Rytuały pielęgnacyjne włosów teksturowanych. Czym jest Pre-Poo?
Awesome PR girls
E.Platter 55
00-113 Warszawa warszawa
kamila|awesomeprgirls.com| |kamila|awesomeprgirls.com
664048970
www.prawesomeprgirls.com
Ekspozycja na słońce, wiatr, farbowanie i złe techniki pielęgnacji mogą prowadzić do wysuszenia, zniszczenia lub łamliwości włosów. Dochodzi wtedy do sytuacji, w której szampon i odżywka mogą nie wystarczyć, aby przywrócić lokom życie. W takim wypadku konieczne staje się włączenie do codziennej rutyny odżywcze nie rytuału, na przykład „pre-poo”.
Co oznacza pre-poo?
Jest to skrót wywodzący się od angielskiego słowa shampoo, czyli szampon. To element rutyny pielęgnacji włosów, który ostatnio zyskuje na popularności. A to dzięki temu, że pomaga w przywracaniu włosom teksturowanym zdrowia oraz pięknego wyglądu.
Ta metoda pielęgnacyjna, jest procesem nakładania na włosy warstwy pielęgnacyjnej lub ochronnej tuż przed umyciem ich szamponem. Jej sekret tkwi nie tylko w produktach używanych do tego celu, ale przede wszystkim konsekwencji wykonywania.
Dlaczego warto skorzystać z tej metody?
W zależności od długości i tekstury włosów, mycie szamponem i pielęgnacja mogą być same w sobie dość czasochłonne. A włączenie do rutyny kolejnego rytuału, oznacza jeszcze więcej pracy nad skrętami, ale gwarantujemy, że efekt jest wart tego wysiłku!
Pre-poo polega na aplikacji na włosy kuracji, tuż przed umyciem ich szamponem. Zabieg ten zapewnia pasmom warstwę ochronną. Jest to pomocne, ponieważ samo mycie może pozbawić włosy wilgoci. Natomiast nałożenie odżywki tuż po, nie zawsze wystarcza, aby przywrócić utracone nawilżenie.
Osoby o określonej fakturze włosów, takiej jak fale, loki, czy sprężynki mogą szczególnie docenić tą kurację. Ten zabieg działa regenerująco na suche, splątane i zniszczone włosy. Co więcej, sprawia, że skręty stają się bardziej miękkie i żywe oraz ułatwia ich rozczesywanie. Kuracja zwiększa skuteczność odżywki, dzięki czemu loki stają się zdecydowanie mocniejsze i mniej łamliwe.
Jakich produktów użyć?
W przypadku tej metody pielęgnacyjnej nie ma sztywnych zasad dotyczących tego, jakiego rodzaju produktu należy użyć. Niektórzy stosują oleje, takie jak oliwa z oliwek, olej z awokado lub olej kokosowy. Inni wolą aloes, masło mango, a nawet zwykłą odżywkę, samodzielnie lub w połączeniu z olejem. Wykonując tę kurację na włosach teksturowanych, najlepiej jest sięgnąć po produkty dedykowane ich pielęgnacji, takie jak kosmetyki Cantu Beauty.
W procesie przed umyciem włosów możemy wykorzystać odżywkę Leave in Conditioning Repair Cream. Jej formuła bazuje na takich składnich jak masło shea, czy oliwa z oliwek. Składniki zawarte w tej odżywce dogłębnie regenerują, pomagają naprawić uszkodzenia oraz zapobiegają rozdwajaniu się koncówek. Zadbają także o intensywnie nawilżenie skrętów i sprawią, że włosy będą silne i wygładzone.
W kolejnych krokach, czyli myciu doskonale sprawdzi się szampon Cantu Cleansing Cream Shampoo, który gruntownie oczyści włosy oraz skórę głowy z zanieczyszczeń. Zawiera substancje nawilżające, w tym masło shea, glicerynę i panthenol. To dzięki nim produkt redukuje przesuszenie oraz podrażnienie skóry głowy.
Na koniec kuracji, sięgamy po odżywkę nawilżającą Sulfate-Free Hydrating Cream Conditioner. Kosmetyk dodatkowo nawilży suche i łamliwe włosy. Zapobiega także rozdwajaniu się końcówek, pozostawiając włosy zdrowsze.
Jak wykonać Pre-Poo?
Kuracja jest prosta i niezbyt czasochłonna. Ponieważ stosuje się ją przed myciem szamponem i odżywianiem, to wybrany do Pre Poo produkt aplikujemy na suche włosy i pozostawiamy na około 30 minut. Dzięki temu produkt pokryje pasemka i zatrzyma w nich wilgoć przed finalnym myciem.

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Babia Góra to jest teraz moje ulubione miejsce w Polsce. Jest w niej coś magicznego, więc marzę o tym, żeby tam wrócić
Podróżniczka przyznaje, że majowa wyprawa na Babią Górę mimo kiepskiej pogody okazała się niezwykle ekscytującą przygodą. W prognozach na ten dzień miało być 20 stopni ciepła i dużo słońca, natomiast kiedy wyszła na szlak, padał deszcz, deszcz ze śniegiem i grad, a termometry pokazywały zaledwie kilka stopni powyżej zera. Beata Pawlikowska cieszy się jednak, że nie zniechęciła się taką aurą, bo ta wędrówka zadziałała na nią niezwykle kojąco.
Ochrona środowiska
Przebywanie w lesie pozytywnie wpływa na zdrowie. Kąpiele leśne stają się coraz popularniejsze

Zażywanie kąpieli leśnych ma pozytywne oddziaływanie na zdrowie człowieka, zarówno w aspekcie psychicznym, jak i w zakresie wzmacniania układu odpornościowego. Badania naukowe wykazały między innymi, że taka forma odpoczynku przyczynia się do zwiększenia produkcji i aktywności podstawowych komórek układu immunologicznego, spełniających ważną rolę w walce z wirusami i nowotworami. Polacy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego dobroczynnego wpływu, dlatego rośnie popularność kąpieli leśnych.
Podróże
Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić

Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.