Top 5 porad, aby twoja skóra była szczęśliwa jesienią
Jesienią liście zmieniają kolor, zakładamy cieplejsze ubrania i odczuwamy rześki chłód w powietrzu. Gdy tylko temperatura spada, nasza skóra daje nam o tym znać. W tym czasie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jej stan i odpowiednio się nią zaopiekować. Oto 5 sprawdzonych sposobów, które ułatwią Ci codzienną, jesienną pielęgnację.
1. Zacznij stosować bardziej nawilżające kosmetyki do demakijażu
Wraz ze spadkiem temperatury, spada również poziom wilgotności, a nasza skóra traci wilgoć na rzecz suchego powietrza wokół nas. Demakijaż jest zawsze punktem obowiązkowym, nie możemy o nim zapominać. A niemalże połowa problemów skórnych wynika z nieprawidłowego jej oczyszczania. Delikatna owocowa galaretka Mohani, to rewolucja w myciu i demakijażu twarzy. Istne panaceum dla skóry potrzebującej odżywienia i regeneracji. Zmywa zanieczyszczenia i doskonale radzi sobie z demakijażem. Dzięki swoim właściwościom nie podrażnia ani nie wysusza skóry, tylko skutecznie ją nawilża i zmiękcza, przygotowując do dalszych etapów pielęgnacji.
2. Wybierz skuteczne serum pod krem
Zawsze nakładaj krem nawilżający na skórę zaraz po oczyszczeniu, ale spróbuj dodać jeszcze pod krem wzmacniacz. Pomyśl o tym jako o dodatkowym etapie pielęgnacji skóry, który pomoże Ci wesprzeć ją podczas zmieniających się pór roku. Naturalne serum nawilżające Skwalan Mohani, to składnik decydujący o właściwej kondycji skóry. Co więcej, wraz z wiekiem zawartość naturalnego skwalanu w skórze maleje, powodując utratę jej jędrności i elastyczności. Dlatego warto dostarczać skórze naturalny skwalan wraz z odpowiednią pielęgnacją. Regeneruje płaszcz lipidowy naskórka, zapewniając utrzymanie prawidłowego nawilżenia. Zmiękcza i uelastycznia skórę. Spowalnia procesy starzenia się skóry, działa silnie antyoksydacyjnie, goi drobne uszkodzenia i stany zapalne. Jest naturalnym filtrem UV. Zwiększa zdolność transportu składników aktywnych w głąb skóry, dlatego stanowi cenny dodatek domowych kosmetyków, maseczek, aktywnych serów nawilżających i przeciwstarzeniowych.
3. Zamień lekki krem nawilżający na bogatszy w składniki nawilżająco-odżywcze
Zmiany poziomu wilgotności i temperatury mogą czasami powodować rozdrażnienie naszej skóry, dlatego dobry krem na dzień i na noc to must have na Twojej toaletce. Ultranawilżający krem do twarzy na dzień Mohani z kolekcji Norweski Wiatr powstał z połączenia łagodnej mocy hydrolatu różanego z silnym działaniem oleju z jagód lingonberry. Zawarty w kremie hydrolat z róży damasceńskiej załagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry. Poprawi także mikrokrążenie i dotleni komórki naskórka. O intensywne nawilżenie Twojej cery zatroszczy się olej z jagód lingonberry, który jest bogatym źródłem witamin A, B, C oraz E. Zawarte w oleju kwasy tłuszczowe wzmocnią naturalną barierę ochronną cery. W kremie znajdziesz również cenny ekstrakt z kasztanowca, który uszczelnia kruche ścianki naczyń krwionośnych, wzmacnia skórę, dodaje jej elastyczności i delikatnie wygładza. To prawdziwe złoto Skandynawii. Unikalna kombinacja delikatnie otuli Twoją skórę, głęboko ją nawilży i ukoi, dbając o jej najważniejsze potrzeby. A intensywnie regenerujący krem na noc jest sprzymierzeńcem Twojej skóry w walce o jej dobry, zdrowy i świeży wygląd. Intensywnie regeneruje zmęczoną i poszarzałą cerę, dostarczając jej solidną dawkę nawilżenia. Skład kremu uzupełnia olej z nasion rokitnika, który pomoże poprawić elastyczność cery i wyrównać jej koloryt. Rokitnik to silny sprzymierzeniec cery dojrzałej i nadwrażliwej, z nadprodukcją sebum i przebarwieniami.
4. Naturalne odżywienie
Aby skóra była odpowiednio napięta i na długo zachowała młody wygląd, samo nawilżenie nie wystarczy. Należy zadbać również o jej warstwę lipidową. Z pomocą przychodzi Olej z nasion malin Mohani, który możemy stosować samodzielnie lub w połączeniu z kwasem hialuronowym w proporcji 1 część oleju na 4 części żelu hialuronowego 1-3%. Aż 80% składu tego oleju to niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które czynią go olejem doskonale tolerowanym z niskim potencjałem komedogennym.
5. Ciesz się swoją codzienną podróżną pielęgnacją skóry
Nie musisz gromadzić stosu kosmetyków, po które w efekcie będziesz sporadycznie sięgać. Wystarczy prawidłowo ocenić potrzeby skóry i świadomie dobrać kluczowe produkty, z których stworzysz rytuał pielęgnacyjny. Jeśli będziesz systematycznie go powtarzać, nabierzesz dobrego nawyku, a skóra odwdzięczy się dobrą kondycją, blaskiem i będzie szczęśliwa o każdej porze roku.
Więcej informacji o marce i produktach Mohani znajduje się na stronie: https://mohani.pl
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.