Sezon infekcji – jak go przetrwać?
Luty i marzec to miesiące, na które zwykle przypada szczytowy sezon aktywności infekcji wirusowych. Jesteśmy właśnie w jego trakcie i oprócz pandemii koronawirusa, która nie odpuszcza już niemal od dwóch lat walczymy również ze ‘zwykłymi’ infekcjami. Jak ustrzec się przed zachorowaniem, a jeśli już zachorujemy to przed osłabieniem organizmu po chorobie? Warto postawić na aminokwasy!
Jak wspierać odporność, żeby uchronić się przed zachorowaniami? Jak szybko wrócić do sprawności i wydolności organizmu sprzed choroby, jeśli infekcja jednak nas nie ominie? To pytanie zadajemy sobie w każdym sezonie jesienno – zimowym a w ciągu ostatnich dwóch lat, ze względu na pandemię właściwie codziennie. Wiemy już, że odporności nie da się zbudować w kilka dni. Pracujemy na nią poprzez właściwy tryb życia – zrównoważoną dietę, ograniczenie stresu, odpowiednią ilość snu i odpoczynku, a także regularny ruch na świeżym powietrzu. Jednak czasami – szczególnie wśród osób starszych, czy z obniżoną odpornością spowodowaną innymi chorobami, warto wspomóc się suplementami diety.
Jaki preparat wybrać?
Na uwagę zasługuje AMINO-THER®, czyli suplement zawierający opatentowaną kombinację 10 aminokwasów (L-leucyna, L-lizyna, L-treonina, L-izoleucyna, L-walina, L-cystyna, L-histydyna, L-fenyloalanina, L- metionina, L-tryptofan), 3 kwasy organiczne (kwas bursztynowy, kwas jabłkowy, kwas cytrynowy) oraz witaminę B1 i B6. Suplement ten usprawnia funkcje mitochondriów, dzięki czemu korzystnie wpływa na poprawę ogólnego stanu zdrowia, zmniejszenie ogólnoustrojowych stanów zapalnych oraz wzmocnienie układu odpornościowego.
Komu szczególnie polecany?
Jest to suplement dla osób ceniących sobie zdrowy styl życia i chcących przywrócić organizmowi prawidłowe funkcjonowanie. Polecany w sytuacjach szczególnego narażenia na infekcje, osobom starszym oraz z dodatkowymi chorobami. Zarówno w celach profilaktycznych, dla łagodzenia przebiegów infekcji, jak również w celu usprawnienia procesów regeneracji i wzmocnienia organizmu po chorobie. Szczególnie zalecany w stanie osłabienia i występowania tzw. mgły mózgowej po przebyciu COVID-19.
Jak stosować i jak działa?
Wystarczy wypić 1-2 saszetki dziennie rozpuszczone w wodzie przez 3 miesiące. Dzięki temu systematycznie nastąpi pobudzenie systemu immunologicznego, zmniejszenie stresu oksydacyjnego w tkankach oraz polepszenie działania mikroflory jelitowej. To wszystko korzystnie przełoży się na stan zdrowia, samopoczucie, odporność a także zdolność do regeneracji organizmu.

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dawid Kwiatkowski: W programie „MBtM” były wyznania miłości w moim kierunku. To było miłe, ale za uczestnikiem musi iść też dobra muzyka
Wokalista przyznaje, że już nie mógł się doczekać emisji pierwszego odcinka odświeżonej wersji talent show „Must Be the Music”. Po obejrzeniu programu nowy juror nie kryje swojej ekscytacji. Jego zdaniem jurorzy spisali się na medal, a uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Dawid Kwiatkowski podkreśla, że oceniając, starał się być obiektywny i choć czasami ktoś skradł jego serce swoją osobowością, to niestety nie było to zielonym światłem do kolejnego etapu.
Nowe technologie
Nowe prawo ograniczy dostęp dzieci do niebezpiecznych treści w sieci. Obecnie większość nastolatków ma dostęp do pornografii czy hazardu

Ponad 40 proc. młodzieży twierdzi, że w sieci nie można odróżnić informacji prawdziwych od fałszywych, co czwarty nastolatek ogląda tzw. patostreamy, rośnie też odsetek osób nastoletnich, które decydują się na spotkanie z osobą dorosłą poznaną online. Powyższe dane z raportu Państwowego Instytutu Badawczego NASK i Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę pokazują pilną potrzebę podniesienia tematu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży sieci. Dlatego powstał projekt ustawy o ochronie małoletnich przed dostępem do treści szkodliwych w internecie.
Żywienie
Sylwia Bomba: Przez 10 lat odchudzałam się bezskutecznie. Potrafiłam codziennie biegać 15 km albo w ogóle nie jeść

Influencerka od lat mierzy się z insulinoopornością. Zanim jednak trafiła na odpowiednich specjalistów i podjęła właściwe leczenie, jej waga wciąż stała w miejscu – mimo stosowania restrykcyjnych diet i morderczych treningów. Dopiero trafna diagnoza i wdrożenie odpowiedniej diety pozwoliła Sylwii Bombie zrzucić 30 kg.