Regeneracja skóry po lecie z Super-Pharm
Z drzew powoli opadają pierwsze wielobarwne liście. Z szafy wyciągamy ciepłe swetry, pod którymi skrzętnie ukrywamy resztki wakacyjnej opalenizny i mniej atrakcyjne „pamiątki”, w postaci przesuszeń, przebarwień oraz podrażnień. Schyłek lata to najlepszy czas, aby zająć się odbudową zmęczonej wakacyjnym sezonem skóry oraz przygotować ją na nadchodzącą jesień. Aby to ułatwić Super-Pharm przygotował jesienną selekcję kosmetyków, wśród której znajdują się najlepsi eksperci od pielęgnacji – Dermedic, Embryolisse, La-Roche Posay, Lierac oraz Emolium.
Eksperci jesiennej pielęgnacji – dermokosmetyki
Regenerację skóry po lecie warto rozpocząć od zabiegów oczyszczających oraz złuszczających, dzięki którym pozbędziemy się martwego naskórka, zmniejszymy przebarwienia posłoneczne i odświeżymy cerę. W oczyszczaniu niezastąpionym produktem jest Foreo Luna Play Plus. Ta niewielka szczoteczka soniczna usuwa zanieczyszczenia, sebum i pozostałości po makijażu już w 1 minutę i pozostawia skórę czystą, gładką i pełną blasku. Prosta, a jednocześnie efektywna pielęgnacja sprawi, że skóra będzie promienna przez długi czas. Delikatny peeling Embryolisse Doux Peeling Nuit został stworzony z myślą o pobudzaniu naturalnego procesu regeneracji skóry w trakcie snu. Dzięki zawartości unikalnych składników, jak ekstrakt z bardzo rzadkiego cytrusa – kawioru cytrynowego, świetnie wygładza oraz rozświetla cerę, a w połączeniu z masłem shea, olejami i woskiem pszczelim odżywia skórę twarzy.
Drugim kluczowym punktem planu pielęgnacji po lecie powinno być przywrócenie skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia, ponieważ tylko wtedy może się ona prawidłowo regenerować. Warto sięgać po kremy nawilżające o przedłużonym działaniu, które zatrzymują cząsteczki wody w głębokich warstwach skóry. Przykładem takiego kosmetyku jest krem Dermedic Hydrain3 Hialuro, zapewniający równowagę hydrolipidową w naskórku.
Aby nie naruszać podrażnionej skóry, należy zrezygnować z kosmetyków do mycia na bazie mydła oraz alkoholu i zastąpić je delikatnymi preparatami o pH neutralnym dla skóry, na przykład emulsją Emolium Dermocare. Po kąpieli – szczególnie w okresie grzewczym – warto stosować preparaty natłuszczające skórę i tworzące tzw. okluzyjny film tłuszczowy. Ciekawą propozycją jest balsam nawilżająco-natłuszczający do codziennej pielęgnacji ciała marki La-Roche Posay Lipikar Baume AP+.
Jeśli w wyniku nadmiernego korzystania ze słońca na skórze pojawiły się przebarwienia i plamy, warto wzbogacić pielęgnację o produkty rozjaśniające, antyoksydacyjnie oraz złuszczające. Dwuetapowy koncentrat do twarzy na dzień i na noc redukujący przebarwienia Lierac Lumilogie to dwie aktywne konsystencje zamknięte w dwóch dozownikach. Koncentrat na dzień w postaci lekkiego fluidu daje natychmiastowy efekt optycznej redukcji przebarwień, a koncentrat na noc w delikatnym balsamie o działaniu peelingującym pobudza odnowę komórkową. Po lecie warto również przyjrzeć się pieprzykom i znamionom występującym na ciele – w przypadku jakichkolwiek zmian warto skonsultować je z dermatologiem.
Dermokonsultacje w drogeriach Super-Pharm
Dobranie odpowiedniej pielęgnacji zwłaszcza dla wymagającej, podrażnionej skóry nie jest łatwe, dlatego warto zasięgnąć porad ekspertów. W każdej drogerii Super-Pharm służą pomocą dermokonsultantki, które doradzą w wyborze kosmetyków dopasowanych do indywidualnych potrzeb Klientów. Odpowiedzą również na wszelkie pytania dotyczące pielęgnacji.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dermokosmetyków w drogeriach stacjonarnych Super-Pharm oraz na www.superpharm.pl.

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Mietek Szcześniak: Odremontowałem stare gospodarstwo, a na polu zrobiłem kwitnący ogród. Jestem dendrologiem amatorem, potrafię przywrócić stare drzewa do owocowania
Piosenkarz podkreśla, że kiedy tylko może, to ucieka z zatłoczonej stolicy na łono natury. Swoją ulubioną miejscówkę ma niedaleko Kalisza. Tam wyremontował stare gospodarstwo i na hektarowej działce założył imponujący ogród. Mietek Szcześniak zaznacza, że aktywność na świeżym powietrzu działa na niego niezwykle kojąco. Może się też pochwalić tym, że szczególnie potrafi zadbać o stare drzewa. Niektóre były już obumarłe, a teraz znów kwitną i wydają owoce.
Farmacja
Innowacyjne leki zmieniają oblicze rzadkich chorób neurologicznych uznawanych dotychczas za nieuleczalne. Tak jest w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni

Jeszcze kilka lat temu rokowania w SMA były niekorzystne. Zmieniło je uruchomienie w styczniu 2019 roku modelowego programu lekowego B.102, w którym pacjenci otrzymali pierwszą na świecie terapię – nusinersen. Kolejnym krokiem milowym w walce z chorobą było uruchomienie badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA, dzięki którym dzieci otrzymują leczenie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. We wrześniu 2023 roku udostępnione zostały dwie kolejne terapie zarejestrowane w Europie, co mogło sugerować, że wachlarz możliwości terapeutycznych w Polsce został wyczerpany. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poszło o krok dalej – w kwietniu ubiegłego roku podjęto decyzję o kontynuacji leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży pierwszym zarejestrowanym terapeutykiem.
Zdrowie
Doda: Udało mi się całkowicie zwalczyć przyczynę Hashimoto, a nie tylko skutki tej choroby. Nadal będę się dzielić moimi doświadczeniami i nie dam się zastraszyć

Niedawno piosenkarka podzieliła się swoim sposobem na wyleczenie się z hashimoto. Jak podkreśla, kiedy ona sama kilka lat temu usłyszała diagnozę, postanowiła zrobić wszystko, by zatrzymać rozwój przewlekłego zapalenia tarczycy o podłożu autoimmunologicznym. Przede wszystkim zaczęła prowadzić zdrowy styl życia i postawiła na restrykcyjną dietę. Skutecznym antidotum miały się też okazać suplementy. Jej wypowiedź wywołała spore kontrowersje. Lekarze podkreślają bowiem, że całkowite wyleczenie się z tego schorzenia nie jest możliwe, a rozwój choroby mogą powstrzymać wyłącznie leki.