Ruszyła akcja #DajWłosZRemington – Remington wspiera działania Rak’n’Roll
Zadbaj, zapuść, zachęć! Z początkiem listopada ruszyła akcja #DajWlosZRemington. Jej celem jest wsparcie programu Daj Włos!, w ramach którego Fundacja Rak’n’Roll przekazuje bezpłatne peruki kobietom w trakcie leczenia onkologicznego. Jak dołączyć do akcji?
Włosy są ważnym atrybutem kobiecego wyglądu, a ich utrata w wyniku chemioterapii może być przykrym, czasami traumatycznym momentem. Peruki są refundowane przez NFZ do wysokości niewielkiego limitu, a cena peruk naturalnych (i dobrej jakości peruk syntetycznych) jest wyjątkowo wysoka. W ramach programu Daj Włos! Fundacja Rak’n’Roll przekazuje bezpłatne peruki z włosów naturalnych i dobrej jakości peruki syntetyczne osobom w trakcie leczenia onkologicznego.
- Zgodnie z hasłem „Bądź sobą po swojemu”, chętnie wspieramy wszelkie programy, które umacniają w człowieku pewność siebie płynącą z wnętrza. Podopieczne Fundacji Rak’n’Roll to niesamowite kobiety, których siła inspiruje innych. Jesteśmy wdzięczni Fundacji za nawiązaną współpracę i możliwość dołożenia cegiełki dla ich działań. Wierzymy, że angażując odbiorców naszej marki, wspólnie stworzymy coś niepowtarzalnego – o akcji mówi Katarzyna Krauze, country marketing manager marki Remington w Spectrum Brands, Inc.
Program Daj Włos! można wesprzeć na wiele sposobów. Jednym z nich jest przekazanie włosów. Jednak, aby przekazać warkocze na ten cel, należy spełnić szereg warunków, m.in. włosy muszą być zdrowe i długie.
Akcja #DajWlosZRemington ma na celu zachęcenie osób, które planują ściąć długie włosy do oddania ich na cele dobroczynne oraz nagłośnienie 5 ważnych zasad Daj (Dobry!) Włos. Ich stosowanie jest konieczne, by podarowane warkocze mogły być wykorzystane do utkania peruki.
Uczestnicy, publikując zdjęcia w mediach społecznościowych i tagując je #DajWlosZRemington nagłaśniają akcję i 5 zasad Daj (Dobry!) Włos, tym samym zachęcając i ośmielając znajomych do zadbania o włosy, by spełniały wszystkie warunki do ich przekazania. Marka wybierze 5 osób, które w najciekawszy sposób opiszą, dlaczego wspierają akcję i w nagrodę zaprosi ich na cięcie i stylizację u znanej stylistki fryzur – Gaba Hair Story. Włosy ścięte w prestiżowym salonie zostaną przekazane na rzecz programu, a zwycięzcy zadbają o pielęgnację i dobrą kondycję swojej nowej fryzury, dzięki otrzymanym profesjonalnym zestawom do stylizacji osobistej z najnowszej kolekcji marki – Hydraluxe Pro.
Proces tworzenia peruk, oprócz zebrania materiałów, jest kosztowny i długotrwały, dlatego marka Remington przekaże również darowiznę na rzecz programu Daj Włos! Fundacji Rak’n’Roll.
Wszystkie informacje o programie Daj Włos!, w tym 5 zasad Daj (Dobry!) Włos można znaleźć na stronie Fundacji: www.raknroll.pl/dajwlos
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.