Komunikaty PR

Self-love na Walentynki. Pomysły na randkę z samą sobą

2022-02-08  |  17:00

Walentynki to wyjątkowe święto miłości, w którym celebrujemy czas z ukochaną osobą. Nie musisz jednak czekać na księcia na białym koniu, żeby w ten dzień poczuć się jak prawdziwa księżniczka. Podaruj sobie odrobinę czułości, wskocz w ulubione ciuchy i ciesz się chwilą tylko dla siebie.  

Już 14 lutego obchodzić będziemy Walentynki, jedno z najbardziej wyczekiwanych świąt w roku. W tym czasie okazujemy uczucia swoim najbliższym, więc nie możemy zapomnieć także o sobie. Jeżeli nie masz jeszcze pomysłów, jak sprawić sobie odrobinę radości w ten dzień, spieszymy z pomocą!

Zadbaj o relację z ciałem

Jeżeli na co dzień brakuje Ci czasu na okazanie swojemu ciału odrobiny uwagi, zrób to w Walentynki. Możesz zacząć od wsłuchania się w swoje ciało i rozpoznania jego potrzeb. Pomocna będzie w tym medytacja i świadome oddychanie. Spróbuj włączyć muzykę, przy której relaksujesz się i zapal ulubioną świeczkę. Zamknij oczy i skoncentruj się na swoim ciele. Możesz wykorzystać do tego metodę body-scan, która pozwala poczuć całe swoje ciało i otworzyć się na jego potrzeby. Technika ta polega na powolnym koncentrowaniu uwagi na poszczególnych częściach ciała, zaczynając od stóp. Jej celem jest redukcja napięć, poprzez zlokalizowanie ich i rozluźnienie. Taka chwila skupienia na swojej fizyczności nie tylko pozwoli Ci docenić swoje ciało i to, jak codziennie ciężko pracuje, ale także poprawi nastrój i zrelaksuje.  

Domowe SPA

Długa kąpiel w pianie z ulubionym drinkiem. Kto z nas o tym nie marzy? Pozwól sobie na odrobinę luksusu w domowym zaciszu i odpręż się we własnym towarzystwie podczas odżywczej kąpieli w płatkach róż i mleku kokosowym. Wystarczy, że do wanny dodasz garść płatków róży (mogą być suszone), odrobinę miodu i mleka kokosowego. Taka mieszanka odżywi Twoje ciało, a Ty będziesz mogła się poczuć jak w najlepszym SPA na świecie. Dla dodatkowych doznań zmysłowych możesz dodać do wody także kilka kropel olejku eterycznego. Świetnie sprawdzi się tutaj eukaliptus lub lawenda.

Zabierz się do kina

Walentynkowy wieczór w pojedynkę kojarzy nam się z komediami romantycznymi, winem i lodami. Nie będziemy jednak przekonywać Cię, żebyś na ten wieczór zamieniła się w Bridget Jones, wzdychającą do łzawych filmów. Możesz jednak zadbać o relacje ze sobą zabierając się za randkę do kina. Oglądanie filmu samemu ma wiele plusów - nikt nie przerywa Ci seansu zbędnymi komentarzami, nie podkrada Ci popcornu i nie narzeka na wybór filmu. Wiele kin przygotowuje także specjalne pokazy z okazji walentynek, które są idealną propozycją na Walentynki dla fanek kinowych emocji.  

Przygotuj sobie pyszną kolację

Świetnym pomysłem na okazanie sobie odrobiny troski w Walentynki jest przyrządzenie wyjątkowej kolacji. Możesz zaplanować całe menu i przyrządzić swoje ulubione dania, albo spróbować czegoś nowego. Zadbaj także o atmosferę posiłku, w końcu to święto miłości. Na stole postaw pachnącą świeczkę, włącz ulubioną muzykę i rozkoszuj się posiłkiem w swoim towarzystwie. Poczuj się jak w najlepszej restauracji i przygotuj sobie odpowiedni strój, w którym czujesz się dobrze. Taki rytuał na pewno wprowadzi Cię w dobry nastrój i sprawi, że ten wieczór zapamiętasz na długo.  

Wznieś miłosny toast

Jeśli masz ochotę na mały toast z okazji Walentynek, ale unikasz alkoholu, mamy dla Ciebie propozycję. Możesz przyrządzić pyszny miłosny eliksir, pobudzający podniebienie. Jego bazę stanowi Mikrodrink LOVE marki Waterdrop, czyli rozpuszczalna w wodzie kapsułka, pełna esencji naturalnych składników, bez cukru i sztucznych barwników. To wyjątkowe połączenie egzotycznego granatu, jagód goji i schisandry, która uważana jest za naturalny afrodyzjak. Kapsułkę wystarczy rozpuścić w 600 ml czystej wody, aby cieszyć się pysznym walentynkowym napojem.

Walentynki są raz w roku, ale powinniśmy okazywać sobie miłość nie tylko od święta. Mamy nadzieję, że nasze propozycje zainspirują Cię do podarowania sobie odrobiny przyjemności, na którą zasługujesz.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem? Biuro prasowe
2024-07-05 | 10:00

Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?

Słońce jest synonimem lata, wakacji i relaksu. Gorące promienie relaksują, wprawiają nas w dobry nastrój... i nadają naszej skórze delikatnego blasku,
Uroda Co warto wiedzieć o bakuchiolu?
2024-07-05 | 09:00

Co warto wiedzieć o bakuchiolu?

Bakuchiol to roślinny król kosmetycznej multifunkjonalności. Działa przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco, nawilżająco oraz antyoksydacyjnie. Wykorzystanie bakuchiolu
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?
2024-07-05 | 08:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.