Komunikaty PR

Tonizacja do zadań specjalnych. Optymalne pH, anti-ageing i ukojenie.

2022-08-04  |  07:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Tonizacja stanowi jeden z kluczowych elementów codziennego rytuału pielęgnacyjnego. Jej celem jest normalizacja pH skóry po myciu i demakijażu… ale warto wiedzieć, że nie tylko. Zawartość kwasów, witamin i wyciągów z roślin w toniku sprawia, że dobrze dobrany – może także skutecznie pełnić funkcję anti-ageingową lub łagodzącą. Jak perfekcyjnie dobrać tonik? Kosmetolog radzi.

Prawidłowe pH naszej skóry wynosi około 5. Oznacza to, że ma ona odczyn lekko kwaśny. I tak być powinno, jeśli chcemy utrzymać cerę w bardzo dobrej kondycji i zapewnić sobie równowagę mikrobiomu. Czy wiesz, że po myciu i demakijażu pH może gwałtownie wzrosnąć nawet do 8? – Na pH naszej skóry, bezsprzecznie, mają wpływ czynniki zewnętrzne, takie jak np. niewłaściwe produkty do mycia lub częste wizyty na pływalnimówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor marki Peel Mission®. Wszystkie te aspekty podwyższają naturalne pH, które – gdy jest zbyt wysokie – nie zapewnia właściwych warunków dla rozwoju mikrobiomu, czyli „dobrych bakterii”. W konsekwencji kondycja naszej skóry spada, a wraz z nią – może nasilić się wrażliwość i suchość skóry bądź pojawić się niedoskonałości w postaci zmian trądzikowych. Dlatego tonizacja powinna zawsze być kluczowym elementem rytuału pielęgnacyjnegododaje.

Dobór pod okiem specjalisty

Jak wskazują eksperci, dobrze dobrany tonik powinien pełnić dwie równoważne funkcje – po pierwsze, utrzymywanie odpowiedniego poziomu pH, a w konsekwencji wsparcie mikrobiomu skóry, po drugie – funkcja indywidualnie dobrana do potrzeb skóry. Zapobieganie starzeniu lub przeciwdziałanie jego objawom, nawilżanie, usuwanie przebarwień. Możliwości jest bardzo wiele, a właściwy dobór toniku w tym kontekście – kluczowy. Jak wybrać odpowiedni tonik?

Odpowiedź zawiera się w haśle: dermokonsultacja. – Perfekcyjny dobór preparatu do tonizacji wymaga wsparcia specjalisty. Idealnym rozwiązaniem są dermokonsultacje, które możemy odbyć w gabinecie kosmetologamówi Agnieszka Kowalska. – Takie spotkanie zwykle składa się z dwóch bardzo istotnych etapów. Pierwszy z nich to dokładny wywiad nastawiony na analizę reakcji skóry, jej tendencji i potrzeb. Drugi etap obejmuje analizę samego wyglądu i kondycji skóry, przeprowadzaną przy użyciu lampy lupy lub innych urządzeń diagnostycznych. Po spotkaniu klientka otrzymuje rekomendacje dotyczące doboru odpowiednich kosmetyków, w tym także właśnie toniku, który perfekcyjnie odpowie na potrzeby jej cery – dodaje.

GABA, bursztynowy czy kojowy?

Ostatnie dziesięciolecie pokazało, że sektor beauty kocha kwasy. Pierwotnie zabiegi z kwasami proponowały profesjonalne salony kosmetyczne, następnie – kwasy wkroczyły do pielęgnacji domowej. I bardzo słusznie, ponieważ stanowią odpowiedź na potrzeby wielu typów cery, także tej z problemami i z objawami starzenia. Na przykład kwas gamma-aminomasłowy (GABA) i bursztynowy działają odmładzająco, choć każdy w zupełnie inny sposób. – Kwas Gamma-aminomasłowy zawarty w B-Like® Toniku Peel Mission® działaniem przypomina toksynę botulinową, a bursztynowy, który jest podstawą linii #interfuse Age Reboot Peel Mission® działa antyoksydacyjnie i jest biostymulatorem. W tonikach znajdziemy także kwasy: ferulowy, czyli silny antyoksydant, czy kwas kojowy (#interfuse Koji White Tonic) o właściwościach rozjaśniających. Kluczowa jest kwestia idealnego doboru toniku, a w nim kwasu, do potrzeb skórywyjaśnia Agnieszka Kowalska.

