Komunikaty PR

Wcierki w pielęgnacji PEH. Proteiny i humektanty w naturalnych mgiełkach.

2023-05-29  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Rynek beauty oszalał na punkcie świadomej pielęgnacji włosów. Skrót PEH pojawia się w wypowiedziach trychologów i kosmetologów ekstremalnie często. I słusznie! Odpowiedni balans protein, emolientów oraz humektantów to bowiem podstawa zdrowego i pięknego wyglądu fryzury. Eksperci podpowiadają, że w przypadku pielęgnacji PEH nie powinniśmy zapominać o naturalnych wcierkach.

Idealna pielęgnacja włosów to ta… która doskonale działa oraz sprawia, że włosy lśnią i bajecznie się układają. Jak osiągnąć taki efekt? Specjaliści podpowiadają, że u podstaw świadomej pielęgnacji leży dostarczanie protein, humektantów i emolientów w dokładnie takich proporcjach, jakich potrzebują nasze włosy. Jak? Poprzez dobór szamponów, odżywek i… wcierek. Znane od dziesięcioleci naturalne mgiełki do skóry głowy to idealne dopełnienie pielęgnacji PEH. Jak je stosować? Radzi kosmetolog, Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki BAŚKA.

Humektanty i proteiny

Proteiny (np. keratyna) to białka, które stanowią podstawowy budulec włosów. Nadają im połysk, objętość i wypełniają mikrouszkodzenia. Humektanty (np. gliceryna niacynamid czy pantenol) to z kolei komponenty odpowiedzialne za nawilżenie naszych pasm. Dzięki nim włosy są naturalnie miękkie i delikatne. Jak dobrać proporcje humektantów i protein w codziennej pielęgnacji? Jeśli znamy stopień porowatości naszych włosów (łatwo sprawdzimy go za pomocą popularnego „testu szklanki z wodą”), celnie dobierzemy szampony, odżywki i wcierki.

–  Włączając pielęgnację PEH do naszego rytuału, najczęściej koncentrujemy się najpierw na doborze szamponu i odżywki. To doskonale, jednak dla osiągnięcia pełnego efektu powinniśmy także pamiętać o wcierce – np. humektantowej lub proteinowej – mówi Agnieszka Kowalska. – W portfolio marki BAŚKA znajdziemy Proteinową wcierkę do skóry głowy i włosów jeżynową oraz Humektantową wcierkę do skóry głowy i włosów malinową. Każdą z nich możemy nanosić przed i po umyciu włosów, delikatnie wmasowując w skórę głowy. W ten sposób dostarczamy sobie nie tylko odpowiednie składniki odżywcze, ale także zapewniamy bezcenną chwilę relaksu – dodaje.

Tajna broń włosomaniaczek

Wcierka to „tajna broń” naszych babć, ale także… hit współczesnych włosomaniaczek, który ostatnio podbija rynek beauty. Świadoma pielęgnacja włosów to ta zindywidualizowana i pełna, a zatem wykorzystująca potencjał wszystkich rodzajów produktów. W tym właśnie moc wcierek! Włosy i skóra głowy kochają naturalną pielęgnację, dlatego wcierki inspirowane mocą owoców to strzał w dziesiątkę. Jeżyna, malina i jogurtowo-mleczny aromat to prawdziwa uczta dla włosów… ale także dla ducha!

 

Proteinowa wcierka do skóry głowy i włosów

Jeżynowa

Proteinowa wcierka do skóry głowy i włosów wspomagająca porost włosów. Zawarta w składzie keratyna nadaje gładkości i blasku włosom. Kompozycja preparatu została oparta o właściwości ekstraktu ze skrzypu polnego i niacynamidu, które tworzą duet o działaniu kondycjonującym i pobudzającym wzrost "baby hair". Dodatkowo olej z pestek jeżyn, znany z właściwości antyoksydacyjnych i regenerujących, odżywia i wygładza kosmyki. Systematyczne stosowanie preparatu i sprawia, że fryzura z dnia na dzień staje się pełniejsza, włosy odzyskują zdrowy wygląd i są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

 

Pojemność: 100 ml

Cena: ok. 12 zł

 

Do serii należą także:

Prebiotyczna wcierka do skóry głowy i włosów jogurtowo-mleczna

Humektantowa wcierka do skóry głowy i włosów malinowa

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca? Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś
Uroda Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata
2024-06-27 | 11:00

Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata

O czym marzysz podczas gorącego lata? Oczywiście – o orzeźwieniu i chwilach relaksu. Beauty-eksperci wskazują, że duet idealny w upalne dni to relaksująca, chłodna kąpiel i
Uroda Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości
2024-06-27 | 01:00

Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości

W 2023 r. Polacy przeznaczyli średnio ponad 409 zł na kosmetyki do higieny osobistej – w tym antyperspiranty. Rynek produktów deo prężnie się rozwija: w ciągu najbliższych 3

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.