Komunikaty PR

Rytuały pielęgnacyjne włosów teksturowanych. Czym jest Pre-Poo?

2022-09-26  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kamila
Awesome PR girls

E.Platter 55
00-113 Warszawa warszawa
kamila|awesomeprgirls.com| |kamila|awesomeprgirls.com
664048970
www.prawesomeprgirls.com
Do pobrania jpg ( 5.76 MB )

Ekspozycja na słońce, wiatr, farbowanie i złe techniki pielęgnacji mogą prowadzić do wysuszenia, zniszczenia lub łamliwości włosów. Dochodzi wtedy do sytuacji, w której szampon i odżywka mogą nie wystarczyć, aby przywrócić lokom życie. W takim wypadku konieczne staje się włączenie do codziennej rutyny odżywcze nie rytuału, na przykład „pre-poo”. 

Co oznacza pre-poo?

Jest to skrót wywodzący się od angielskiego słowa shampoo, czyli szampon. To element rutyny pielęgnacji włosów, który ostatnio zyskuje na popularności. A to dzięki temu, że pomaga w przywracaniu włosom teksturowanym zdrowia oraz pięknego wyglądu. 

Ta metoda pielęgnacyjna, jest procesem nakładania na włosy warstwy pielęgnacyjnej lub ochronnej tuż przed umyciem ich szamponem. Jej sekret tkwi nie tylko w produktach używanych do tego celu, ale przede wszystkim konsekwencji wykonywania.

 

Dlaczego warto skorzystać z tej metody?

W zależności od długości i tekstury włosów, mycie szamponem i pielęgnacja mogą być same w sobie dość czasochłonne. A włączenie do rutyny kolejnego rytuału, oznacza jeszcze więcej pracy nad skrętami, ale gwarantujemy, że efekt jest wart tego wysiłku!

 

Pre-poo polega na aplikacji na włosy kuracji, tuż przed umyciem ich szamponem. Zabieg ten zapewnia pasmom warstwę ochronną. Jest to pomocne, ponieważ samo mycie może pozbawić włosy wilgoci. Natomiast nałożenie odżywki tuż po, nie zawsze wystarcza, aby przywrócić utracone nawilżenie.

 

Osoby o określonej fakturze włosów, takiej jak fale, loki, czy sprężynki mogą szczególnie docenić tą kurację. Ten zabieg działa regenerująco na suche, splątane i zniszczone włosy. Co więcej, sprawia, że skręty stają się bardziej miękkie i żywe oraz ułatwia ich rozczesywanie. Kuracja zwiększa skuteczność odżywki, dzięki czemu loki stają się zdecydowanie mocniejsze i mniej łamliwe. 

 

 

 

Jakich produktów użyć? 

W przypadku tej metody pielęgnacyjnej nie ma sztywnych zasad dotyczących tego, jakiego rodzaju produktu należy użyć. Niektórzy stosują oleje, takie jak oliwa z oliwek, olej z awokado lub olej kokosowy. Inni wolą aloes, masło mango, a nawet zwykłą odżywkę, samodzielnie lub w połączeniu z olejem. Wykonując tę kurację na włosach teksturowanych, najlepiej jest sięgnąć po produkty dedykowane ich pielęgnacji, takie jak kosmetyki Cantu Beauty. 

W procesie przed umyciem włosów możemy wykorzystać odżywkę Leave in Conditioning Repair Cream. Jej formuła bazuje na takich składnich jak masło shea, czy oliwa z oliwek. Składniki  zawarte w tej odżywce dogłębnie regenerują, pomagają naprawić uszkodzenia oraz zapobiegają rozdwajaniu się koncówek.  Zadbają także o intensywnie nawilżenie skrętów i sprawią, że włosy będą silne i wygładzone. 

W kolejnych krokach, czyli myciu doskonale sprawdzi się szampon Cantu Cleansing Cream Shampoo, który gruntownie oczyści włosy oraz skórę głowy z zanieczyszczeń. Zawiera substancje nawilżające, w tym masło shea, glicerynę i panthenol. To dzięki nim produkt redukuje przesuszenie oraz podrażnienie skóry głowy. 

Na koniec kuracji, sięgamy po odżywkę nawilżającą Sulfate-Free Hydrating Cream Conditioner. Kosmetyk dodatkowo nawilży suche i łamliwe włosy. Zapobiega także rozdwajaniu się końcówek, pozostawiając włosy zdrowsze. 

Jak wykonać Pre-Poo?

Kuracja jest prosta i niezbyt czasochłonna. Ponieważ stosuje się ją przed myciem szamponem i odżywianiem, to wybrany do Pre Poo produkt aplikujemy na suche włosy i pozostawiamy na około 30 minut. Dzięki temu produkt pokryje pasemka i zatrzyma w nich wilgoć przed finalnym myciem. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Awesome PR girls
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem? Biuro prasowe
2024-07-05 | 10:00

Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?

Słońce jest synonimem lata, wakacji i relaksu. Gorące promienie relaksują, wprawiają nas w dobry nastrój... i nadają naszej skórze delikatnego blasku,
Uroda Co warto wiedzieć o bakuchiolu?
2024-07-05 | 09:00

Co warto wiedzieć o bakuchiolu?

Bakuchiol to roślinny król kosmetycznej multifunkjonalności. Działa przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco, nawilżająco oraz antyoksydacyjnie. Wykorzystanie bakuchiolu
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?
2024-07-05 | 08:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.