Komunikaty PR

Sunekos Body – produkt iniekcyjny stworzony do ujędrniania ciała

2021-07-02  |  01:00
Biuro prasowe

Okres przedwakacyjny charakteryzuje się zwiększonym zainteresowaniem zabiegami ujędrniającymi ciało. Zabiegi biorewitalizujące czyli pobudzające skórę do naturalnej odbudowy i ujędrnienia zdobyły na przestrzeni ostatnich lat niezwykłą popularność. Jednak w większości tego typu zabiegów na ciało wykorzystywano do tej pory preparaty stworzone dla skóry twarzy. Wychodząc naprzeciw potrzebom stworzenia preparatu wyłącznie do skóry ciała włoskie laboratorium Professional Dietetics opracowało jedyny tego typu produkt iniekcyjny poprawiający jakość wiotkiej skóry ciała. O Sunekos Body zapytaliśmy dr Edytę Adamczyk-Kuterę, specjalistkę medycyny anti-aging.

Czym jest Sunekos Body?

Sunekos Body to preparat bioregenerujący, który powstał w wyniku inspiracji doskonałymi efektami zabiegów z użyciem produktów Sunekos do iniekcji skóry twarzy i dekoltu. Preparaty Sunekos to opatentowana formuła 6 aminokwasów HY6AA i kwasu hialuronowego, w odpowiednich proporcjach i udowodnionej w badaniach skuteczności w stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Te białka podporowe odpowiadają za gęstość, sprężystość, jędrność i napięcie skóry. Po niewątpliwym sukcesie zabiegów Sunekos na twarz, okolice oczu i dekolt producent preparatu postanowił poszerzyć linię i stworzyć produkt przeznaczony do poprawy jakości skóry ciała w najbardziej problematycznych obszarach tj. na brzuchu, ramionach, udach czy pośladkach

Dlaczego powstał osobny produkt?

- Badania naukowców dowiodły, że skład elektrolitowy macierzy zewnątrzkomórkowej na obszarach twarzy, szyi, dekoltu rożni się od składu elektrolitowego macierzy zewnątrzkomórkowej w pozostałych obszarach ciała. Stąd potrzeba dostosowania i stworzenia produktu, który będzie odpowiadał właśnie na te fizjologiczne różnice – tłumaczy dr Edyta Adamczyk-Kutera. - Sunekos Body zawiera aminokwasy, które stymulują syntezę kolagenu i elastyny jak również produkcję innych składników macierzy zewnątrzkomórkowej oraz kwas hialuronowy, który jest niezbędny do zachowania odpowiedniego pH macierzy zewnątrzkomórkowej – dodaje.

Jakie efekty możemy osiągnąć poddając się terapii Sunekos Body?

Sunekos Body przede wszystkim poprawia napięcie skóry, zagęszcza, ujędrnia i uelastycznia skórę w problematycznych obszarach takich jak: brzuch, wewnętrzna powierzchnia ramion, wewnętrzna powierzchnia ud, okolica nad kolanami czy pośladki. Dla osiągnięcia oczekiwanego efektu zwykle zalecane jest przeprowadzenie serii ok 4 zabiegów w odstępach 1-2 tygodniowych, w zależności od kondycji skóry. W wielu przypadkach jednak efekty są widoczne nawet po jednym zabiegu.

Dlaczego warto wykonać zabieg szczególnie latem?

- Wskazania do wykonania tego zabiegu to poprawa jakości skóry, zniwelowanie wiotkości, ale również przed latem - przygotowanie i zabezpieczenie skóry przed ewentualnymi skutkami wynikającymi z działania czynników zewnętrznych takich jak wiatr czy nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe – dodaje dr Edyta Adamczyk-Kutera. Zatem okres przedwakacyjny to najlepszy czas na terapię Sunekos Body. Zabieg dostępny w wybranych gabinetach medycyny estetycznej.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.