Komunikaty PR

Szwajcarska tajemnica młodości już w Polsce

2022-01-31  |  20:00
Biuro prasowe
Kontakt

Patrycja Sawicka - Sikora
Agencja Primoloko

Żegańska 18 lok. 201
04-713 Warszawa
patrycja_sawicka|primoloko.com.pl| |patrycja_sawicka|primoloko.com.pl
+48506181076
www.primoloko.com.pl

Doczekaliśmy właśnie takiego momentu – bo na rynek weszła właśnie pierwsza w Polsce seria kosmetyków naturalnych, która korzysta z odkryć gemmoterapii - unikalnej terapii odmładzającej, która swoje działanie opiera na wyjątkowych właściwościach młodych pączków roślin (z łac. Gemma = pączek). Dotychczas dostęp do niej miały Szwajcarki, Belgijki, Francuski i Niemki a od teraz do grona uprzywilejowanych dołączyły Polki.

 

Gemmoterapia 

Początki gemmoterapii datowane są na XVI wiek. Pierwsze, nieśmiałe odkrycia przypisuje się Rembertusowi Dodonaeusowi (1517-1585) lekarzowi, botanikowi i herbaryście okresu odrodzenia. Efekty terapeutyczne pączków roślin, były w bardziej zaawansowanej formie badane pod koniec lat 50, XX wieku. Autorem tych badań był belgijski lekarz, - dr Pol Henry. Do dzisiaj uważany jest za twórcę fitoembrioterapii, przemianowanej potem na gemmoterapię. Uwagę lekarzy w tamtym czasie przykuł fakt, że podczas procesu zbierania młodych pączków, uwalniane są hormony roślinne i enzymy, które mogą mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie, a co za tym idzie kondycję naszej skóry. 

 

Jak to działa?

Pączki roślin, drzew i krzewów, które zbiera się przez całą wiosnę, kiedy rośliny rosną i aktywnie zachodzą w nich podziały komórkowe. Wtedy właśnie zwierają one najwyższe stężenie związków aktywnych, czynników wzrostu m.in. auksyny i gibereliny, które decydują o ich silnym działaniu prozdrowotnym i odmładzającym. 

 

Te naturalne substancje aktywne charakteryzuje silne i intensywne działanie drenujące dla skóry i tkanek na poziomie komórkowym. W młodych pączkach roślin znajdują się tzw. tkanki merystematyczne, z których później powstaje liść, kwiat itp. Dlatego mały pączek zawiera całe mnóstwo składników aktywnych w bardzo wysokich stężeniach, dzięki którym mają one tak dobroczynne działanie na naszą skórę. 

 

Gemmoterapia od lat bardzo popularna w krajach takich jak Szwajcaria, Francja, Belgia, Włochy i Niemcy, od teraz z jej odkryć mogą korzystać także Polki.

 

Szwajcarski patent na młodość, już w Polsce

Aby maksymalnie wykorzystać bezcenne właściwości pączków, potrzebne jest doświadczenie, wiedza i technologia. Wszystkie trzy są mocną stroną właścicielek i założycielek polskiej, marki KOSMETYKI DLA. Korzystając ze swojego ponad 8-letniego know-how zdobytego przez nie przy tworzeniu i produkcji naturalnych, ziołowych kosmetyków – Marta Remplewicz  i Zofia Marciniak stworzyły pierwszą w Polsce serię kosmetyków odmładzających w nurcie gemmoterapii - GEMMOTERAPIK MŁODOŚCI. 

 

- Od lat staramy się projektować produkty, które bazują na naparach z ziół. Maksymalnie wysokie stężenie składników naturalnych odpowiada za skuteczne działanie naszych preparatów. Nasze produkty rozwiązują wiele problemów skórnych bo zioła mają niespotykaną moc i skuteczność. Można to zauważyć już po kilku użyciach produktu – mówi Marta Remplewicz, chemik, technolog - współautorka marki KOSMETYKI DLA. -  Naturalną konsekwencją realizacji naszej misji, było dla nas przygotowanie serii GEMMOTERAPIK MŁODOŚCI, opierającej się na skoncentrowanej mocy młodych pączków roślin. Na pierwszy rzut stworzyłyśmy trzy kosmetyki, które z naszej perspektywy są największymi sprzymierzeńcami w pielęgnacji kobiecej skóry: krem na noc, krem pod oczy i odżywczy balsam do ciała – dodaje na koniec Zofia Marciniak, chemik - współautorka marki KOSMETYKI DLA.

 

W ich składzie znajdziemy m.in. pączki modrzewia, które uważane są za najsilniejszy dostępny antyoksydant, przez co chronią one nasze komórki przed działaniem wolnych rodników i spowalniają proces starzenia. 

 

Kosmetyki z serii GEMMOTERAPIK MŁODOŚCI dostępne są w sklepie firmowym www.kosmetykidla.pl, a także w partnerskich sklepach internetowych, oraz drogeriach tradycyjnych.

 

Cena:

Krem pod oczy – 15g - od 110,00 PLN

Krem na noc – 50g - od 79,00 PLN

Balsam do ciała – 160 g – od 79,00 PLN

 

#kosmetykidla #gemmoterapia #przeciwzmarszczkowy #antyaging

 

KOSMETYKI DLA to polska marka kosmetyków naturalnych tworzonych w oparciu o uzdrawiającą moc naparów ziołowych. Nawet 70% składu w produktach kosmetycznych stanowi woda, w produktach marki KOSMETYKI DLA woda została wyeliminowana i zastąpiona świeżymi naparami ziołowymi, przygotowywanymi tradycyjną, sprawdzoną metodą. Woda nie ma żadnych właściwości pielęgnacyjnych i zaraz po nałożeniu na skórę odparowuje pod wpływem temperatury ciała. Dzięki temu w każdym słoiczku, opakowaniu, kremie, balsamie, szamponie od KOSMETYKI DLA klient dostaje maksymalne stężenie substancji odżywczych. Moc zaklęta w ziołach działa z niespotykaną skutecznością. KOSMETYKI DLA to marka stworzona z miłości do roślin przez technolożki, chemiczki Martę Remplewicz i Ziofię Marciniak. Wszystkie KOSMETYKI DLA produkowane są w Polsce z wykorzystaniem najczystszych, naturalnych składników. www.kosmetykidla.pl

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Primoloko
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.