Sekrety zimowej pielęgnacji z Super-Pharm
Kiedy latem nakładanie kremów z filtrem UV wydaje się oczywistym elementem codziennej pielęgnacji, często zdarza się zapominać, że zimowa beauty routine również powinna być dopasowana do warunków pogodowych. I to wcale nie ekstremalne mrozy, ale nawet zimny, suchy wiatr może przyczynić się do pogorszenia kondycji skóry – dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór kosmetyków, które otulą cerę ochronną warstwą. Fantastyczna selekcja kosmetycznych produktów na zimę dostępna jest w nowej, pełnej promocji ofercie Super-Pharm.
O ile latem za słowo klucz pielęgnacji można uznać nawodnienie, tak zimą najważniejsza jest ochrona. Podczas chłodnych miesięcy skóra potrzebuje dużej dawki odżywienia, wzmocnienia i regeneracji. I mimo, że niskie temperatury korzystniej działają na cerę niż upały – m.in. pobudzają krążenie i odmładzają – to należy pamiętać o kilku złotych zasadach, które pozwolą w pełni cieszyć się z korzyści zimowych miesięcy, unikając niepożądanych niespodzianek – takich jak podrażnienia, przesuszenie, czy nieproszone rumieńce.
Oczyszczanie – timing is the key
Podstawą każdej pielęgnacji powinno być oczyszczanie – nie inaczej jest w przypadku tej zimowej. Jednak, kiedy za oknem panuje mróz, szczególnie ważny jest dobór odpowiedniego momentu mycia twarzy – nie należy tego robić mniej niż pół godziny przed wyjściem na dwór, ponieważ jest to czas, który skóra potrzebuje na odbudowanie swojej warstwy ochronnej po kontakcie z wodą.
Z jakich kosmetyków oczyszczających najlepiej korzystać przed wystawieniem skóry na działanie mrozu? Warto sięgnąć chociażby po balsam myjący Avène – to ultradelikatny dermokosmetyk, który dzięki naturalnym składnikom (99%) i wysokiej tolerancji nie spowoduje podrażnień. Innym trafionym wyborem może być emulsja do mycia CeraVe, która nie tylko oczyszcza, ale również nawilża wspiera odbudowę bariery ochronną skóry.
Pielęgnacja – tłusta konsystencja + regeneracja
Dobierając kosmetyki do zimowej pielęgnacji twarzy, należy szukać produktów o bogate konsystencji, z dużą zawartością olei i maseł. Tłuste kremy zadziałają jak dodatkowa płaszcza ochronnego skóry, który odpowiada za walkę z mrozami, utrzymując cerę elastyczną i nawilżoną. Świetnie sprawdzi się tutaj krem ochronny na wiatr i mróz Emolium Dermocare – intensywnie natłuszcza i nawilża przez ponad 5 h, pozostawiając skórę odżywioną. W swoim składzie zawiera również witaminę A, która działa łagodząco i odżywczo, regenerując barierę naskórkową oraz kwas linolowy, który zwiększa odporność na podrażnienia i zmniejsza szorstkość skóry. Podobne działanie można przypisać kremowi La Roche-Posay Nutritic Intense.
Warto również pamiętać, że czynniki nieprzyjazne skórze czają się nie tylko na dworze; zima to szczyt sezonu grzewczego – pomieszczenia wypełnia suche powietrze, które negatywnie odbija się na skórze, dlatego tak ważne jest regularne uzupełnianiu płynów i nawadnianie skóry, w czym może pomóc głęboko nawilżająca maska Vichy Mineral 89.
Usta i dłonie
Mówiąc o zimowej pielęgnacji, warto również poświęcić kilka słów ustom i dłoniom, które bez odpowiedniej ochrony podczas mrozów narażone są na nadmierne wysuszenie, a konsekwencji nawet na pękanie. O ręce najlepiej zadbać, stosując każdorazowo po myciu nawilżająco-regenerujący krem do rąk – idealny będzie ten od koreańsko-francuskiej marki Jowaé lub SVR – lidera wśród dermokosmetyków. Jeśli chodzi o usta, zimą potrzeba prawdziwych agentów do zadań specjalnych; poradzi sobie tutaj balsam Uriage, Blistex lub Nuxe – to prawdziwe ukojenie i regeneracja dla spierzchniętych ust.
Naturalne kosmetyki – przyjaciele zimowej pielęgnacji
Naturalne kosmetyki sprawdzają się zawsze – dzięki odpowiedzialnie dobranym, naturalnym składnikom, produkty te nie powodują podrażnień, są przyjazne dla każdego rodzaju skóry. Zimą warto sięgnąć po naturalne olejki – w specjalnej ofercie Super-Pharm te od NaturalME lub Ala można teraz znaleźć w wyjątkowych cenach.
Zachęcamy do odkrycia swoich ulubionych produktów z zimowej oferty Super-Pharm na www.superpharm.pl lub w jednej z drogerii stacjonarnych.

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić
Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.
Farmacja
E. Kopacz: Róbmy wszystko, by dzieci przyjeżdżające do Polski wchodziły w cykl kalendarza szczepień. Wiele zależy od świadomości matek

Według danych UNICEF poziom wyszczepialności dzieci w Ukrainie wynosi 70 proc. i jest znacząco niższy niż w przypadku dzieci w Polsce. – Róbmy wszystko, żeby dzieci, które do nas przyjeżdżają, wchodziły w cykl kalendarza szczepień i pobierały szczepionki – mówi Ewa Kopacz. Jednocześnie dane Ministerstwa Zdrowia wskazują, że noworodki, które przychodzą na świat w Polsce, są szczepione w prawie 100 proc. Wciąż jest jednak pewien odsetek mam, które mimo obowiązku szczepień dla dzieci nie zamierzają tego robić. Duża w tym wina mitów krążących wokół szczepionek, podsycanych przez ruchy antyszczepionkowe.
Inwestycje
Rynek domów prefabrykowanych może do 2030 roku być wart 7 mld zł. Inwestorów przekonuje krótszy czas budowy

Domy prefabrykowane, stawiane z produkowanych w fabrykach modułów, to temat stosunkowo nowy na polskim rynku, ale zyskujący na popularności. Firma Spectis szacuje, że ten segment rynku jest wart ok. 5 mld zł, a do 2030 roku urośnie do 7 mld. Również długoterminowe perspektywy pozostają optymistyczne. Inwestorów przekonuje do tej technologii przede wszystkim możliwość skrócenia czasu inwestycji do kilku miesięcy i kontroli jej kosztów.