Sprawdź, jak zregenerować zniszczoną skórę dłoni po dezynfekcji
Płyny i żele do dezynfekcji rąk, choć zwiększają nasze bezpieczeństwo, negatywnie wpływają na wygląd skóry naszych dłoni. Wynika to z faktu, że jest ona bardzo delikatna, aprzy tym skłonna do odwadniania. Na przesuszenie wpływa takżesilne promieniowanie słoneczneoraz częste przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Stąd tak ważna stają się pielęgnacja i odpowiednie nawilżenie, o których opowiada dermatolog z kliniki Projekt Skóra, dr Małgorzata Marcinkiewicz.
W ostatnich miesiącach specjaliści zwracali szczególną uwagę na częste mycie i dezynfekowanie rąk, które ma zapobiegać rozpstrzenianiu się wirusa i wielu innych infekcji. Dłonie jednak zaraz po twarzy, są najbardziej obszarem wrażliwym naszej skóry. Ponadto, ekspozycja na promieniowanie słoneczne również wpływa na ich kondycję i wygląd. Czynniki te wpływają na jej przesuszenie, co w konsekwencji powoduje przedwczesne starzenie się. Naturalna bariera ochronna traci nawodnienie, które nie jesteśmy w stanie odbudować codzienną pielęgnacją - mówi dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog, wenerolog, ekspert w zakresie medycyny estetycznej, pomysłodawczyni kliniki Projekt Skóra.
I dodaje:
Rekomenduję swoim pacjentom, aby stan skóry kontrolowali przez cały rok. Stąd też zalecam nie tylko aplikację odpowiednio dobranych kosmetyków, ale również zabiegi regeneracyjno-nawilżające, aobecnyokres to najlepszy moment na ich wykonanie.
Nawilżenie od wewnątrz
Jaka jest doskonała metoda na odzyskanie jędrności i elastyczności skóry dłoni? To zabieg, który polega na wprowadzenie do jej głębokich warstw mikrokropelek kwasu hialuronowego. Wpływa ona silne nawilżenie naskórka oraz wspomaga walkę w redukcji uszkodzeń wywołanych działaniem wolnych rodników. Ponadto przyczynia się do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny w skórze.
Częstotliwość:
Działanie należy powtórzyć trzykrotnie w odstępach czasowych trzech, czterech tygodni. Po zakończonej terapii zwykle zaleca się zabieg przypominający po sześciu miesiącach.
Sekret pięknego i zdrowego wyglądu skóry naszych dłoni tkwi w regularnej trosce o nią. Istotna jest codzienna pielęgnacja, wspomagana zabiegami w klinice. W przypadku opisywanego działania estetycznego warto zauważyć, że jest on nieinwazyjny i zalicza się go do grupy tych, które można rekomendować każdej osobie - konkluduje dr Małgorzata Marcinkiewicz.
Opisane w materiale zabieg wykonywany jest preparatem Skinbooster w klinice Projekt Skóra.
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.