji na słońce. Dzięki znieczuleniu zabieg jest bezbolesny.

 

Drzazga Clinic to klinika laseroterapii i medycyny estetycznej w Chorzowie. Zespół tworzą doświadczeni lekarze, których wspiera profesjonalna kadra kosmetologów.

Więcej informacji: https://drzazgaclinic.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca? Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś
Uroda Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata
2024-06-27 | 11:00

Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata

O czym marzysz podczas gorącego lata? Oczywiście – o orzeźwieniu i chwilach relaksu. Beauty-eksperci wskazują, że duet idealny w upalne dni to relaksująca, chłodna kąpiel i
Uroda Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości
2024-06-27 | 01:00

Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości

W 2023 r. Polacy przeznaczyli średnio ponad 409 zł na kosmetyki do higieny osobistej – w tym antyperspiranty. Rynek produktów deo prężnie się rozwija: w ciągu najbliższych 3

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.