Tarcza ochronna dla skóry na każdy dzień
Krem ANEW z witaminą C to przełomowa nowość od marki Avon. Produkt ten ma nawilżające działanie i przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji, a do tego już po jednym tygodniu stosowania zmniejsza widoczność przebarwień i przywraca skórze naturalny blask. Zaskakuje on także swoją ultralekkością oraz szybkością, z jaką się wchłania.
Dodatkowo, krem chroni przed promieniowaniem UVA i UVB filtrem SPF 50 oraz przed działaniem wolnych rodników, nawilża cerę na 24 godziny i jednocześnie zapewnia jej matowy wygląd. To właśnie dlatego idealnie sprawdza się również jako baza pod makijaż. Co więcej, jest idealny do stosowania w każdym wieku i jest w pełni bezpieczny, bo został przebadany dematologicznie.
Witaminę C można stosować przez cały rok, jednak wiosną i latem szczególnie warto zwrócić na nią uwagę, gdyż chroni skórę niczym parasol przeciwsłoneczny. Witamina C pomaga hamować aktywności wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia. Choć oddziałują one na organizm przez cały rok, to w dużej mierze powstają właśnie podczas ekspozycji na słońce – mówi Aleksandra Jagielska, lekarz dermatolog z 15-letnim doświadczeniem w pielęgnacji cery.
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.