Komunikaty PR

Świeża i promienna cera. Jak zadbać o skórę na lato?

2023-06-14  |  09:30
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komentarz ( 0.04 MB )

Gładka, dobrze nawilżona skóra bez oznak starzenia to marzenie każdej kobiety. W codziennej pielęgnacji nie wystarczy jedynie sięganie po dobre kosmetyki. O skórę należy dbać przede wszystkim od środka, dostarczając organizmowi jak najwięcej wartościowych składników. Dzięki temu z pewnością odwdzięczy się pięknym i promiennym wyglądem. Ma to kluczowe znaczenie zwłaszcza po zimowo-wiosennym okresie, gdy zmęczona trudnymi warunkami atmosferycznymi cera potrzebuje szczególnej troski.

Choć wydaje się to banalne, wypita rano, lekko ciepła woda z cytryną lub miodem może okazać się zbawienna dla naszej skóry. Sok z cytryny, dzięki zawartości witaminy C, wykazuje właściwości antyoksydacyjne, co opóźnia efekty starzenia, natomiast miód działa łagodząco na wszelkie podrażnienia i zmiany skórne. Bardzo ważne jest również, aby przez resztę dnia pamiętać o odpowiednim nawodnieniu.

Naturalne zasoby

Przydatny w kontekście zdrowej, pięknej skóry jest również zielony ogórek. Schłodzony w lodówce i pokrojony na cienkie plastry, skutecznie niweluje oznaki przepracowania, w tym opuchnięte oczy. Wystarczy położyć go pod oczami na kilka minut – efekt jest zauważalny niemal od razu. Nie ulega wątpliwości, że miód posiada wiele właściwości prozdrowotnych. Jest doskonały w okresie jesienno-zimowym jako dodatek do napojów, niemniej równie doskonale sprawdzi się jako nawilżenie dla skóry. Miód koi, nawilża, a także odżywia skórę. Będzie idealnym dodatkiem do maseczek domowej roboty.

Produkty kosmetyczne stosowane miejscowo działają głównie w zewnętrznej warstwie skóry w naskórku, poprawiając jej nawilżenie. Efekty stosowania w skórze właściwej mogą być widoczne dopiero po kilu miesiącach regularnego korzystania z danego produktu. Właściwym rozwiązaniem są suplementy diety wpływające na poprawę stanu skóry. EstroVita Skin to naturalna kompozycja kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9 pochodzenia roślinnego, wzbogacona witaminami A, E i D, a także koenzymem Q10. Można ją dodać do koktajlu, sałatki czy jogurtu. Sprawdzi się również jako dodatek do maseczek. W ostatnim czasie pojawiła się na rynku EstroVita Skin w formie wegańskich kapsułek.

Odpowiednia pielęgnacja

Mycie twarzy zawsze warto rozpocząć od oczu, a następnie oczyścić resztę cery – aż po szyję. Skórę należy delikatnie masować – nie pocierać. Do mycia twarzy najlepiej stosować przegotowaną, niskozmineralizowaną wodę z butelki lub napar, na przykład z lipy. Nakładając rano i wieczorem odżywczy krem lub maseczkę, warto przeprowadzić na swojej skórze delikatny masaż, który poprawi jej ukrwienie.

Codzienna troska o piękną skórę nie musi być karkołomnym zadaniem. Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach, by móc cieszyć się promienną cerą. Warto zatroszczyć się również o swoją dietę – to, co mamy na talerzu, ma niebagatelny wpływ na naszą skórę.

dr n. med. Edyta Blus

Starszy specjalista ds. badań w dziale R&D w onesano

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.