Komunikaty PR

Przeciwutleniacze, witaminy i kwasy omega. Jeżynowe bogactwo w domowym SPA .

2022-08-25  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Naturalne bogactwa owoców to coś, z czego warto czerpać pełnymi garściami – także w kosmetyce. Nasze babcie i prababcie od lat doceniały skarby z lasów, pól i łąk. I miały rację! Być może słyszałaś, że ciemne owoce zawierają wiele antyoksydantów i witamin, które są bezcenne dla Twojej skóry i włosów. Ale czy wiesz, że jednym z najbogatszych w wartościowe składniki owoców jest jeżyna? Poznaj jej właściwości… i przywołuj lato przez cały rok podczas domowego SPA.

Wspomnienie lata. Szumiące lasy, a wśród nich sielskie wsie pachnące ziołami i kwiatami. Marzenie… lub piękne echo z czasów dzieciństwa. Dary lasów, łąk i rodzimych pól coraz częściej stają się inspiracją dla zabiegów kosmetycznych i domowej pielęgnacji. I bardzo słusznie, ponieważ np. owoce leśne zawierają bogactwo antyoksydantów, wartościowych kwasów oraz witamin. Jednym z najcenniejszych owoców z leśnego koszyka jest jeżyna. Wspomnij odchodzące już lato i dowiedz się, jakich jeżynowych składników powinnaś szukać w kosmetykach – także jesienią i zimą! Radzi kosmetolog, Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka.

Zaskakująca moc owocu z dzieciństwa

Z czym kojarzy się jeżyna? Z wycieczkami po lasach i bezdrożach, kiedy z zapałem zjadaliśmy je prosto z krzaka. Miłośniczkom naturalnej pielęgnacji kojarzą się także (rynek beauty pokazuje, że coraz bardziej, ponieważ zainteresowanie jeżyną wciąż rośnie) z cennymi składnikami, jakie zawierają. Przeciwutleniacze, witamina C, witamina K i kwasy omega. Ale to nie wszystko. Jak wskazują eksperci, jeżyna zawiera także fosfor, żelazo, magnez i wapń. Ten czarny, słodko-kwaśny owoc wciąż zaskakuje.

To bardzo dobrze, że stajemy się coraz bardziej świadome wartości lokalnych produktów, badamy składy, analizujemy i włączamy cenne owoce do jadłospisu… i codziennego rytuału pielęgnacyjnego. Chętnie wybieramy produkty zawierające wyciągi z darów lasów, pól i łąk, takie jak te z linii Sielanka Leśna Jeżyna – mówi Agnieszka Kowalska.Jednym z cennych owoców jest właśnie jeżyna, którą już kilkadziesiąt lat temu babcie dodawały do domowych, nawilżających i odmładzających maseczekdodaje.

Antyoksydacja i anti-ageing

Jak podpowiadają eksperci, w jeżynach drzemią silne, naturalne moce antyoksydacji i odmładzania. Jeżyna zawiera antocyjany, kwas elagowy i kwasy fenolowe, które uważane są także za bezcenny składnik zdrowej diety. – Warto także zwrócić uwagę na właściwości sprzyjające odmładzaniu, jakie mają jeżyny – właśnie z uwagi na zawarte w nich antyoksydanty. Nie zawsze pamiętamy, że w tych owocach znajdziemy 21 mg/100 g witaminy C, która skutecznie dezaktywuje wolne rodniki, wspierając młody wygląd skóry mówi Agnieszka Kowalska.

 

Dla ciała i dla ducha

Bogactwa dla ciała, jakie niosą ekstrakty z jeżyny, to nie wszystko. Aromat tych owoców stanowi także prezent „dla ducha”, czyli moc odprężenia. Zapach jeżyny to inspiracja do włączenia relaksujących sesji domowego SPA do codziennego rytuału pielęgnacyjnego – podczas kąpieli, mycia włosów czy aplikacji masła do ciała. Zapach lata, który  możemy przywołać przez cały rok, pozwala przenieść się z dala od codziennego zgiełku i czerpać z natury pełnymi garściami! – To bardzo ważne, by chwila, którą mamy dla siebie podczas codziennej kąpieli, była szczególna. Jeśli skutecznej, naturalnej pielęgnacji towarzyszy słodki, odprężający aromat owoców, możemy cieszyć się domowym, relaksującym SPA – mówi Agnieszka Kowalska.

 

Sielanka Leśna Jeżyna

2 w 1 Maska i odżywka do włosów blond i rozjaśnianych

Tonująco-nawilżająca maska i odżywka 2 w 1 do włosów blond i rozjaśnianych, która pielęgnuje i ułatwia rozczesywanie. Wzmacnia włosy po zabiegach rozjaśniania. W składzie znajduje się cenny olej z pestek jeżyn, który stanowi naturalne bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega 6, dzięki czemu włosy są dogłębnie odżywione i są miękkie w dotyku.

Pojemność: 250 ml

Cena: 9 zł

 

Płyn micelarny odmładzający jeżyna

Zawiera aż 99,4% składników naturalnego pochodzenia, receptura "utkana" z naturalnych składników znanych z leśnej polany, dzięki połączeniu olejku z pestek jeżyn, ekstraktu z jeżyn i jeżynowego zapachu, witamina B3 (niacynamid), korzystnie wpływa na poprawę kondycji skóry, wzmacnia jej barierę ochronną i pomaga spowolnić procesy starzenia się, zawiera witaminę C, która stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, poprawiając jej elastyczność.

Pojemność: 500 ml

Cena: 11,99 zł

 

Masło do ciała

Leśna jeżyna

Innowacyjne masło z formułą wyszczuplającą, bazującą na karnitynie, kofeinie i guaranie. Stymuluje metabolizm i przepływ limfy, co zapobiega obrzękom oraz redukuje cellulit. Kofeina hamuje również proces lipogenezy, czyli powstania nowych komórek tłuszczowych. Ponadto pobudza ukrwienie, jednocześnie sprawiając, ze skóra jest bardziej jędrna, a koloryt wyrównany. Guarana ceniona za właściwości termogeniczne stymuluje procesy detoksykacji. Produkt wspaniale pielęgnuje skórę pozostawiając ją perfekcyjnie nawilżoną, wygładzoną, a owocowe aromaty relaksują zmysły.

 

Pojemność: 250 ml

Cena: 9,80 zł

 

Inne kosmetyki linii leśna jeżyna:

  • Wcierka do skóry głowy i włosów POBUDZAJĄCA WZROST WŁOSÓW
  • Szampon do włosów blond i rozjaśnianych
  • Krem-żel do rąk i paznokci nawilżająco-odmładzający jeżyna
  • Żel pod prysznic odmładzający jeżyna
Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem? Biuro prasowe
2024-07-05 | 10:00

Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?

Słońce jest synonimem lata, wakacji i relaksu. Gorące promienie relaksują, wprawiają nas w dobry nastrój... i nadają naszej skórze delikatnego blasku,
Uroda Co warto wiedzieć o bakuchiolu?
2024-07-05 | 09:00

Co warto wiedzieć o bakuchiolu?

Bakuchiol to roślinny król kosmetycznej multifunkjonalności. Działa przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco, nawilżająco oraz antyoksydacyjnie. Wykorzystanie bakuchiolu
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?
2024-07-05 | 08:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.