SofWave – bezoperacyjny lifting, który wykonamy w przerwie na lunch

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut
ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl
W Polsce możliwe jest już przeprowadzanie zabiegów medycyny estetycznej z użyciem SofWave – technologii, która wykorzystuje ultradźwięki do stymulowania wzrostu kolagenu, co pozwala bezpiecznie, nieinwazyjnie i szybko redukować zmarszczki i wiotkość skóry. Zabieg SofWave może być wykonywany w porze lunchu, a pacjent po wyjściu z gabinetu może bez przeszkód wrócić do swoich codziennych zajęć. Czy nowa technologia zastąpi popularne HIFU?
Wprowadzenie na polski rynek SofWave to dobra wiadomość dla tych, którzy wstrzymywali się z liftingiem twarzy i szyi z obawy przed widocznymi bliznami i długą rekonwalescencją. Ta innowacyjna metoda wyróżnia się tym, że nie powoduje oparzeń naskórka, choć jednocześnie skutecznie oddziałuje na skórę właściwą. Nie powoduje też dyskomfortu u pacjentów. Jest nieinwazyjna i szybka – umożliwia przeprowadzenie bezoperacyjnego liftingu w czasie od 30 do 40 minut.
Zabieg z użyciem SofWave bywa nazywany zabiegiem „lunchowym”, ponieważ nie wymaga rekonwalescencji i można wykonać go podczas dłuższej przerwy w pracy. Jest to zabieg całoroczny, do wykonania którego przeciwwskazaniem nie są np.: opalenizna, ekspozycja na promienie słoneczne czy fototyp skóry.
SofWave to działanie udowodnione klinicznie, bezpieczne. Daje lekarzom kontrolę nad energią ultradźwięków działających na niewielkiej głębokości, a więc pozwala między innymi wyeliminować ryzyko uszkodzenia tkanki tłuszczowej czy włókien nerwowych – powikłań, które mogą wystąpić przy zabiegach HIFU – podkreśla Radosław Stawarz, Prezes Zarządu firmy IntoBeauty, dostawcy urządzeń do zabiegów medycyny estetycznej i jedynego dystrybutora SofWave w Polsce.
SofWave w pigułce
Pełna nazwa technologii SofWave brzmi: Intense Ultrasound Beam™ i wskazuje na kluczową rolę ultradźwięków, które przenikając przez naskórek do skóry właściwej, powodują jej gwałtowne podgrzanie. Następstwem tego są drobne uszkodzenia termiczne, które uruchamiają produkcję nowych włókien kolagenowych i proces odbudowy tkanki. W rezultacie następuje przywrócenie skórze gęstości oraz poprawa wyglądu twarzy i szyi.
Ważnym elementem jest zintegrowany mechanizm chłodzący Sofcool™. Umożliwia on monitorowanie temperatury skóry w czasie rzeczywistym i zapewnia natychmiastowe chłodzenie obszaru zabiegowego, a także pomaga chronić wierzchnią warstwę skóry przed poparzeniem.
SofWave to kontrolowana stymulacja wzrostu kolagenu w środkowej części skóry bez uszkodzeń naskórka i struktur znajdujących się pod skórą właściwą.
Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków, FDA (ang. Food and Drug Administration) uznała tę technologię za skuteczną metodę redukcji zmarszczek i liftingu twarzy.
W grudniu 2021 roku producent SofWave (Sofwave Medical Ltd) otrzymał nagrodę od magazynu ELLE „2021 Future of Beauty Awards" i został uznany za jedną z najlepszych firm w kategorii „In-Office Skin Treatment”.
Czy SofWave zastąpi HIFU?
Wszystko wskazuje na to, że po latach obecności technologii HIFU, której działanie polega na punktowym wykorzystaniu ultradźwięków w zabiegach liftingujących, przychodzi czas na technologiczną i jakościową zmianę warty w medycynie estetycznej.
Przemawiają za tym przede wszystkim przewagi SofWave, takie jak: brak ryzyka uszkodzenia nerwów, brak ryzyka atrofii tkanki tłuszczowej oraz skuteczne chłodzenie skóry w miejscu zabiegu. Wynikają one z różnic między technologiami, które dotyczą przede wszystkim głębokości oddziaływania ultradźwiękami i zastosowania zintegrowanego mechanizmu chłodzącego Sofcool™.
W przypadku SofWave wiązki ultradźwięków nie są ogniskowane. Wszystkie 7 przetworników wiązki ultradźwięków o wysokiej częstotliwości działa jednocześnie tworząc pole ultradźwiękowe z pokryciem ponad 25% skóry podczas pojedynczego zabiegu. Wiązki docierają maksymalnie na głębokość 2 mm w skórze właściwej. Ciepło rozprasza się bez ryzyka uszkodzenia położonych głębiej nerwów i kości. Ponadto matryca urządzenia styka się bezpośrednio ze skórą pacjenta, co umożliwia m.in. kontaktowe chłodzenie i kontrolę temperatury naskórka.
Z kolei HIFU pozwala działać tylko punktowo. Do tego wiązki ultradźwięków mogą być kierowane dużo głębiej – nawet do 4,5 mm. Niekontrolowane, zbyt głębokie skierowanie dużej dawki energii może powodować punktowe uszkodzenia tkanki tłuszczowej lub nerwów. Ponadto przetwornik HIFU nie styka się ze skórą. Korzystanie z urządzenia wymaga zastosowania pośredniej warstwy płynu, co uniemożliwia pomiar rzeczywistej energii dostarczanej do tkanki.
W IntoBeauty mówimy „pięknie, bo bezpiecznie”. SofWave jest kolejnym urządzeniem w naszej ofercie, którego stosowanie ogranicza możliwość powikłań do minimum, z zachowaniem maksymalnych efektów pozabiegowych. A to przecież najważniejsze – tak dla pacjentów, jak i dla lekarzy – podsumowuje Radosław Stawarz.

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.