Sprawdź, jak zregenerować zniszczoną skórę dłoni po dezynfekcji
Płyny i żele do dezynfekcji rąk, choć zwiększają nasze bezpieczeństwo, negatywnie wpływają na wygląd skóry naszych dłoni. Wynika to z faktu, że jest ona bardzo delikatna, aprzy tym skłonna do odwadniania. Na przesuszenie wpływa takżesilne promieniowanie słoneczneoraz częste przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Stąd tak ważna stają się pielęgnacja i odpowiednie nawilżenie, o których opowiada dermatolog z kliniki Projekt Skóra, dr Małgorzata Marcinkiewicz.
W ostatnich miesiącach specjaliści zwracali szczególną uwagę na częste mycie i dezynfekowanie rąk, które ma zapobiegać rozpstrzenianiu się wirusa i wielu innych infekcji. Dłonie jednak zaraz po twarzy, są najbardziej obszarem wrażliwym naszej skóry. Ponadto, ekspozycja na promieniowanie słoneczne również wpływa na ich kondycję i wygląd. Czynniki te wpływają na jej przesuszenie, co w konsekwencji powoduje przedwczesne starzenie się. Naturalna bariera ochronna traci nawodnienie, które nie jesteśmy w stanie odbudować codzienną pielęgnacją - mówi dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog, wenerolog, ekspert w zakresie medycyny estetycznej, pomysłodawczyni kliniki Projekt Skóra.
I dodaje:
Rekomenduję swoim pacjentom, aby stan skóry kontrolowali przez cały rok. Stąd też zalecam nie tylko aplikację odpowiednio dobranych kosmetyków, ale również zabiegi regeneracyjno-nawilżające, aobecnyokres to najlepszy moment na ich wykonanie.
Nawilżenie od wewnątrz
Jaka jest doskonała metoda na odzyskanie jędrności i elastyczności skóry dłoni? To zabieg, który polega na wprowadzenie do jej głębokich warstw mikrokropelek kwasu hialuronowego. Wpływa ona silne nawilżenie naskórka oraz wspomaga walkę w redukcji uszkodzeń wywołanych działaniem wolnych rodników. Ponadto przyczynia się do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny w skórze.
Częstotliwość:
Działanie należy powtórzyć trzykrotnie w odstępach czasowych trzech, czterech tygodni. Po zakończonej terapii zwykle zaleca się zabieg przypominający po sześciu miesiącach.
Sekret pięknego i zdrowego wyglądu skóry naszych dłoni tkwi w regularnej trosce o nią. Istotna jest codzienna pielęgnacja, wspomagana zabiegami w klinice. W przypadku opisywanego działania estetycznego warto zauważyć, że jest on nieinwazyjny i zalicza się go do grupy tych, które można rekomendować każdej osobie - konkluduje dr Małgorzata Marcinkiewicz.
Opisane w materiale zabieg wykonywany jest preparatem Skinbooster w klinice Projekt Skóra.

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.