Komunikaty PR

Ręka w rękę z mrozem. Naturalne inspiracje w zimowej pielęgnacji dłoni

2022-12-28  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Zimowe, śnieżne krajobrazy, malownicze stoki i zachwycająca biel. Kochamy zimę… ale nasze dłonie nie zawsze podzielają ten entuzjazm. Mroźne powiewy wiatru, częste zmiany temperatury i… ogrzewanie w pomieszczeniach to prawdziwe wyzwanie dla skóry dłoni. Eksperci wskazują, że kluczem do ich perfekcyjnego, zdrowego wyglądu jest regularna pielęgnacja i wykorzystanie naturalnych inspiracji. Na co zwracać uwagę?

Zimą dłonie wymagają szczególnie troskliwej opieki. Spacery, szusowanie na nartach… czy po prostu dłuższe oczekiwanie na autobus. Bez względu na to, jak spędzamy zimowy czas, nasze ręce zawsze najmocniej odczuwają tego konsekwencje. Rezultat? Skóra często staje się przesuszona, podrażniona, a nawet popękana. Może pojawiać się dyskomfort i uczucie nieprzyjemnego ściągnięcia. Jak zadbać o dłonie? Sielsko-anielsko! Ekspert wskazuje 3 zasady, dzięki którym będziesz szła „ręka w rękę” z zimą.

Po pierwsze, regularnie nawilżaj

Czy wiesz, że zimą skórę dłoni bezwzględnie należy nawilżać? Prawdopodobnie tak. Ale nie zawsze pamiętasz o tym, by smarować ręce kremem kilka razy dziennie. A to właśnie jest częstotliwość, jakiej „oczekują” nasze dłonie. Kosmetolodzy podpowiadają, że powinnyśmy nanosić krem nawilżający na ręce po każdym ich myciu.

Nawilżanie skóry dłoni jest absolutną podstawą ich pięknego i zdrowego wyglądu. Zimą ręce wymagają jeszcze troskliwszej opieki niż w czasie cieplejszych miesięcy. Odpowiedzią na zimowe potrzeby skóry będzie odżywczy krem bogaty w witaminy. To istotne, by taki kosmetyk nie tylko bardzo skutecznie wygładzał, nawilżał i odżywiał skórę, ale także szybko przynosił nam poczucie komfortu. Warto mieć taki krem zawsze przy sobie i powtarzać aplikację tak często, jak to możliwemówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka.Często unikamy używania kremu do rąk w ciągu dnia, np. w pracy, w obawie o tłusty film, który może przenieść się na ubranie lub dokumenty. To błąd. Należy po prostu wybrać taki preparat, który szybko się wchłania, pozwalając na wielokrotne powtarzanie aplikacji. Dobrym rozwiązaniem jest krem o konsystencji żelu, taki jak Krem-żel do rąk i paznokci Sielanka dodaje.

Po drugie, działaj łagodnie

Zimą skóra dłoni bywa podrażniona, popękana i podatna na mikrourazy. Kosmetolodzy podkreślają, że oprócz składu i konsystencji produktów nawilżających oraz myjących, jakie stosujemy, kluczowe znaczenie ma także sam przebieg codziennego rytuału pielęgnacyjnego. O czym należy pamiętać? Punkt pierwszy: powinnyśmy unikać zimnej i bardzo gorącej wody. Skrajna temperatura sprzyja podrażnieniom. Punkt drugi: wybierajmy do mycia łagodne produkty zawierające składniki nawilżające – najlepiej te inspirowane naturalnymi komponentami. Punkt trzeci – długie kąpiele… które bardzo kochamy (szczególnie w mroźne dni), relaksują, ale zawsze nam służą. Rozpulchniają naskórek, a w efekcie – sprawiają, że skóra jest bardziej podatna na mikrouszkodzenia. A tego przecież chcemy uniknąć! A zatem, częściej wybierajmy prysznic.

