Komunikaty PR

SEZON NA DEPILACJĘ LASEROWĄ. PRZEDSTAWIAMY FAKTY, OBALAMY MITY!

2020-12-21  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Bonarek
Com&Media

Bagatela 11, lok. 18
00-585 Warszawa
paulina.bonarek|com-and-media.pl| |paulina.bonarek|com-and-media.pl
+48 539 622 032
www.com-and-media.pl
Do pobrania jpg ( 0.05 MB )

Idealnie gładka skóra, bez niepożądanego owłosienia, to marzenie chyba każdej kobiety. A w szczególności tych, które muszą depilować się codziennie… Depilatory, kremy rozpuszczające włoski, pianki, golarki – sposobów na usuwanie owłosienia jest mnóstwo. Bezapelacyjnie jednak najskuteczniejszym ze wszystkich jest depilacja laserowa. Zima to idealny moment na wykonanie serii zabiegów, dzięki którym już na wiosnę będziemy mogły cieszyć się idealnie gładką skórą. Jak wyglądają zabiegi depilacji laserowej, czy są bolesne i czy możemy wykonywać je latem? Razem z dr Łukaszem Preibiszem z Preibisz SkinDoctors rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

 

Czym tak właściwie jest depilacja laserowa?

Metoda SHR, czyli Super Hair Removal pozwala nam się na dłużej pozbyć niechcianego owłosienia. Zabieg ten działa na zasadzie lasera, czyli wykorzystuje skupioną wiązkę światła. Ta metoda, od standardowych laserów IPL, różni się większą kontrolą nad częstotliwością emitowanych impulsów, co przekłada się na bezpieczeństwo oraz skuteczność zabiegu – wyjaśnia dr Łukasz Preibisz.

Wiązka światła pochodząca z głowicy przekształca się w energię cieplną pod skórą i oddziałuje na cebulki włosów. Te zostają zniszczone i po kilku dniach wypadają. Zabieg w tej technologii jest bezbolesny i bezinwazyjny, a zarazem bardzo skuteczny. W Polsce niezwykle szybko zyskuje na popularności przez trwałość rezultatów, jednak wciąż w nie wielu miejscach możemy poddać się zabiegowi. Jednym z nich jest oddział Preibisz SkinDoctors w Warszawie.

 

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Wszystko zaczyna się od konsultacji, na której specjalista ocenia stan skóry oraz owłosienie – to niezwykle ważne, ponieważ na tej podstawie dobierane są parametry lasera. Następnie wykonywana jest próba laserowa i w końcu właściwy zabieg. Podczas zabiegu mieszek włosowy pochłania dostarczoną energię, co powoduje jego rozgrzanie, w skutek czego dochodzi do zniszczenia mieszka włosowego.

 

Fakty i mity na temat depilacji laserowej

MIT: Depilacja laserowa jest bardzo bolesna.

FAKT: Depilacja laserowa może, ale nie musi, być zabiegiem bolesnym. Parametry lasera w każdym przypadku dobierane są indywidualnie – tak, by niszczyły mieszki włosowe i nie uszkadzały otaczających je tkanek. Podczas zabiegu Pacjenci mogą odczuwać lekkie ukłucia. Prawda jest taka, że każdy z nas ma inny próg bólu – dla jednych depilacja laserowa będzie zupełnie bezbolesna, inni określą ją jako nieprzyjemną. By zapewnić sobie jak największy komfort można poprosić o znieczulenie specjalną maścią, którą nakłada się na skórę godzinę przed zabiegiem.

MIT: Dzięki depilacji laserowej możemy pozbyć się owłosienia podczas jednego zabiegu.

FAKT: Wcale nie protestowalibyśmy, gdyby faktycznie tak było. Niestety depilacja laserowa jest zabiegiem, który musimy wykonać w serii – w zależności od ilości, gęstości i koloru włosków. Zazwyczaj zaleca się od 6 do 8 serii. Dlaczego jeden zabieg nie wystarczy? – Laser działa wyłącznie na włoski, które znajdują się w fazie wzrostu, czyli anagenu. Nie jest możliwe, by wszystkie włoski były w tej samej fazie wzrostu. Właśnie dlatego należy wykonać kilka serii – wyjaśnia dr Łukasz Preibisz.

MIT: Depilacji laserowej nie możemy wykonywać latem.

FAKT: Zabiegi depilacji laserowej zaleca się wykonywać w sezonie jesienno-zimowym. Co najmniej na 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po zabiegu należy zrezygnować z opalania – właśnie dlatego najłatwiejsze będzie to w sezonie jesiennym lub zimowym, tym bardziej, że wykonanie serii zabiegów potrwa kilka miesięcy.

MIT: Depilacja laserowa nie daje trwałych rezultatów.

FAKT: Przy wykonaniu serii zabiegów skuteczność ocenia się na około 90%. Czasami mogą pojawiać się pojedyncze włoski, ale są one znacznie jaśniejsze, cieńsze i słabsze niż wcześniej. W niektórych przypadkach zaleca się wykonanie „zabiegu utrwalającego” – zazwyczaj po 2 lub 3 latach od przeprowadzonej serii.

MIT: Na miesiąc przed planowanym zabiegiem nie można się depilować.

FAKT: Na miesiąc przed zabiegiem depilacji laserowej należy odstawić depilator i wosk. Można jednak depilować się tradycyjną maszynką do golenia. Chodzi o to, by cebulki włosów pozostały na swoim miejscu – w końcu to na nie ma zadziałać laser.

W dniach 4-9.01 w PREIBISZ SKINDOCTORS odbędzie się AKCJA DEPILACJA – wszystkie zabiegi na wybrany obszar ciała -50% (regularna cena za zabieg: 200 zł). www.preibisz.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Com&Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.