Wcierki w pielęgnacji PEH. Proteiny i humektanty w naturalnych mgiełkach.
Festcom
ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl
Rynek beauty oszalał na punkcie świadomej pielęgnacji włosów. Skrót PEH pojawia się w wypowiedziach trychologów i kosmetologów ekstremalnie często. I słusznie! Odpowiedni balans protein, emolientów oraz humektantów to bowiem podstawa zdrowego i pięknego wyglądu fryzury. Eksperci podpowiadają, że w przypadku pielęgnacji PEH nie powinniśmy zapominać o naturalnych wcierkach.
Idealna pielęgnacja włosów to ta… która doskonale działa oraz sprawia, że włosy lśnią i bajecznie się układają. Jak osiągnąć taki efekt? Specjaliści podpowiadają, że u podstaw świadomej pielęgnacji leży dostarczanie protein, humektantów i emolientów w dokładnie takich proporcjach, jakich potrzebują nasze włosy. Jak? Poprzez dobór szamponów, odżywek i… wcierek. Znane od dziesięcioleci naturalne mgiełki do skóry głowy to idealne dopełnienie pielęgnacji PEH. Jak je stosować? Radzi kosmetolog, Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki BAŚKA.
Humektanty i proteiny
Proteiny (np. keratyna) to białka, które stanowią podstawowy budulec włosów. Nadają im połysk, objętość i wypełniają mikrouszkodzenia. Humektanty (np. gliceryna niacynamid czy pantenol) to z kolei komponenty odpowiedzialne za nawilżenie naszych pasm. Dzięki nim włosy są naturalnie miękkie i delikatne. Jak dobrać proporcje humektantów i protein w codziennej pielęgnacji? Jeśli znamy stopień porowatości naszych włosów (łatwo sprawdzimy go za pomocą popularnego „testu szklanki z wodą”), celnie dobierzemy szampony, odżywki i wcierki.
– Włączając pielęgnację PEH do naszego rytuału, najczęściej koncentrujemy się najpierw na doborze szamponu i odżywki. To doskonale, jednak dla osiągnięcia pełnego efektu powinniśmy także pamiętać o wcierce – np. humektantowej lub proteinowej – mówi Agnieszka Kowalska. – W portfolio marki BAŚKA znajdziemy Proteinową wcierkę do skóry głowy i włosów jeżynową oraz Humektantową wcierkę do skóry głowy i włosów malinową. Każdą z nich możemy nanosić przed i po umyciu włosów, delikatnie wmasowując w skórę głowy. W ten sposób dostarczamy sobie nie tylko odpowiednie składniki odżywcze, ale także zapewniamy bezcenną chwilę relaksu – dodaje.
Tajna broń włosomaniaczek
Wcierka to „tajna broń” naszych babć, ale także… hit współczesnych włosomaniaczek, który ostatnio podbija rynek beauty. Świadoma pielęgnacja włosów to ta zindywidualizowana i pełna, a zatem wykorzystująca potencjał wszystkich rodzajów produktów. W tym właśnie moc wcierek! Włosy i skóra głowy kochają naturalną pielęgnację, dlatego wcierki inspirowane mocą owoców to strzał w dziesiątkę. Jeżyna, malina i jogurtowo-mleczny aromat to prawdziwa uczta dla włosów… ale także dla ducha!
Proteinowa wcierka do skóry głowy i włosów
Jeżynowa
Proteinowa wcierka do skóry głowy i włosów wspomagająca porost włosów. Zawarta w składzie keratyna nadaje gładkości i blasku włosom. Kompozycja preparatu została oparta o właściwości ekstraktu ze skrzypu polnego i niacynamidu, które tworzą duet o działaniu kondycjonującym i pobudzającym wzrost "baby hair". Dodatkowo olej z pestek jeżyn, znany z właściwości antyoksydacyjnych i regenerujących, odżywia i wygładza kosmyki. Systematyczne stosowanie preparatu i sprawia, że fryzura z dnia na dzień staje się pełniejsza, włosy odzyskują zdrowy wygląd i są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.
Pojemność: 100 ml
Cena: ok. 12 zł
Do serii należą także:
Prebiotyczna wcierka do skóry głowy i włosów jogurtowo-mleczna
Humektantowa wcierka do skóry głowy i włosów malinowa

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.