Tradycyjne inspiracje w pielęgnacji dłoni Ręka w rękę z… naturą!
Festcom
ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl
Jesienne promienie słońca, feria barw i ciepłe powiewy jesiennego wiatru inspirują do manicure-owych eksperymentów. Tej jesieni na paznokciach modne będą beże, pudrowe róże, a także tonacje złota i srebra. Pielęgnacja oraz stylizacja dłoni może i powinna bawić. Jednym z rytuałów, który cieszy i relaksuje, jest zdobienie paznokci, a drugim… mycie dłoni! Świat beauty pokochał zapachy natury.
Badania pokazują, że większość z nas myje dłonie kilka lub kilkanaście razy dziennie. To, oczywiście, bardzo dobra tendencja, ale także… doskonała okazja do tego, by dostarczyć sobie odrobiny (lub nawet więcej) przyjemności. Zapach inspirowany bogactwem polskich pól, lasów i sadów – piękny i napawający optymizmem, to doskonały sposób, by znaleźć się w SPA wiele razy w ciągu dnia i choć na chwilę przenieść się do malinowych chruśniaków i sadów pełnych soczystych jabłek. Marzenie? Tak, ale także punkt wyjścia do pełnej nawilżenia, efektywnej pielęgnacji dłoni. Jak zadbać o dłonie jesienią? Ekspert radzi.
Po pierwsze, nawilżaj
Lato to dla skóry dłoni prawdziwy survival. Wycieczki w nieznane, wspinaczka, morskie kąpiele, zamiana wody, kosmetyków i klimatu. To wspaniałe wspomnienia, ale wszystkie te czynniki mogą wpływać (i, najczęściej, niestety, wpływają) na przesuszenie skóry dłoni. Jak podkreślają eksperci, w codziennej, jesiennej pielęgnacji dłoni kluczowe jest nawilżenie. – Na efektywne nawilżenie rąk składają się dwa kluczowe czynniki. Kilkukrotna aplikacja kremu (np. Krem-żel marki Sielanka) oraz dobór odpowiedniego kosmetyku do mycia – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka. – To bardzo istotne, by krem do rąk nawilżał, wygładzał skórę dłoni i szybko przynosił poczucie komfortu. Z kolei mydło do rąk powinno zostać dobrane tak, by nie tylko oczyszczało, ale także pełniło właśnie funkcję nawilżającą. W ten sposób wzmacniamy korzystne efekty pielęgnacji i sprawiamy, że skóra dłoni wygląda pięknie i świeżo – dodaje.
Po drugie, łagodna pielęgnacja
Eksperci podkreślają, że oprócz składników kosmetyków do rąk, jakie wybieramy, kluczowa jest także technika mycia dłoni. Jak podpowiadają, bardzo istotne jest, byśmy podczas mycia rąk unikały bardzo gorącej i bardzo zimnej wody. Skóra dłoni nie lubi skrajności. Po drugie, jeśli mamy wrażliwszą skórę, warto zrezygnować z długich kąpieli i namaczania w wodzie. Długie sesje w wannie (choć bardzo relaksujące…) rozpulchniają naskórek, a wtedy skóra, jeśli jest podrażniona, może stać się bardziej podatna na mikrouszkodzenia. Po trzecie, po kąpieli lub myciu dłoni, osuszajmy ciało, delikatnie dotykając ręcznikiem. Nie pocierajmy (zdarza nam się to w pośpiechu, prawda?). To bardzo ważne, byśmy nie podrażniały w ten sposób ciała.
Po trzecie, baw się zapachem
O tym, że kluczowe jest częste mycie dłoni, nie musimy wspominać. To jasne, jeżeli mamy na uwadze zdrowie. A jeśli z codziennego, kilkukrotnego (co najmniej) mycia dłoni będziemy czerpać przyjemność… lepszej zachęty nie potrzeba! – W codziennym pośpiechu i zgiełku każda minuta wygospodarowana specjalnie dla siebie jest na wagę złota, ponieważ pozwala zatrzymać się, odetchnąć i skoncentrować się na przyjemności – mówi Agnieszka Kowalska – To bardzo odpręża. Wykorzystanie do codziennej pielęgnacji produktów inspirowanych polskim sadem, łąką i lasem, takich, które pachną jeżyną, maliną, czy uwielbianym przez większość z nas zielonym jabłuszkiem, nie tylko poprawia humor, ale także motywuje do częstszego mycia rąk. A to jest bezcenne – dodaje.
Produkty
Mydło w płynie do rąk poziomka,
Mydło w płynie przeznaczone jest do codziennego mycia dłoni. Łączy roztaczającą się wokół słodycz poziomek z przyjemnością stosowania. Pomaga skutecznie zmyć zanieczyszczenia, a jednocześnie, dzięki formule z gliceryną jest łagodne dla skóry.
Pojemność: 250 ml
Cena: 6,50 zł
Mydło w płynie do rąk zielone jabłuszko
Mydło w płynie o zapachu zielonego jabłuszka. Receptura łączy delikatność codziennej higieny dłoni i zapach przywodzący wspomnienia wakacji na wsi i jabłek zbieranych do fartuszka wprost z pobliskiego sadu…. Pomaga skutecznie zmyć zanieczyszczenia, a jednocześnie, dzięki formule z gliceryną jest łagodne dla skóry.
Pojemność: 250 ml
Cena: 6,50 zł
Inne mydła w płynie Sielanka
o Mydło w płynie do rąk mleko i miód,
o Mydło w płynie do rąk jeżyna
o Mydło w płynie do rąk malina
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.