True™ men skin care - nowa marka premium dla mężczyzn
Martyna Dziopak
Good One PR
ul. Edwarda Jelinka 38
01-402 Warszawa
martyna.dziopak|goodonepr.pl| |martyna.dziopak|goodonepr.pl
739060588
www.goodonepr.pl
Na rynku kosmetyków dla mężczyzn zadebiutowała niedawno polska, wegańska marka premium - True™ men skin care. Pierwsze produkty z linii Advanced Age & Pollution Defence mają za zadanie zapewnić odbiorcom prosty i skuteczny rytuał pielęgnacyjny, oparty na składnikach aktywnych w wysokich stężeniach. Firma ma globalne ambicje - kosmetyki True men skin care są już dostępne w sprzedaży zarówno na polskim rynku, jak i w Niemczech, Austrii, Francji czy Hiszpanii.
Według danych Euromonitor International rynek kosmetyków dla mężczyzn miał osiągnąć w 2020 roku niemal 61 mld dol. – to trzykrotnie więcej niż w 2015 roku. Na jego rozwój ma wpływ rosnąca świadomość przedstawicieli płci męskiej odnośnie pielęgnacji czy trendy skupione wokół zdrowego trybu życia i dbania o ciało. Mimo dynamicznego wzrostu, męska pielęgnacja wciąż stanowi zaledwie kilka procent całego rynku kosmetyków. Widać to chociażby na przykładzie Polski, gdzie rodzime marki stworzone z myślą o mężczyznach to wciąż produkty niszowe, z których większość przeznaczona jest do pielęgnacji brody i zarostu.
Marka stworzona z własnych potrzeb
Kosmetyczną niszę postanowił zapełnić Maciej Adamaszek, doświadczony twórca marek, biznesmen i prezes spółki Ferrumlabs, który poszukiwał skutecznych, jakościowych preparatów do pielęgnacji twarzy w rozsądnych cenach. Brak produktów spełniających jego oczekiwania zmobilizował go do stworzenia własnych kosmetyków. Tak powstało True™ men skin care. – Zależało mi na zbudowaniu marki bez dużej liczby produktów, których konieczności użytkowania nie do końca rozumiemy. Chciałem stworzyć kosmetyki, które są wygodne w użyciu i faktycznie działają. Takie, w których składniki aktywne są w realnie skutecznych stężeniach. Takie, które opierają się na wiedzy, osiągnięciach biotechnologii i nauki. Zebrałem wokół siebie zespół ekspertów o podobnej filozofii patrzenia na męskie potrzeby i z myślą o nowoczesnych mężczyznach, wymagających i szukających jakości oraz skuteczności, stworzyliśmy zaawansowaną linię męskich kosmetyków – mówi Maciej Adamaszek.
Prosty, kompleksowy rytuał pielęgnacyjny
True™ men skin care to owoc niemal dwóch lat badań rynku, pracy nad formulacjami, koncepcją marki oraz tworzenia sieci podwykonawców i dystrybutorów. Pierwsza linia wypuszczona na rynek – Advanced Age & Pollution Defence – to produkty zapewniające zaawansowaną ochronę przed starzeniem się skóry i negatywnym wpływem zanieczyszczeń środowiska. - Naszym celem było opracowanie prostego, skutecznego rytuału pielęgnacyjnego, zgodnego z potrzebami współczesnego, dbającego o siebie mężczyzny. Nasz przepis na zadbaną skórę twarzy zakłada nawilżenie i ochronę w dzień oraz regenerację w czasie nocy – dodaje Maciej Adamaszek. W linii, jak dotąd, znalazł się krem nawilżający na dzień z filtrem UV oraz regenerujący krem do twarzy na noc. Oba produkty są w 100 proc. wegańskie, produkowane w Europie i wyróżniające się maksymalnym dopuszczalnym stężeniem składników aktywnych. Kosmetyki True men skin care są wolne od: olejów mineralnych, parabenów, oleju parafinowego, siarczanów, SLS, SLES, DEA i alkoholu.
Produkty True™ men skin care są dostępne w sprzedaży w Polsce, w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Hiszpanii, Francji oraz we Włoszech. Wkrótce marka wejdzie też na kolejne europejskie rynki. Jako że filozofia marki zakłada docieranie do mężczyzn, którzy dbają o siebie, ale także o innych, firma planuje przekazać w 2021 roku 5 proc. zysku ze sprzedaży swoich produktów na rzecz Fundacji Dorastaj z Nami, pomagającej dzieciom bohaterów, którzy zginęli lub zostali poszkodowani na służbie. Więcej informacji na temat marki i produktów można znaleźć na stronie Truemenskincare.com.
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.