Komunikaty PR

Twoja nowonarodzona skóra czyli letnia biostymulacja - NOWOŚĆ

2020-07-23  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Brzezińska
Com&Media

Bagatela 11, lok. 18
00-585 Warszawa
monika.brzezinska|com-and.media.pl| |monika.brzezinska|com-and.media.pl
606 386 683
https://com-and-media.pl/

Lato to czas, w którym zwykle rezygnujemy z inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej na rzecz takich rozwiązań, które w naturalny sposób pobudzą naszą skórę do życia, zregenerują ją, odmłodzą i nadadzą letniej świeżości, a jednocześnie nie wykluczą z codziennych aktywności ani korzystania z uroków lata. Latem szukamy zabiegów, które przygotują naszą skórę na nieuchronną ekspozycję słoneczną lub zniwelują już powstałe negatywne skutki fotostarzenia. O to jakie zabiegi warto wykonać w sezonie letnim i jaka NOWOŚĆ pojawiła się w ofercie medycyny estetycznej zapytaliśmy dr Elżbietę Młyńską - Krajewską z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej dr Andrzeja Krajewskiego w Kołobrzegu.

O jakie zabiegi medycyny estetycznej pytają pacjentki w okresie letnim?

- Obecnie pacjentki najczęściej poszukują zabiegów, które pobudzą skórę do życia, dogłębnie ją nawilżą i zredukują powstałe w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce tzw. „zmarszczki wakacyjne” czyli drobne, gęsto usiane linie wokół oczu i na policzkach, które są wynikiem odwodnienia skóry pod wpływem kontaktu ze słońcem. Ze względu na coraz większą świadomość na temat negatywnych skutków ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne pacjentki poszukują również metod wzmocnienia i uodpornienia skóry przed skutkami fotostarzenia aby wesprzeć regularne korzystanie z wysokich filtrów. Dodatkowo wyjątkowo pożądaną cechą zabiegów w okresie letnim jest brak konieczności rekonwalescencji tak, aby jak najszybciej wracać do codziennych aktywności oraz minimalny czas wymagany do bezpiecznego „powrotu na plażę” czyli np. zabiegi tuż przed urlopem.
W związku z charakterystycznym usytuowaniem naszej kliniki w nadmorskim mieście, które latem przekształca się w oblegany kurort, często zgłaszają się do nas pacjentki, które chcą zregenerować skórę po urlopie, tak aby powrócić do domu nie tylko ze świeżą opalenizną, ale również zrewitalizowaną i zdrową skórą – odpowiada dr Młyńska – Krajewska.

Jakie zabiegi poleca Pani swoim pacjentkom aby spełnić powyższe oczekiwania?

- Obecnie stawiamy na zabiegi biostymulujące skórę czyli takie, które poprzez wprowadzenie odpowiednich substancji (często analogicznych do tych, które naturalnie występują w skórze), techniką iniekcji na odpowiednią głębokość skóry, mobilizują ją do pracy i naturalnej regeneracji. Wśród takich zabiegów znajdują się polecane przeze mnie Sunekos czy Linerase, a także nasza zupełna nowość -Nucleofill – odpowiada dr Młyńska – Krajewska.

Co to jest Nucleofill?

- To zabieg iniekcyjny przynoszący efekt liftingujący i przeciwstarzeniowy wykonywany preparatem do głębokiej odnowy i bioresktukturyzacji skóry. Nucleofill działa na trzech poziomach: liftinguje, ma działanie antyoksydacyjne i głęboko nawilża skórę. Preparat dzięki swojej charakterystyce biochemicznej, poprawia elastyczność i napięcie skóry, wyrównuje koloryt a także leczy atrofię tkanek czyli przeciwdziała zmniejszeniu objętości i gęstości skóry. Silne właściwości nawilżające zawdzięcza głównie swojej zdolności zatrzymywania wody na głębszych poziomach skóry. Potrójne działanie preparatu na poziomie komórkowym daje efekt wyraźnego i długotrwałego odmłodzenia – tłumaczy dr Młyńska – Krajewska.

Jakie są główne wskazania do zabiegu Nucleofill?

- Nucleofill zdecydowanie polecam osobom, które zauważają u siebie utratę elastyczności skóry oraz inne objawy starzenia, a także ich skóra pozbawiona jest blasku i wymaga dogłębnego nawilżenia. Zabieg można wykonać niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Nucleofill jest przeznaczony do bioregeneracji skóry twarzy, ciała, szyi, dekoltu a nawet dłoni – odpowiada dr Młyńska – Krajewska.

Co jest sekretem działania preparatu Nucleofill?

- Nucleofill zawiera polinukleotydy, które działają trójkierunkowo i pobudzają skórę do odbudowy. Pierwszy kierunek działania to receptory na fibroblastach skóry, które stymulowane uruchamiają proces wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej uniesienie. Drugim mechanizmem jest usuwanie wolnych rodników a więc działanie antyoksydacyjne. Polinukeotydy wiążą również wodę i zapewniają długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie macierzy pozakomórkowej. Dzięki temu skóra staje się dogłębnie nawilżona i jędrna – tłumaczy dr Młyńska – Krajewska.

Regeneracja gabinetowa poprawia wygląd naszej skóry a tym samym samopoczucie, co szczególnie doceniamy podczas wakacyjnych wyjazdów. Odpowiednio dobrane zabiegi sprawią, że nasza skóra nie straci swojego blasku wraz z powrotem z urlopu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Com&Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca? Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś
Uroda Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata
2024-06-27 | 11:00

Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata

O czym marzysz podczas gorącego lata? Oczywiście – o orzeźwieniu i chwilach relaksu. Beauty-eksperci wskazują, że duet idealny w upalne dni to relaksująca, chłodna kąpiel i
Uroda Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości
2024-06-27 | 01:00

Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości

W 2023 r. Polacy przeznaczyli średnio ponad 409 zł na kosmetyki do higieny osobistej – w tym antyperspiranty. Rynek produktów deo prężnie się rozwija: w ciągu najbliższych 3

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.