Szybkie i trwałe efekty anti-aging? Tak, dzięki innowacyjnym laserom!
Wśród zabiegów anti-aging, odmładzających, likwidujących niedoskonałości i poprawiających kondycję naszej skóry, poszukujemy coraz to nowszych i lepszych rozwiązań. Oczekujemy, że najnowsze technologie przyniosą nam widoczne, trwałe efekty, możliwie szybko, a najlepiej natychmiastowo i bez konieczności rekonwalescencji. Czy istnieją zabiegi spełniające powyższe kryteria? Zapytaliśmy o to dr Krzysztofa Ziemlewskiego i dr Karolinę Pazerę z Klinik Ziemlewski.
- Pacjentom poszukującym rozwiązań dających widoczne efekty w możliwie krótkim czasie polecamy zabiegi innowacyjnymi laserami. Pierwszym takim zabiegiem, który pomaga uporać się zarówno z wiotkością skóry, opadnięciem owalu twarzy czy nadmierną ilością tkanki tłuszczowej, jest Endolift. Kolejnym, napinającym, regenerującym i stymulującym skórę do odbudowy jest nieablacyjny laser frakcyjny Light Scan. Oba charakteryzują się wysoką skutecznością i wykorzystaniem nowatorskich technologii – mówi dr Krzysztof Ziemlewski.
Jak to się stało, że Endolift znalazł się w gabinetach Klinik Ziemlewski?
- Od dłuższego czasu szukaliśmy rozwiązania bardzo częstego problemu u naszych pacjentów jakim jest wiotkości skóry. Jest to defekt, który wraz z wiekiem dotyka każdego z nas, dlatego poszukiwaliśmy urządzenia, które rozwiąże ten problem w sposób kompleksowy i sprawi, że nasi pacjenci będą zadowoleni z efektów. Kiedy poznaliśmy działanie Endolift wiedzieliśmy, że jest to sprzęt, na który czekaliśmy– odpowiada dr Karolina Pazera.
Dlaczego warto wybrać Endolift?
- Endolift jest laserem, który działa na dwóch płaszczyznach. Możemy nim wykonać lipolizę tkanki tłuszczowej, czyli jej rozpuszczenie, które jest trwałe i nieodwracalne, dzięki czemu likwidujemy nadmiernie nagromadzone depozyty tłuszczu w obszarach tzw. chomików, podbródka, ramion czy brzucha itd. Ponadto podczas zabiegu skóra jest stymulowana do produkcji kolagenu i osiągamy efekt jej napięcia. Pacjenci często zgłaszają się do nas z problemami wiotkości skóry i nie chodzi tylko o twarz, ale również o szyję, okolicę brzucha i skórę nad kolanami. Do tej pory nie było skutecznego sprzętu, który mógłby ją zlikwidować. Endolift jest fenomenem także dlatego, że zabiegi do tej pory zarezerwowane dla chirurgii wykonujemy w gabinecie medycyny estetycznej bez konieczności specjalistycznego znieczulania pacjenta. Jest to zabieg zupełnie bezpieczny, z bardzo krótkim czasem rekonwalescencji – dodaje dr Karolina Pazera.
- Bardzo istotną kwestią w technice Endolift jest zastosowanie najnowszej generacji, cienkich, bo nieco grubszych od ludzkiego włosa mikro-optycznych włókien światłowodowych. Dzięki nim możliwy jest nie tylko indywidualny dobór zabiegu do potrzeb danego pacjenta zgodnie ze stopniem zaawansowania wiotkości jego skóry, czy też ilości nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, ale przede wszystkim światłowody te pozwalają skorygować i wykonać procedurę Endolift na różnych, nawet najdelikatniejszych obszarach takich jak np. okolica oczu – dodaje dr Krzysztof Ziemlewski.

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.