Komunikaty PR

Szwajcarska tajemnica młodości już w Polsce

2022-01-31  |  20:00
Biuro prasowe
Kontakt

Patrycja Sawicka - Sikora
Agencja Primoloko

Żegańska 18 lok. 201
04-713 Warszawa
patrycja_sawicka|primoloko.com.pl| |patrycja_sawicka|primoloko.com.pl
+48506181076
www.primoloko.com.pl

Doczekaliśmy właśnie takiego momentu – bo na rynek weszła właśnie pierwsza w Polsce seria kosmetyków naturalnych, która korzysta z odkryć gemmoterapii - unikalnej terapii odmładzającej, która swoje działanie opiera na wyjątkowych właściwościach młodych pączków roślin (z łac. Gemma = pączek). Dotychczas dostęp do niej miały Szwajcarki, Belgijki, Francuski i Niemki a od teraz do grona uprzywilejowanych dołączyły Polki.

 

Gemmoterapia 

Początki gemmoterapii datowane są na XVI wiek. Pierwsze, nieśmiałe odkrycia przypisuje się Rembertusowi Dodonaeusowi (1517-1585) lekarzowi, botanikowi i herbaryście okresu odrodzenia. Efekty terapeutyczne pączków roślin, były w bardziej zaawansowanej formie badane pod koniec lat 50, XX wieku. Autorem tych badań był belgijski lekarz, - dr Pol Henry. Do dzisiaj uważany jest za twórcę fitoembrioterapii, przemianowanej potem na gemmoterapię. Uwagę lekarzy w tamtym czasie przykuł fakt, że podczas procesu zbierania młodych pączków, uwalniane są hormony roślinne i enzymy, które mogą mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie, a co za tym idzie kondycję naszej skóry. 

 

Jak to działa?

Pączki roślin, drzew i krzewów, które zbiera się przez całą wiosnę, kiedy rośliny rosną i aktywnie zachodzą w nich podziały komórkowe. Wtedy właśnie zwierają one najwyższe stężenie związków aktywnych, czynników wzrostu m.in. auksyny i gibereliny, które decydują o ich silnym działaniu prozdrowotnym i odmładzającym. 

 

Te naturalne substancje aktywne charakteryzuje silne i intensywne działanie drenujące dla skóry i tkanek na poziomie komórkowym. W młodych pączkach roślin znajdują się tzw. tkanki merystematyczne, z których później powstaje liść, kwiat itp. Dlatego mały pączek zawiera całe mnóstwo składników aktywnych w bardzo wysokich stężeniach, dzięki którym mają one tak dobroczynne działanie na naszą skórę. 

 

Gemmoterapia od lat bardzo popularna w krajach takich jak Szwajcaria, Francja, Belgia, Włochy i Niemcy, od teraz z jej odkryć mogą korzystać także Polki.

 

Szwajcarski patent na młodość, już w Polsce

Aby maksymalnie wykorzystać bezcenne właściwości pączków, potrzebne jest doświadczenie, wiedza i technologia. Wszystkie trzy są mocną stroną właścicielek i założycielek polskiej, marki KOSMETYKI DLA. Korzystając ze swojego ponad 8-letniego know-how zdobytego przez nie przy tworzeniu i produkcji naturalnych, ziołowych kosmetyków – Marta Remplewicz  i Zofia Marciniak stworzyły pierwszą w Polsce serię kosmetyków odmładzających w nurcie gemmoterapii - GEMMOTERAPIK MŁODOŚCI. 

 

- Od lat staramy się projektować produkty, które bazują na naparach z ziół. Maksymalnie wysokie stężenie składników naturalnych odpowiada za skuteczne działanie naszych preparatów. Nasze produkty rozwiązują wiele problemów skórnych bo zioła mają niespotykaną moc i skuteczność. Można to zauważyć już po kilku użyciach produktu – mówi Marta Remplewicz, chemik, technolog - współautorka marki KOSMETYKI DLA. -  Naturalną konsekwencją realizacji naszej misji, było dla nas przygotowanie serii GEMMOTERAPIK MŁODOŚCI, opierającej się na skoncentrowanej mocy młodych pączków roślin. Na pierwszy rzut stworzyłyśmy trzy kosmetyki, które z naszej perspektywy są największymi sprzymierzeńcami w pielęgnacji kobiecej skóry: krem na noc, krem pod oczy i odżywczy balsam do ciała – dodaje na koniec Zofia Marciniak, chemik - współautorka marki KOSMETYKI DLA.

 

W ich składzie znajdziemy m.in. pączki modrzewia, które uważane są za najsilniejszy dostępny antyoksydant, przez co chronią one nasze komórki przed działaniem wolnych rodników i spowalniają proces starzenia. 

 

Kosmetyki z serii GEMMOTERAPIK MŁODOŚCI dostępne są w sklepie firmowym www.kosmetykidla.pl, a także w partnerskich sklepach internetowych, oraz drogeriach tradycyjnych.

