Szpital Medicover inwestuje w obszar operacyjnego leczenia przepuklin
Do grona lekarzy Wielospecjalistycznego Szpitala Medicover dołączył dr n. med. Andrzej Lehmann, chirurg specjalizujący się w operacjach przepuklin i rekonstrukcji przedniej ściany brzucha. Na koncie ekspert ma ponad 3000 operacji, a w wilanowskim szpitalu będzie wykonywał m.in. laparoskopowe rekonstrukcje rozejścia kresy białej, jak również zabiegi leczące poporodową niewydolność przedniej ściany brzucha.
Szpital Medicover od lat oferuje leczenie wielu rodzajów przepuklin (m.in.: pooperacyjnych, pachwinowej, pępkowej). Rocznie liczba zabiegów wynosi ok. 250. Większość z nich jest wykonywana z zastosowaniem małoinwazyjnych technik chirurgii laparoskopowej, co wiąże się z wieloma korzyściami dla pacjenta, tj. krótszą hospitalizacją i szansą na szybszy powrót do aktywności.
Wilanowski szpital strategicznie stawia na rozwój na w obszarze przepuklin brzusznych, jak i abdominoplastyki, stąd w czerwcu br. nawiązał współpracę z uznanym ekspertem w dziedzinie operacji przepuklin i rekonstrukcji przedniej ściany brzucha – chirurgiem Andrzejem Lehmannem.
W Szpitalu Medicover specjalista będzie wykonywał:
-
operacje przepuklin przedniej ściany brzucha z zastosowaniem technik laparoskopowych, w tym: laparoskopowe rekonstrukcje rozejścia kresy białej,
-
operacje przepuklin pachwinowych – przede wszystkim z metodą laparoskopową z dostępu TAPP (jedno i obustronnych, pierwotnych i nawrotowych),
-
operacje otwarte przepuklin: okołostomijnych, brzusznych: pierwotnych i nawrotowych z przesunięciami płatów skórno-mięśniowych.
– Regularnie nawiązujemy współprace z liderami medycyny, po to, by nasi pacjenci byli zawsze w jak najlepszych rękach. Doktor Lehmann to bardzo doświadczony chirurg, który w swoim podejściu do leczenia pozostaje również wrażliwy na kwestię końcowego efektu kosmetycznego zabiegu
– mówi Anna Nipanicz-Szałkowska, Dyrektor Szpitala Medicover.
– Rozwijając obszar leczenia przepuklin uzupełniamy ofertę o laparoskopowe zabiegi rekonstrukcyjne rozejścia kresy białej skierowane do kobiet po porodzie oraz plastykę brzucha, dedykowaną pacjentom bariatrycznym, ale i tym, którzy z różnych względów mierzą się z problemami natury estetycznej
– dodaje.
– Problem przepukliny jest wielokrotnie umniejszany, a tak naprawdę w wielu przypadkach mamy do czynienia z rozległą deformacją przedniej ściany brzucha i w tych przypadkach zabieg naprawczy wymaga od chirurga dużego doświadczenia
– dodaje dr n. med. Andrzej Lehmann.
Dr n. med. Andrzej Lehmann na swoim koncie ma ponad 3000 wykonanych operacji przepuklin i rekonstrukcji przedniej ściany brzucha. Jest absolwentem m.in. Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, wiedzę w temacie przepuklin i rekonstrukcji przedniej ściany brzucha zgłębiał m.in. w hiszpańskim szpitalu akademickim Hospital Virgen del Rocio. W ostatnim czasie był zaangażowany w misje humanitarne w Ukrainie, gdzie edukował tamtejszych chirurgów w dziedzinie nowoczesnych technik zaopatrywania trudnych przepuklin. W Szpitalu Medicover dr Lehmann będzie wykonywał swoje usługi na zasadach komercyjnych.
Według statystyk problem przepuklin dotyczy nawet 20% społeczeństwa, przy czym najczęściej rozpoznawana jest przepuklina pachwinowa (stanowi 60-70% wszystkich zachorowań, u mężczyzn przepuklina tego rodzaju występuje nawet siedem razy częściej niż u kobiet). Według danych światowych operacja przepukliny jest najczęściej wykonywanym planowym zabiegiem chirurgicznym.

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.