Komunikaty PR

Wcierki – naturalnie! Inspiracje sprzed lat w domowej pielęgnacji włosów.

2022-09-23  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Złota polska jesień na wsi, zapach ziół, przetworów i słodycz naturalnego miodu. Bzyczenie owadów i śpiew ptaków pośród pól. Piękne wspomnienie! Ale także inspiracja dla codziennej pielęgnacji włosów. Pamiętasz, jak skuteczne były naturalne wcierki, które przygotowywała babcia? Wróć do dobrych zwyczajów prosto z polskich łąk i chruśniaków – przygotuj włosy na jesień.

Czy pamiętasz jesienne pobyty na wsi – spokój, zapach ziół, szum drzew i relaksujący śpiew ptaków? Bajeczne wspomnienie z dawnych lat, prawda? Rodzinne chwile na polskiej wsi to także czas, w którym sięgałyśmy po bogactwa pól, łąk i lasów. Pod czujnym okiem babć i cioć zamieniałyśmy te skarby w składniki domowych wcierek, masek oraz kompresów do włosów, które działały naprawdę wspaniale! Czy po latach czerpanie z tradycyjnej mądrości tego, co najlepsze dla włosów nadal jest możliwe? Oczywiście! Rynek beauty pokochał naturalne wcierki! Szczególnie te inspirowane bogactwem darów polskiej wsi .

SPA dla skóry głowy i pielęgnacja włosów

Nasze babcie od dziesięcioleci doceniały zbawienne dla skóry głowy działanie wcierek. Od kilku lat zauważamy wielki powrót zainteresowania tymi kosmetykami – zarówno tymi przygotowywanymi w domu, jak i gotowymi, inspirowanymi darami lasów, pól i łąk mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka. – Stosowanie wcierki jest bardzo proste. Po umyciu włosów i nałożeniu odżywki lub maski, rozprowadzamy wcierkę po skórze głowy i wmasowujemy, wykonując delikatny masaż. Relaksujemy się, a naturalne składniki wnikają w skórę i odżywiają cebulki włosów oraz pielęgnują fryzurę. Włosy i skóra głowy kochają naturalną pielęgnację, dlatego warto wybierać wcierki oparte na bazie miodu lub sezonowych owoców dodaje.

Wzmocnienie i normalizacja

Czego szukać we wcierkach? To, oczywiście, zależy od potrzeb naszej skóry głowy i od tego, jaki mamy rodzaj włosów. Eksperci wskazują jednak na „must-have” – To, czego zawsze powinnyśmy szukać w kosmetykach do włosów, to normalizacja i wzmocnienie. Zdrowa skóra głowy i mocne, naturalnie lśniące włosy to podstawa. Pomogą nam w tym wcierki. Warto wrócić w domowym SPA do dobrych, naturalnych tradycji naszych babć. Marka Sielanka proponuje wcierki do włosów, które oparte są na kompozycji aktywnych, naturalnych ekstraktów stosowanych od pokoleń. Malina wzmacnia włosy, miód bardzo skutecznie je normalizuje, a jeżyna podkreśla blond refleksy. Te właściwości, pochodzące prosto z natury, są bezcenne przez cały rok – mówi Agnieszka Kowalska.

Spa dla włosów i… dla ducha!

Pielęgnacja włosów w okresie jesiennym wymaga szczególnie kompleksowego podejścia, a zatem: naturalnego szamponu i dobrej maski lub odżywki. Ten duet idealnie uzupełni wcierka inspirowana bogactwem polskich pól, lasów i łąk. Skuteczna i… no właśnie – przyjemna dla zmysłów! Pamiętasz, jak bajecznie pachniały wcierki i maski przygotowywane przez nasze babcie i ciocie? Jeśli chcesz znaleźć się choć na chwilę w malinowym chruśniaku lub przypomnieć sobie zapach prawdziwego, wiejskiego miodu, włącz do swojego codziennego rytuału zapachy, które przywiodą Ci na myśl pozytywne wspomnienia. W codziennym natłoku obowiązków, 15 minut dziennie „tylko dla siebie” może czynić cuda – dla ciała (a ściślej mówiąc, włosów) i dla ducha! Tak działa natura…

 

Produkty

Wcierka do skóry głowy i włosów WZMACNIAJĄCA

Dziewczyna jak malina!

Wzmacniająca kuracja do włosów zniszczonych, z tendencją do rozdwojonych końcówek, o niebanalnym zapachu soczystej maliny.

Formuła oparta o czyste składniki botaniczne, takie jak olej z pestek malin, ekstrakty z rzodkiewki i bazylii, wykazuje szerokie spektrum działania. Pomaga odżywić i zregenerować skórę głowy oraz włosy, a dodatkowo wygładza je od nasady aż po same końce. Regularnie stosowana odbudowuje strukturę włosa, przywraca pełen blask, nadając im zdrowy wygląd.

Pojemność: 100 ml

Cena: 8,90 zł

 

Inne wcierki do włosów Sielanka

  • Wcierka do skóry głowy i włosów NORMALIZUJĄCA, Kraina mlekiem i miodem płynąca
  • Wcierka do skóry głowy i włosów POBUDZAJĄCA WZROST WŁOSÓW, Leśna jeżyna
Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem? Biuro prasowe
2024-07-05 | 10:00

Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?

Słońce jest synonimem lata, wakacji i relaksu. Gorące promienie relaksują, wprawiają nas w dobry nastrój... i nadają naszej skórze delikatnego blasku,
Uroda Co warto wiedzieć o bakuchiolu?
2024-07-05 | 09:00

Co warto wiedzieć o bakuchiolu?

Bakuchiol to roślinny król kosmetycznej multifunkjonalności. Działa przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco, nawilżająco oraz antyoksydacyjnie. Wykorzystanie bakuchiolu
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?
2024-07-05 | 08:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.