Naturalne wyciągi roślinne

Jak wskazują eksperci, bezcennymi składnikami toników są także naturalne wyciągi roślinne. Jakie? Na przykład te o właściwościach kojących, jak aloes, ale nie tylko. Świat kosmetyki profesjonalnej już dawno docenił wyciąg z werbeny cytrynowej, który wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwzmarszczkowe, hydrolat z róży damasceńskiej o bardzo skutecznych właściwościach nawilżających, czy ekstrakt z krwawnika działający łagodząco i ściągająco. Jest w czym wybierać, a właściwie… dobierać. Do potrzeb skóry.

Peel Mission® ALOE TONIC

  • Produkt S.O.S dla skóry podrażnionej.
  • Dzięki autorskiej recepturze bazującej na czystym aloesie, pantenolu i niacynamidzie, przynosi ukojenie skórze zaczerwienionej i uwrażliwionej po zabiegach kosmetycznych, czy działaniu czynników zewnętrznych (np. słońca, wiatru, zimna).
  • Wyjątkowe właściwości aloesu w połączeniu z pantenolem, wpływają na przyspieszenie procesów regeneracji naskórka, nawilżenie oraz wspomagają tworzenie się fibroblastów, odpowiedzialnych za gojenie ran i produkcję kolagenu.
  • Bogactwo antyprostaglandyny sprawia, że aloes ma także silne działanie przeciwzapalne.

Pojemność: 250 ml

Cena: 49,50 zł

 

B-Like® TONIC

  • Tonik bazujący na kompleksie składników o działaniu przeciwzmarszczkowym i nawilżającym.
  • Kluczowym komponentem formuły jest kwas gamma-aminomasłowy wpływający na redukcję stymulacji mięśniowej, dzięki czemu wygładza zmarszczki mimiczne.
  • Preparat reguluje pH skóry, pozostawia ją odświeżoną i wygładzoną.

Pojemność: 200 ml

Cena: 99 zł

 

Peel Mission® #interfuse AGE REBOOT TONIC

  • #interfuse AGE REBOOT TONIC to codzienna pielęgnacja oczyszczająca, celująca w potrzebę wygładzenia rysów twarzy, ujędrnienia i nawilżenia skóry.
  • Precyzyjnie skalibrowana formuła toniku łączy w sobie działanie kwasu bursztynowego, komórek macierzystych, witamin i hydrolatu z żeń-szenia, dzięki czemu przywraca optymalną równowagę, ale również wzmacnia strukturę podporową skóry nadając jej młodzieńczy wygląd.
  • Kluczowy składnik biostymulujący, czyli kwas bursztynowy działa antyoksydacyjne, dotleniająco oraz energetyzująco. Ponadto stymuluje metabolizm komórkowy, dzięki czemu spłyca zmarszczki i dodaje blasku zmęczonej cerze.

Pojemność: 150 ml

Cena: 135 zł

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem? Biuro prasowe
2024-07-05 | 10:00

Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?

Słońce jest synonimem lata, wakacji i relaksu. Gorące promienie relaksują, wprawiają nas w dobry nastrój... i nadają naszej skórze delikatnego blasku,
Uroda Co warto wiedzieć o bakuchiolu?
2024-07-05 | 09:00

Co warto wiedzieć o bakuchiolu?

Bakuchiol to roślinny król kosmetycznej multifunkjonalności. Działa przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco, nawilżająco oraz antyoksydacyjnie. Wykorzystanie bakuchiolu
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?
2024-07-05 | 08:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.