Wiosenne trendy dla perfekcyjnego demakijażu
Festcom
ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl
Perfekcyjny demakijaż to klucz do pięknej i zdrowej cery. Wiosennym trendem jest kreatywność w oczyszczaniu skóry. Na rynku beauty królują nie tylko tradycyjne olejki do demakijażu, ale także balsamy, pianki i masła. Co warto wiedzieć o innowacjach w oczyszczaniu i jak włączyć je do codziennej rutyny pielęgnacyjnej?
Pierwsze skojarzenie na myśl o demakijażu? Klucz do pięknej i zdrowej cery. Zgoda. Po drugie –efektywność, która jest absolutnie konieczna. Jeśli oczyszczamy cerę, zdecydowanie musimy zrobić to dobrze, czyli dogłębnie i bardzo delikatnie. Trzecie skojarzenie to… kreatywność. Świat beauty od dawna stawia na kreatywność w makijażu. Tu do wyboru mamy kolory, sposoby cieniowania, kształty kresek, kolory rzęs i magię pomadek. Demakijaż to ta bardziej stonowana część kosmetycznej rutyny… prawda? Nic bardziej mylnego. Wiosenne trendy wskazują, że na rynku beauty zagościły nowe formy produktów oczyszczających – m.in. balsamy oczyszczające, pianki i …. masła! Co i jak wybrać? Kosmetolog radzi.
Komfortowa rutyna i delikatna pielęgnacja
Jak wskazują kosmetolodzy, perfekcyjny demakijaż oparty jest na dwóch istotnych filarach – delikatności i doborze produktu, który włączymy do codziennej rutyny. Punkt pierwszy: delikatność. Kosmetolodzy wskazują, że – bez względu na typ i indywidualne potrzeby – skóra „nie lubi” radykalnego, zdecydowanego działania podczas procedury demakijażu. A zatem, po pierwsze, unikajmy namaczania skóry w gorącej wodzie i wykluczmy bardzo gorący prysznic. Pamiętajmy, że nasza cera „woli” umiarkowane temperatury. Po drugie, unikajmy mocnego pocierania skóry wacikiem, gąbką i ręcznikiem. Po myciu warto delikatnie osuszyć twarz, dotykając skórę miękką tkaniną. Po trzecie – wybierzmy konsystencję i rodzaj produktu, który nie tyko umożliwi nam delikatne działania pielęgnacyjne, ale także przyniesie nam poczucie komfortu.
– Warto wybierać produkty do demakijażu, które wychodzą naprzeciw naszym przyzwyczajeniom i upodobaniom. Obecnie na rynku dostępne są nie tylko tradycyjne płyny micelarne i żele do mycia, ale także innowacyjne balsamy, pianki czy masła do demakijażu, np. Pianka do mycia i demakijażu twarzy Sielanka Czerwone Maki lub Balsam do demakijażu Sielanka Konwalia Majowa. Produkty różnią się od siebie nie tylko zastosowaniem składników aktywnych, ale także konsystencją i sposobem użycia – powiedziała Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka. – Praktyka kosmetologiczna pokazuje, że efektywność pielęgnacji skóry w bezpośredni sposób zależy od regularności naszej kosmetycznej rutyny, w tym właśnie tej demakijażowej. Im bardziej odpowiada nam konsystencja, czy relaksujący zapach produktu, tym łatwiej nam włączyć do harmonogramu dnia dobre nawyki pielęgnacyjne. Chętnie sięgamy po kosmetyk, ponieważ jego zastosowanie przynosi nam poczucie komfortu, a w konsekwencji, dbamy o kondycję skóry i sprzyjamy poprawie jej kondycji – dodała.
Alantoina, pantenol i oleje naturalne
Czego szukać w produktach do demakijażu? Kosmetolodzy wskazują, że absolutnym must-have są składniki o działaniu łagodzącym. Bez względu na rodzaj cery, ukojenie zawsze jest „na wagę złota”. A zatem – warto wybierać produkty z alantoiną lub pantenolem. – Pantenol przyspiesza procesy regeneracji naskórka, łagodzi podrażnienia i silnie nawilża. Alantoina z kolei działa zmiękczająco i wygładza naskórek. To niezwykle cenne właściwości – powiedziała Agnieszka Kowalska. – Warto także sięgać po oleje naturalne, które świetnie wspierają kondycję skóry. Przykładem może być olej z nasion wiesiołka, który zmiękcza i wygładza skórę, a także olej ze smoczego owocu, który dostarcza skórze niezbędnych kwasów omega oraz skutecznie wspiera jej warstwę ochronną. Warto zwrócić także uwagę na popularny ostatnio ekstrakt z krwawnika pospolitego, który działa nawilżająco oraz poprawia elastyczność cery. Skóra zdecydowanie docenia moc natury – dodała.
Pianka do mycia i demakijażu twarzy Sielanka
Czerwone maki
Pianka oczyszczająca do demakijażu i mycia twarzy oraz oczu. Produkt stworzony do każdego rodzaju cery. Formuła pianki została wzbogacona o olej z nasion wiesiołka, który zmiękcza i wygładza skórę. Dodatkowo olej ze smoczego owocu dostarcza niezbędnych kwasów omega i otula skórę warstwą ochronną. Skład uzupełnia ekstrakt z krwawnika pospolitego, który działa nawilżająco oraz poprawia elastyczność skóry.
Pojemność: 200 ml
Cena: 20 zł
Balsam do demakijażu Sielanka
Konwalia majowa
Aksamitny balsam do mycia twarzy doskonale oczyszcza skórę z sebum, pozostałości make-upu oraz zanieczyszczeń. Formuła zawiera pantenol, który przyspiesza procesy regeneracji naskórka, łagodzi podrażnienia i silnie nawilża. Dodatkowo allantoina działa zmiękczająco i wygładza naskórek.
Pojemność: 100 ml
Cena: 22 zł
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.