Komunikaty PR

Twoja nowonarodzona skóra czyli letnia biostymulacja - NOWOŚĆ

2020-07-23  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Brzezińska
Com&Media

Bagatela 11, lok. 18
00-585 Warszawa
monika.brzezinska|com-and.media.pl| |monika.brzezinska|com-and.media.pl
606 386 683
https://com-and-media.pl/

Lato to czas, w którym zwykle rezygnujemy z inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej na rzecz takich rozwiązań, które w naturalny sposób pobudzą naszą skórę do życia, zregenerują ją, odmłodzą i nadadzą letniej świeżości, a jednocześnie nie wykluczą z codziennych aktywności ani korzystania z uroków lata. Latem szukamy zabiegów, które przygotują naszą skórę na nieuchronną ekspozycję słoneczną lub zniwelują już powstałe negatywne skutki fotostarzenia. O to jakie zabiegi warto wykonać w sezonie letnim i jaka NOWOŚĆ pojawiła się w ofercie medycyny estetycznej zapytaliśmy dr Elżbietę Młyńską - Krajewską z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej dr Andrzeja Krajewskiego w Kołobrzegu.

O jakie zabiegi medycyny estetycznej pytają pacjentki w okresie letnim?

- Obecnie pacjentki najczęściej poszukują zabiegów, które pobudzą skórę do życia, dogłębnie ją nawilżą i zredukują powstałe w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce tzw. „zmarszczki wakacyjne” czyli drobne, gęsto usiane linie wokół oczu i na policzkach, które są wynikiem odwodnienia skóry pod wpływem kontaktu ze słońcem. Ze względu na coraz większą świadomość na temat negatywnych skutków ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne pacjentki poszukują również metod wzmocnienia i uodpornienia skóry przed skutkami fotostarzenia aby wesprzeć regularne korzystanie z wysokich filtrów. Dodatkowo wyjątkowo pożądaną cechą zabiegów w okresie letnim jest brak konieczności rekonwalescencji tak, aby jak najszybciej wracać do codziennych aktywności oraz minimalny czas wymagany do bezpiecznego „powrotu na plażę” czyli np. zabiegi tuż przed urlopem.
W związku z charakterystycznym usytuowaniem naszej kliniki w nadmorskim mieście, które latem przekształca się w oblegany kurort, często zgłaszają się do nas pacjentki, które chcą zregenerować skórę po urlopie, tak aby powrócić do domu nie tylko ze świeżą opalenizną, ale również zrewitalizowaną i zdrową skórą – odpowiada dr Młyńska – Krajewska.

Jakie zabiegi poleca Pani swoim pacjentkom aby spełnić powyższe oczekiwania?

- Obecnie stawiamy na zabiegi biostymulujące skórę czyli takie, które poprzez wprowadzenie odpowiednich substancji (często analogicznych do tych, które naturalnie występują w skórze), techniką iniekcji na odpowiednią głębokość skóry, mobilizują ją do pracy i naturalnej regeneracji. Wśród takich zabiegów znajdują się polecane przeze mnie Sunekos czy Linerase, a także nasza zupełna nowość -Nucleofill – odpowiada dr Młyńska – Krajewska.

Co to jest Nucleofill?

- To zabieg iniekcyjny przynoszący efekt liftingujący i przeciwstarzeniowy wykonywany preparatem do głębokiej odnowy i bioresktukturyzacji skóry. Nucleofill działa na trzech poziomach: liftinguje, ma działanie antyoksydacyjne i głęboko nawilża skórę. Preparat dzięki swojej charakterystyce biochemicznej, poprawia elastyczność i napięcie skóry, wyrównuje koloryt a także leczy atrofię tkanek czyli przeciwdziała zmniejszeniu objętości i gęstości skóry. Silne właściwości nawilżające zawdzięcza głównie swojej zdolności zatrzymywania wody na głębszych poziomach skóry. Potrójne działanie preparatu na poziomie komórkowym daje efekt wyraźnego i długotrwałego odmłodzenia – tłumaczy dr Młyńska – Krajewska.

Jakie są główne wskazania do zabiegu Nucleofill?

- Nucleofill zdecydowanie polecam osobom, które zauważają u siebie utratę elastyczności skóry oraz inne objawy starzenia, a także ich skóra pozbawiona jest blasku i wymaga dogłębnego nawilżenia. Zabieg można wykonać niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Nucleofill jest przeznaczony do bioregeneracji skóry twarzy, ciała, szyi, dekoltu a nawet dłoni – odpowiada dr Młyńska – Krajewska.

Co jest sekretem działania preparatu Nucleofill?

- Nucleofill zawiera polinukleotydy, które działają trójkierunkowo i pobudzają skórę do odbudowy. Pierwszy kierunek działania to receptory na fibroblastach skóry, które stymulowane uruchamiają proces wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej uniesienie. Drugim mechanizmem jest usuwanie wolnych rodników a więc działanie antyoksydacyjne. Polinukeotydy wiążą również wodę i zapewniają długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie macierzy pozakomórkowej. Dzięki temu skóra staje się dogłębnie nawilżona i jędrna – tłumaczy dr Młyńska – Krajewska.

Regeneracja gabinetowa poprawia wygląd naszej skóry a tym samym samopoczucie, co szczególnie doceniamy podczas wakacyjnych wyjazdów. Odpowiednio dobrane zabiegi sprawią, że nasza skóra nie straci swojego blasku wraz z powrotem z urlopu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Com&Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda 3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć Biuro prasowe
2025-06-09 | 08:40

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Kosmetyki naturalne cieszą się rosnącą popularnością, ale wokół nich narosło wiele mitów, które mogą wprowadzać w błąd. Oto trzy powszechne przekonania,
Uroda Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu
2025-01-30 | 15:30

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

W 2024 roku marka Rituals osiągnęła przychody w wysokości 2,1 miliarda euro, notując organiczny wzrost o 21% we wszystkich kanałach sprzedaży i krajach. Fundamentami
Uroda 4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
2025-01-28 | 12:00

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Z wiekiem kondycja skóry słabnie, a jej pielęgnacja niesie ze sobą nieco więcej wyzwań. Chociaż starzenie się jest procesem naturalnym i niemożliwym do zatrzymania, istnieją

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.