Po trzecie, sięgaj po naturalne inspiracje

O tym, że moc regeneracji i odżywienia drzemie w naturze wiedziały już nasze babcie. Okłady z miodu, maski z owoców sezonowych, takich jak maliny i jeżyny to babcine ekstrakty „do zadań specjalnych”. Działały? Oczywiście, że tak! Nasza skóra nadal „docenia” kosmetyczne odniesienia do komponentów pochodzących z polskich pól, łąk i lasów – szczególnie zimą! Śmiało wybieraj do codziennej pielęgnacji kosmetyki zawierające składniki inspirowane naturą. Po pierwsze dlatego, że ekstrakty z owoców, mleka i miodu po prostu bardzo dobrze działają. Po drugie dlatego, że fenomenalnie pachną… w sekundę usuwając pierwsze objawy zimowej chandry.

Pielęgnacja dłoni to czynność, na którą poświęcamy czas kilka razy dziennie. A jeśli tak, to warto zamienić każdy z tych drobnych rytuałów w mini-SPA. W codziennym pośpiechu i zgiełku każda minuta wygospodarowana specjalnie dla siebie jest niezwykle cenna... i świetnie poprawia nastrój. Wykorzystanie do codziennej pielęgnacji produktów inspirowanych polskim sadem, łąką i lasem, takich, które pachną jeżyną, maliną, czy uwielbianym przez większość z nas zielonym jabłuszkiem, nie tylko służy kondycji skóry, ale także wpływa na dobre samopoczucie mówi Agnieszka Kowalska.

 

Krem-żel do rąk i paznokci nawilżająco-odmładzający jeżyna

Leśna jeżyna

Lubisz kiedy skóra Twoich dłoni wygląda zdrowo i jest miękka w dotyku? Jeżeli tak, to ten produkt jest właśnie dla Ciebie! Zachwyć się intensywnym zapachem, który otuli dłonie słodyczą jeżyn. Bogaty w składniki odżywcze krem, przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji wymagającej skóry dłoni.

Zawiera ekstrakt z jeżyn, olej z pestek jeżyn i witaminy C i E, które intensywnie nawilżają skórę, poprawiają jej elastyczność i spowalniają procesy starzenia. Aksamitna konsystencja produktu sprawia, że bardzo szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustej i lepkiej warstwy. Krem stosowany codziennie wzmacnia i odbudowuje barierę hydrolipidową.

Pojemność: 100 ml

Cena: 4,90 zł

 

Krem-żel do rąk i paznokci odmładzająco-regenerujący malina

Dziewczyna jak malina!

Lubisz kiedy skóra Twoich dłoni wygląda zdrowo i jest miękka w dotyku? Jeżeli tak, to ten produkt jest właśnie dla Ciebie! Formuła napełniona zapachem świeżych, soczystych owoców, doskonale sprawdzi się w pielęgnacji skóry dłoni przez cały rok, zarówno w trakcie mroźnej zimy, jak i upalnego lata.

Lekka żelowa konsystencja szybko się wchłania, przyjemnie wygładzając naskórek. Bogata w ekstrakt z malin i olej z pestek malin kompozycja formuły, regeneruje i wzmacnia wysuszoną, szorstką skórę. Ponadto, dzięki zawartości witamin C i E, krem intensywnie odżywia, nawilża oraz wygładza, przynosząc dłoniom uczucie komfortu. Natomiast energetyzujący zapach słodkich malin pobudza zmysły i poprawia nastrój przy każdej aplikacji.

Pojemność: 100 ml

Cena: 4,90 zł

 

Mydło w płynie do rąk poziomka,

Mydło w płynie przeznaczone jest do codziennego mycia dłoni. Łączy roztaczającą się wokół słodycz poziomek z przyjemnością stosowania. Pomaga skutecznie zmyć zanieczyszczenia, a jednocześnie, dzięki formule z gliceryną jest łagodne dla skóry.

Pojemność: 250 ml

Cena: 6,50 zł

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca? Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś
Uroda Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata
2024-06-27 | 11:00

Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata

O czym marzysz podczas gorącego lata? Oczywiście – o orzeźwieniu i chwilach relaksu. Beauty-eksperci wskazują, że duet idealny w upalne dni to relaksująca, chłodna kąpiel i
Uroda Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości
2024-06-27 | 01:00

Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości

W 2023 r. Polacy przeznaczyli średnio ponad 409 zł na kosmetyki do higieny osobistej – w tym antyperspiranty. Rynek produktów deo prężnie się rozwija: w ciągu najbliższych 3

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.