Szybkie i trwałe efekty anti-aging? Tak, dzięki innowacyjnym laserom!
Wśród zabiegów anti-aging, odmładzających, likwidujących niedoskonałości i poprawiających kondycję naszej skóry, poszukujemy coraz to nowszych i lepszych rozwiązań. Oczekujemy, że najnowsze technologie przyniosą nam widoczne, trwałe efekty, możliwie szybko, a najlepiej natychmiastowo i bez konieczności rekonwalescencji. Czy istnieją zabiegi spełniające powyższe kryteria? Zapytaliśmy o to dr Krzysztofa Ziemlewskiego i dr Karolinę Pazerę z Klinik Ziemlewski.
- Pacjentom poszukującym rozwiązań dających widoczne efekty w możliwie krótkim czasie polecamy zabiegi innowacyjnymi laserami. Pierwszym takim zabiegiem, który pomaga uporać się zarówno z wiotkością skóry, opadnięciem owalu twarzy czy nadmierną ilością tkanki tłuszczowej, jest Endolift. Kolejnym, napinającym, regenerującym i stymulującym skórę do odbudowy jest nieablacyjny laser frakcyjny Light Scan. Oba charakteryzują się wysoką skutecznością i wykorzystaniem nowatorskich technologii – mówi dr Krzysztof Ziemlewski.
Jak to się stało, że Endolift znalazł się w gabinetach Klinik Ziemlewski?
- Od dłuższego czasu szukaliśmy rozwiązania bardzo częstego problemu u naszych pacjentów jakim jest wiotkości skóry. Jest to defekt, który wraz z wiekiem dotyka każdego z nas, dlatego poszukiwaliśmy urządzenia, które rozwiąże ten problem w sposób kompleksowy i sprawi, że nasi pacjenci będą zadowoleni z efektów. Kiedy poznaliśmy działanie Endolift wiedzieliśmy, że jest to sprzęt, na który czekaliśmy– odpowiada dr Karolina Pazera.
Dlaczego warto wybrać Endolift?
- Endolift jest laserem, który działa na dwóch płaszczyznach. Możemy nim wykonać lipolizę tkanki tłuszczowej, czyli jej rozpuszczenie, które jest trwałe i nieodwracalne, dzięki czemu likwidujemy nadmiernie nagromadzone depozyty tłuszczu w obszarach tzw. chomików, podbródka, ramion czy brzucha itd. Ponadto podczas zabiegu skóra jest stymulowana do produkcji kolagenu i osiągamy efekt jej napięcia. Pacjenci często zgłaszają się do nas z problemami wiotkości skóry i nie chodzi tylko o twarz, ale również o szyję, okolicę brzucha i skórę nad kolanami. Do tej pory nie było skutecznego sprzętu, który mógłby ją zlikwidować. Endolift jest fenomenem także dlatego, że zabiegi do tej pory zarezerwowane dla chirurgii wykonujemy w gabinecie medycyny estetycznej bez konieczności specjalistycznego znieczulania pacjenta. Jest to zabieg zupełnie bezpieczny, z bardzo krótkim czasem rekonwalescencji – dodaje dr Karolina Pazera.
- Bardzo istotną kwestią w technice Endolift jest zastosowanie najnowszej generacji, cienkich, bo nieco grubszych od ludzkiego włosa mikro-optycznych włókien światłowodowych. Dzięki nim możliwy jest nie tylko indywidualny dobór zabiegu do potrzeb danego pacjenta zgodnie ze stopniem zaawansowania wiotkości jego skóry, czy też ilości nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, ale przede wszystkim światłowody te pozwalają skorygować i wykonać procedurę Endolift na różnych, nawet najdelikatniejszych obszarach takich jak np. okolica oczu – dodaje dr Krzysztof Ziemlewski.
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.