Sekrety zimowej pielęgnacji z Super-Pharm
Kiedy latem nakładanie kremów z filtrem UV wydaje się oczywistym elementem codziennej pielęgnacji, często zdarza się zapominać, że zimowa beauty routine również powinna być dopasowana do warunków pogodowych. I to wcale nie ekstremalne mrozy, ale nawet zimny, suchy wiatr może przyczynić się do pogorszenia kondycji skóry – dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór kosmetyków, które otulą cerę ochronną warstwą. Fantastyczna selekcja kosmetycznych produktów na zimę dostępna jest w nowej, pełnej promocji ofercie Super-Pharm.
O ile latem za słowo klucz pielęgnacji można uznać nawodnienie, tak zimą najważniejsza jest ochrona. Podczas chłodnych miesięcy skóra potrzebuje dużej dawki odżywienia, wzmocnienia i regeneracji. I mimo, że niskie temperatury korzystniej działają na cerę niż upały – m.in. pobudzają krążenie i odmładzają – to należy pamiętać o kilku złotych zasadach, które pozwolą w pełni cieszyć się z korzyści zimowych miesięcy, unikając niepożądanych niespodzianek – takich jak podrażnienia, przesuszenie, czy nieproszone rumieńce.
Oczyszczanie – timing is the key
Podstawą każdej pielęgnacji powinno być oczyszczanie – nie inaczej jest w przypadku tej zimowej. Jednak, kiedy za oknem panuje mróz, szczególnie ważny jest dobór odpowiedniego momentu mycia twarzy – nie należy tego robić mniej niż pół godziny przed wyjściem na dwór, ponieważ jest to czas, który skóra potrzebuje na odbudowanie swojej warstwy ochronnej po kontakcie z wodą.
Z jakich kosmetyków oczyszczających najlepiej korzystać przed wystawieniem skóry na działanie mrozu? Warto sięgnąć chociażby po balsam myjący Avène – to ultradelikatny dermokosmetyk, który dzięki naturalnym składnikom (99%) i wysokiej tolerancji nie spowoduje podrażnień. Innym trafionym wyborem może być emulsja do mycia CeraVe, która nie tylko oczyszcza, ale również nawilża wspiera odbudowę bariery ochronną skóry.
Pielęgnacja – tłusta konsystencja + regeneracja
Dobierając kosmetyki do zimowej pielęgnacji twarzy, należy szukać produktów o bogate konsystencji, z dużą zawartością olei i maseł. Tłuste kremy zadziałają jak dodatkowa płaszcza ochronnego skóry, który odpowiada za walkę z mrozami, utrzymując cerę elastyczną i nawilżoną. Świetnie sprawdzi się tutaj krem ochronny na wiatr i mróz Emolium Dermocare – intensywnie natłuszcza i nawilża przez ponad 5 h, pozostawiając skórę odżywioną. W swoim składzie zawiera również witaminę A, która działa łagodząco i odżywczo, regenerując barierę naskórkową oraz kwas linolowy, który zwiększa odporność na podrażnienia i zmniejsza szorstkość skóry. Podobne działanie można przypisać kremowi La Roche-Posay Nutritic Intense.
Warto również pamiętać, że czynniki nieprzyjazne skórze czają się nie tylko na dworze; zima to szczyt sezonu grzewczego – pomieszczenia wypełnia suche powietrze, które negatywnie odbija się na skórze, dlatego tak ważne jest regularne uzupełnianiu płynów i nawadnianie skóry, w czym może pomóc głęboko nawilżająca maska Vichy Mineral 89.
Usta i dłonie
Mówiąc o zimowej pielęgnacji, warto również poświęcić kilka słów ustom i dłoniom, które bez odpowiedniej ochrony podczas mrozów narażone są na nadmierne wysuszenie, a konsekwencji nawet na pękanie. O ręce najlepiej zadbać, stosując każdorazowo po myciu nawilżająco-regenerujący krem do rąk – idealny będzie ten od koreańsko-francuskiej marki Jowaé lub SVR – lidera wśród dermokosmetyków. Jeśli chodzi o usta, zimą potrzeba prawdziwych agentów do zadań specjalnych; poradzi sobie tutaj balsam Uriage, Blistex lub Nuxe – to prawdziwe ukojenie i regeneracja dla spierzchniętych ust.
Naturalne kosmetyki – przyjaciele zimowej pielęgnacji
Naturalne kosmetyki sprawdzają się zawsze – dzięki odpowiedzialnie dobranym, naturalnym składnikom, produkty te nie powodują podrażnień, są przyjazne dla każdego rodzaju skóry. Zimą warto sięgnąć po naturalne olejki – w specjalnej ofercie Super-Pharm te od NaturalME lub Ala można teraz znaleźć w wyjątkowych cenach.
Zachęcamy do odkrycia swoich ulubionych produktów z zimowej oferty Super-Pharm na www.superpharm.pl lub w jednej z drogerii stacjonarnych.

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.