YOPE zachęca do leniwego dbania o siebie
Powstają całe książki na temat tego, jak odpowiednio pielęgnować swoje ciało, by było piękne, zadbane i wyglądało zdrowo. Opisywane w książkach kroki do idealnej skóry, cery, włosów czy dłoni są jednak często nierealne do spełnienia. Szybkie tempo życia i towarzyszące mu zmęczenie sprawia, że stojąc przed lustrem w łazience, czasem zwyczajnie już się niczego nie chce. I to jest ok. YOPE radzi w takim momencie… odpuść sobie! I zachęca do Lazy Care.
Lazy Care to idea dbania o siebie bez presji. Nie zawsze potrzeba 10 kroków do idealnej pielęgnacji. Czasem wystarczą zamiast tego małe rytuały i skuteczne kosmetyki, które utrzymają Twoją skórę w świetnej kondycji. Dbanie o siebie według YOPE to nie przymus, ale przyjemność. I tak warto podchodzić do codziennej pielęgnacji — bez wyrzutów sumienia, bez zmuszania się do czegokolwiek. Zamiast tego lepiej poświęcić chwilę sobie i swoim potrzebom. Odnaleźć siebie w codzienności.
Trwająca właśnie kampania, zachęcać ma do leniwego dbania o siebie, zamiast do sztywnych noworocznych postanowień, w których wymagamy od siebie coraz więcej. Przekonuje do tego także Joanna Okuniewska, która w ramach współpracy z YOPE, nagrała odcinek specjalny podcastu o niewymuszonym self care - https://www.spreaker.com/user/10790604/nicniemuszenie.
Czego więc potrzeba, aby Twoje lazy care przebiegało zgodnie z Tobą? YOPE zachęca, aby celebrować krótkie chwile i z uważnością zadbać o siebie. Co może w tym pomóc?
-
Cyfrowy detoks nawet na kilka godzin dziennie albo w wybranym dniu w tygodniu pozwoli odetchnąć od nadmiaru bodźców.
-
Chwilę odprężenia może zapewnić nasmarowanie ciała jednym z regenerujących i odżywczych balsamów o zapachu Bzu i Wanilii, który przyniesie na myśl ciepłe miesiące.
-
W ciągu stresującego dnia warto nasmarować powoli i uważnie dłonie, skupiając na tej czynności całą uwagę, odcinając się od bieżących problemów. Idealnie na tę okazję sprawdzi się krem Wind, który dodatkowo będzie działał na organizm jak najlepsza aromaterapia.
-
Przed snem, nawet gdy nie ma się sił na rozbudowane zabiegi pielęgnacyjne, warto umyć twarz i wysmarować ją kremem na noc Moon SPA. Krem pobudza regenerację komórek i dogłębnie nawilża cerę.
-
Okuniewska zachęca zaś by w ciągu dnia znaleźć kilka minut na rozciąganie, dzięki czemu można skupić się na sobie i swoim ciele oraz dać mu wytchnienie.
Chwila dla siebie, drobne przyjemności, małe kroki to kwintesencja Lazy Care. Po dodaniu do tego zestawu sprawdzonych kosmetyków można sobie pozwolić na odrobinę lenistwa, bo to one będą działać za Ciebie.
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.