Wcierki w świadomej pielęgnacji włosów
Festcom
ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl
Skuteczna pielęgnacja włosów to ta świadoma i spersonalizowana. Eksperci podkreślają, że jest to pielęgnacja w rytmie PEH – czyli taka, w myśl której zapewniamy sobie równowagę protein, emolientów i humektantów. Jak to zrobić? Poprzez odpowiedni dobór odżywek, szamponów i… wcierek. Świat beauty docenił mgiełki do włosów. I słusznie, ponieważ to jeden z mocnych filarów nawilżenia, regeneracji i wzmocnienia pasm.
Jakie włosy chciałabyś mieć? Większość z nas bez wahania odpowie: zdrowe, lśniące jak tafla i takie, które idealnie się układają. Czy to możliwe? Włosomaniaczki odpowiadają: „TAK” i wskazują na skuteczność pielęgnacji PEH, u której podstaw leży utrzymanie balansu protein, humektantów oraz emolientów poprzez odpowiednią pielęgnację. Odpowiednią, czyli jaką? Wykorzystującą potencjał właściwie dobranych szamponów, odżywek i… wcierek. Eksperci podkreślają, że we wcierkach drzemie moc nawilżenia, wzmocnienia i efektywnej regeneracji. Jak je stosować? Ekspert radzi.
Poznaj swoje włosy
Humektanty, proteiny i emolienty to składniki, które zapewniają naszym kosmykom perfekcyjny poziom nawilżenia, regeneracji i budulca strukturalnego. Rzecz w tym, że w myśl pielęgnacji PEH ich proporcje należy dobierać do naszych indywidualnych potrzeb (a – ściślej mówiąc – właśnie do potrzeb włosa). Eksperci podpowiadają, że chcąc odpowiednio dobrać proporcje PEH w codziennej pielęgnacji, warto poznać stopień porowatości pasm (np. za pomocą popularnego „testu szklanki z wodą”). W ten sposób celnie dobierzemy potrzebne składniki do codziennego rytuału pielęgnacyjnego – w tym właśnie odpowiednią wcierkę.
– Stosując pielęgnację PEH zwykle koncentrujemy się najmocniej na perfekcyjnym wyborze szamponu i odżywki oraz na ich proporcjach. To – oczywiście – zrozumiałe i jak najbardziej właściwe. Warto jednak pamiętać, że dla osiągnięcia idealnego efektu pielęgnacji włosów powinniśmy także włączyć do rytuału skuteczną wcierkę – np. proteinową lub humektantową – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki BAŚKA. – Wcierki możemy (i powinniśmy) stosować codziennie, przed i po umyciu włosów, za każdym razem delikatnie wmasowując produkt w skórę głowy. Dzięki temu wspomagamy absorbcję składników odżywczych i, co bardzo ważne, zapewniamy sobie także cenną chwilę relaksu – dodaje.
Co „potrafią” mgiełki?
Co jeszcze „potrafią” wcierki? Wśród ich zalet eksperci wymieniają bardzo cenne kondycjonowanie skóry (BAŚKA Humektantowa wcierka do skóry głowy i włosów malinowa), a także wspomaganie wzrostu włosów (BAŚKA Proteinowa wcierka do skóry głowy i włosów jeżynowa). Ale to jeszcze nie wszystko. Specjaliści wskazują, że dobrze dobrana wcierka może zadziałać antyoksydacyjnie, a także uodparniać pasma na uszkodzenia mechaniczne. Kluczem do efektywności działania mgiełek jest systematyczność. Jak o nią zadbać? Zdaniem specjalistów, im bardziej odpowiada nam zapach kosmetyków i ich konsystencja, tym częściej sięgamy po nie w codziennym rytuale pielęgnacyjnym. A zatem wybierajmy produkty, które uwodzą zapachem! W ten sposób każde cenne pięć minut poświęcone na pielęgnację będzie także mini-sesją SPA, która przyniesie upragnioną chwilę relaksu „tylko dla nas”. Praktyka pokazuje, że tak buduje się pozytywne nawyki!
BAŚKA Proteinowa wcierka do skóry głowy i włosów
Jeżynowa
Proteinowa wcierka do skóry głowy i włosów wspomagająca porost włosów. Zawarta w składzie keratyna nadaje gładkości i blasku włosom. Kompozycja preparatu została oparta o właściwości ekstraktu ze skrzypu polnego i niacynamidu, które tworzą duet o działaniu kondycjonującym i pobudzającym wzrost "baby hair". Dodatkowo olej z pestek jeżyn, znany z właściwości antyoksydacyjnych i regenerujących, odżywia i wygładza kosmyki. Systematyczne stosowanie preparatu i sprawia, że fryzura z dnia na dzień staje się pełniejsza, włosy odzyskują zdrowy wygląd i są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.
Pojemność: 100 ml
Cena: ok. 12 zł
Do serii należą także:
BAŚKA Prebiotyczna wcierka do skóry głowy i włosów jogurtowo-mleczna
BAŚKA Humektantowa wcierka do skóry głowy i włosów malinowa
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.