Komunikaty PR

Składniki, których warto szukać w kosmetykach nawilżających!

2020-06-04  |  01:00

Masło shea

Masło shea, czyli Inaczej masło karité, powstaje z nasion afrykańskiego drzewa Masłosz Parka. Ma formę bardzo twardego tłuszczu, a po rozgrzaniu w dłoniach zamienia się w oleisty płyn. Wykazuje właściwości regeneracyjne i odżywcze, zawiera witaminę A i E, które opóźniają procesy straszenia się skóry i chronią ją przed wolnymi rodnikami. Masło shea na skórze stanowi także barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi - nie straszne mu słońce, mróz czy wiatr.

Kwas hialuronowy

Większości z nas kojarzy się z medycyną estetyczną. Jest wykorzystywany do wypełniania zmarszczek i powiększania ust, jednak ma także niezwykłe właściwości jako składnik kosmetyków. Najważniejszą jego funkcją jest wiązanie cząsteczek wody, dzięki czemu skóra jest odpowiednio nawilżona. Wspiera także tworzenie włókien kolagenowych, które są podstawowym budulcem naszej skóry i odpowiadają za jej młody wygląd. Tak samo jak masło shea, ochrania skórę, dzięki czemu skrajne temperatury i promienie słoneczne nie będą miały wpływu na naszą cerę. To wspaniały składnik, który powinien znaleźć się w pielęgnacji nawilżającej każdego z nas.

Olejowe cuda

Oleje świetnie sprawdzają się przy nawilżaniu całego ciała. Przykładowo olej z nasion słonecznika wykazuje cały szereg właściwości, które działają doskonale na skórę. Zawiera witaminę A i D, które doskonale nawilżają i odżywiają, ale także wykazuje działanie regeneracyjne i przeciwzapalne. Pomaga także uporać się z niedoskonałościami na skórze (trądzik, zaskórniki) i redukuje blizny (świetnie sprawdzi się przy spłycaniu rozstępów).

Drugim olejem wartym zauważenia jest ten z nasion kakaowca. Wykazuje praktycznie stuprocentową biozgodność z naszą skórą, dlatego ryzyko uczulenia jest znikome i mogą go stosować nawet dzieci. Dzięki alkaloidom i polifenolom niweluje szkodliwe działanie wolnych rodników. Ponadto jest bogaty w przeciwutleniacze, które zmniejszają widoczność zmarszczek i blizn. Olej ten stymuluje także produkcję kolagenu i uzupełnia niedobory witaminowe w naszej skórze. 

Innym składnikiem, którego moc wykorzystywana jest w najskuteczniejszych kosmetykach jest awokado.  Owoce te dały się poznać jako jedne z najzdrowszych na świecie. Ich spożywanie zapobiega różnym chorobom i pomaga w walce z infekcjami. Olej wydobywany z jego pestek doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry. Wygładza i chroni przed stanami zapalnymi, a co ciekawe - może też łagodzić nieprzyjemne skutki opalania. Dodatkowo sprawdza się także w walce z trądzikiem.

Idealne połączenie!

Wszystkie najcenniejsze w kosmetyce oleje i składniki zostały połączone - tworząc idealne masło do ciała. Jest nim DuoLife Beauty Care Collagen Body Butter. Łączy on w sobie masło shea, olej z nasion słonecznika, kakaowca i pestek awokado. Oprócz wskazanych składników, w tym kosmetyku znajdziemy kolagen, który zwiększa sprężystość, nawilża i wygładza. Rewolucyjna formuła HyalTri 24/7 Nutri-Form™ to połączenie wszystkich składników tak, by uzupełniać wszystkie braki w naszej skórze, tak by była piękna i młoda jak najdłużej.

Kupując kosmetyki warto zwracać uwagę na etykiety. Często produkty reklamujące się jako nawilżające, mają w składzie alkohol, który niestety wysusza. Sprawia to tylko, że musimy sięgać po kosmetyk częściej. Odpowiednie przygotowanie i skupienie się na wyborze dobrego produktu pomoże nam i naszej skórze dopasować odpowiednią, nawilżającą pielęgnację.

myduolife.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca? Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś
Uroda Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata
2024-06-27 | 11:00

Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata

O czym marzysz podczas gorącego lata? Oczywiście – o orzeźwieniu i chwilach relaksu. Beauty-eksperci wskazują, że duet idealny w upalne dni to relaksująca, chłodna kąpiel i
Uroda Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości
2024-06-27 | 01:00

Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości

W 2023 r. Polacy przeznaczyli średnio ponad 409 zł na kosmetyki do higieny osobistej – w tym antyperspiranty. Rynek produktów deo prężnie się rozwija: w ciągu najbliższych 3

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.