Regeneracja i pielęgnacja włosów po lecie według fryzjera Kamila Michała Guta
Wrzesień to idealna pora na regenerację włosów po lecie tłumaczy Kamil Michał Gut – warszawski fryzjer, który dzieli się swoim doświadczeniem w mediach. Pielęgnacja skóry głowy powinna się odbywać przez rok bez względu na długość włosów. Warto włosy podciąć na końcach i zadbać o ich nawilżenie.
Jak przywrócić włosom zdrowy, piękny wygląd po letnich wakacjach?
Po lecie włosy mogą potrzebować szczególnej troski, ponieważ intensywne słońce, sól morska i chlor mogą je wysuszyć i osłabić. Oto kilka kroków, które pomogą przywrócić im zdrowie:
-
Głębokie nawilżenie: Użyj odżywki lub maski do włosów, która zapewnia głębokie nawilżenie. Wybierz produkty z naturalnymi olejkami, jak olej arganowy, kokosowy czy jojoba.
-
Oczyszczanie: Użyj szamponu oczyszczającego, aby usunąć resztki soli i chloru. Pamiętaj, żeby nie używać go zbyt często, aby nie przesuszyć włosów.
-
Unikaj gorących narzędzi: Postaraj się ograniczyć używanie prostownic, lokówek i suszarek, aby nie narażać włosów na dodatkowe ciepło. Jeśli musisz używać takich narzędzi, stosuj preparaty termoochronne.
-
Regularne przycinanie: Odwiedź fryzjera, aby przyciąć końcówki włosów i pozbyć się rozdwojonych końcówek, które mogą być wynikiem letnich zniszczeń.
-
Ochrona przed słońcem: W miarę możliwości, unikaj długotrwałego narażania włosów na słońce. Możesz także stosować produkty z filtrem UV, które pomogą ochronić włosy przed dalszymi uszkodzeniami.
-
Zdrowa dieta: Pamiętaj, że zdrowa dieta wpływa na kondycję włosów. Zadbaj o odpowiednią ilość witamin i minerałów, zwłaszcza biotyny, witaminy E i kwasów tłuszczowych omega-3.
-
Nawilżanie skóry głowy: Jeśli Twoja skóra głowy jest przesuszona, możesz użyć delikatnych olejków, jak olej z drzewa herbacianego czy olej kokosowy, aby ją nawilżyć.
-
Pij dużo wody: Nawodnienie organizmu ma ogromne znaczenie dla kondycji włosów. Staraj się pić co najmniej 8 szklanek wody dziennie.
Zastosowanie tych kroków pomoże Twoim włosom odzyskać blask i zdrowie po letnich miesiącach. Warto również wybrać się do fryzjera by specjalista zastosował regenerację oraz dobrał odpowiednie środki do pielęgnacji zarówno skóry głowy jak i włosów – tłumaczy Kamil Michał Gut z salonu Grzybowska 39.

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Maciej Dowbor: Mamy dom w Hiszpanii i tam odpoczywamy, ale na co dzień mieszkamy w Polsce. Tu pracujemy, płacimy podatki, a nasze córki chodzą do szkoły
Prezenter zaznacza, że co prawda wraz ze swoją żoną kupili dom w Hiszpanii, to jednak większość czasu spędzają w Polsce. Tutaj bowiem mają pracę, a ich córki chodzą do miejscowych szkół. Maciej Dowbor zdradza też, że dużo lepiej funkcjonuje mu się w naszym kraju. Tu realizuje większość swoich projektów zawodowych, natomiast możliwość wyjechania z dala od Warszawy pomaga mu się wyciszyć, odpocząć od zgiełku i nabrać do wszystkiego dystansu.
Podróże
Damian Janikowski: Po ostatniej walce muszę porządnie odpocząć i wyleczyć kontuzje. Zazwyczaj na wakacje wybieram Egipt albo Turcję

Sportowiec przyznaje, że jego ulubionymi kierunkami na wakacje są Egipt i Turcja. Lubi odpoczywać w egzotycznych kurortach i cieszy się, kiedy cała rodzina ma wreszcie czas dla siebie. Damian Janikowski zaznacza, że teraz przede wszystkim chce wyleczyć kontuzje i naładować akumulatory, a kolejne walki na ringu stoczy dopiero pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.