 

Cena:

Krem pod oczy – 15g - od 110,00 PLN

Krem na noc – 50g - od 79,00 PLN

Balsam do ciała – 160 g – od 79,00 PLN

 

#kosmetykidla #gemmoterapia #przeciwzmarszczkowy #antyaging

 

KOSMETYKI DLA to polska marka kosmetyków naturalnych tworzonych w oparciu o uzdrawiającą moc naparów ziołowych. Nawet 70% składu w produktach kosmetycznych stanowi woda, w produktach marki KOSMETYKI DLA woda została wyeliminowana i zastąpiona świeżymi naparami ziołowymi, przygotowywanymi tradycyjną, sprawdzoną metodą. Woda nie ma żadnych właściwości pielęgnacyjnych i zaraz po nałożeniu na skórę odparowuje pod wpływem temperatury ciała. Dzięki temu w każdym słoiczku, opakowaniu, kremie, balsamie, szamponie od KOSMETYKI DLA klient dostaje maksymalne stężenie substancji odżywczych. Moc zaklęta w ziołach działa z niespotykaną skutecznością. KOSMETYKI DLA to marka stworzona z miłości do roślin przez technolożki, chemiczki Martę Remplewicz i Ziofię Marciniak. Wszystkie KOSMETYKI DLA produkowane są w Polsce z wykorzystaniem najczystszych, naturalnych składników. www.kosmetykidla.pl

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Objętość, elastyczność i zdrowy wygląd. 3 wyzwania dla delikatnych włosów. Biuro prasowe
2023-01-28 | 09:00

Objętość, elastyczność i zdrowy wygląd. 3 wyzwania dla delikatnych włosów.

Pielęgnacja i stylizacja włosów cienkich, delikatnych lub pozbawionych objętości to prawdziwe wyzwanie. Eksperci wskazują na perfekcyjne działanie protein, keratyny i wyciągów
Uroda Kosmetyczka na zimowy wyjazd – kosmetolog radzi. Na narty z cerą wrażliwą.
2023-01-26 | 10:00

Kosmetyczka na zimowy wyjazd – kosmetolog radzi. Na narty z cerą wrażliwą.

Szusowanie po ośnieżonych stokach lub dalekie wycieczki po bezdrożach. Piękne krajobrazy i inspirujące przygody. Kochamy ferie! Zanim jednak oddamy się zimowemu relaksowi, musimy
Uroda Nowości z kwasami AHA od Mohani
2023-01-26 | 01:00

Nowości z kwasami AHA od Mohani

Co to są kwasy AHA? Dlaczego powinniśmy ich używać i czy użyte w kosmetykach działają? Marka Mohani stworzyła dwa produkty z kwasami AHA, które idealnie zadbają o naszą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Teatr

Handel

Proekologiczne oczekiwania konsumentów zmieniają politykę firm. Widać to zwłaszcza w internetowym handlu

Co piąty Polak dba o środowisko i myśli o ekologii – wynika z badania Open Research, które pokazuje też, że społeczna świadomość związana z ekologią rośnie. Także podczas zakupów – według danych podawanych przez DS Smith, ponad 46 proc. Polaków zastanawia się, co zrobi z opakowaniem po zakupionym produkcie, a 50 proc. z nich wybiera wyłącznie opakowania, które można później poddać recyklingowi. Eksperci wskazują, że tzw. zielony e-commerce to w tej chwili jeden z najważniejszych trendów w internetowym handlu, ale z biegiem czasu ekologia będzie mieć rosnący wpływ na politykę firm niemal z każdej branży. Wymuszą to właśnie stale rosnące oczekiwania konsumentów w zakresie  ochrony środowiska i klimatu. 

Handel

WWF: Bojkot oleju palmowego nie ma sensu. Nie da się go zastąpić innym tłuszczem bez generowania jeszcze większych szkód środowiskowych

Tylko w 2020 roku, w wyniku świadomych podpaleń i wycinki pod niecertyfikowane uprawy palm oleistych, zniknęło 4,2 mln ha lasów deszczowych – podaje organizacja Global Forest Watch. Produkcja oleju palmowego, który jest z nich wytwarzany, generuje olbrzymie problemy społeczne i środowiskowe w globalnej skali. Mimo to – jak wskazuje WWF – jego bojkot nie ma sensu, ponieważ obecnie tego surowca nie da się zastąpić żadnym innym bez generowania jeszcze większych szkód środowiskowych. W przypadku zamienników takich jak olej słonecznikowy czy rzepakowy powierzchnia pod ich uprawy musiałaby wzrosnąć czterokrotnie, co powodowałoby jeszcze większą destrukcję ekosystemów. Zamiast bojkotować, konsumenci mogą jednak świadomie wybierać produkty zawierające taki olej palmowy, który pochodzi w 100 proc. z certyfikowanych, zrównoważonych upraw.