Stacjonarne Ekocuda wracają do Gdańska!
Po raz piąty odbędą się w Gdańsku 10 i 11 lipca – na terenie Stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk. To wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów kosmetyków naturalnych, którzy stęsknili się za pozytywną atmosferą targów, możliwością rozmowy z producentami, poznawaniem nowych marek i produktów, konsultacjami ze specjalistami z branży czy po prostu – zakupami z opcją przetestowania kosmetyków. W ten lipcowy weekend, odwiedzający będą mogli skorzystać z oferty ponad 80 marek – polskich i zagranicznych. Nie zabraknie debiutów, premier i atrakcyjnych cen. Organizatorzy zadbali, by targowa przestrzeń była maksymalnie bezpieczna, według wszystkich obowiązujących reżimów sanitarnych.
– To dla nas wielka radość, że możemy po raz piąty zaprosić naszą społeczność na targi stacjonarne w Gdańsku. Dostajemy mnóstwo informacji od miłośników targów, że tęsknią za Ekocudami, podczas których mogą poznawać nowe marki, produkty czy po prostu spędzić czas z przyjaciółmi na wspólnych zakupach. – mówi Zuzanna Mierzejewska, właściciela marki Ekocuda i organizatorka targów. Dodaje: Dołożyliśmy wszelkich starań, by każdy podczas targów czuł się dobrze, bezpiecznie i swobodnie – zarówno po stronie wystawców, jak i odwiedzających.
Ekocudna integracja
Targi Ekocuda odbywają się od 2016 roku – integrują od tego czasu tysiące osób, które interesują się kosmetykami naturalnymi. Dają również przestrzeń markom na prezentację swoich produktów – i co ważne – korzystają z tego nie tylko największe z nich, ale także małe rodzinne manufaktury. Odwiedzający mogą skorzystać więc z naprawdę różnorodnej oferty – od naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych, przez mineralne kosmetyki do makijażu, a kończąc na akcesoriach. Wielką zaletą targów stacjonarnych jest możliwość rozmowy z producentami, skonsultowanie swoich wyborów i dopasowanie produktów do indywidualnych potrzeb.
Sukces targów w wersji online
Czas pandemii był trudny także dla branży targowej – Ekocuda jednak świetnie sobie poradziły organizując targi w wersji online. Organizatorzy zadbali, by społeczność fanów kosmetyków naturalnych miała możliwość dbania o siebie w stylu eko, niezależnie od sytuacji. Było to również wielkie wsparcie dla marek, które także ucierpiały na pandemicznych lockdownach. Nic jednak nie zastąpi kontaktu na żywo – tym bardziej warto więc skorzystać z okazji i uzupełnić swoje letnie kosmetyczki.
Warto pamiętać
Wejście na targi dla odwiedzających jest bezpłatne. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja z uwagi na wymagania sanitarno-epidemiologiczne.
Rejestracji można dokonać pod linkiem: https://ekocuda.com/targi/gdansk/rejestracja-na-targi-gdansk-10-11-lipca-2021/
Zanotujcie w kalendarzu letnie weekendowe Ekocuda i dajcie się ponieść pozytywnej atmosferze targów! Listę wystawców znajdziecie na stronie organizatorów: www.ekocuda.com
Więcej informacji:
www.ekocuda.com
www.facebook.com/ekocudacom
www.instagram.com/ekocuda
www.linkedin.com/company/ekocuda.com
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.