Zabieg Endolift - alternatywa dla skalpela i doskonałe efekty!
Czy można uzyskać doskonałe efekty odmłodzenia już po jednej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej? Tak! Endolift to lifting, ujędrnienie i redukcja tkanki tłuszczowej – świetne rozwiązanie dla pacjentów, którzy poszukują małoinwazyjnych zabiegów, bez konieczności przechodzenia długotrwałej rekonwalescencji. Jak wygląda procedura i jakie daje efekty? Wyjaśniamy wraz z dr Ewą Rybicką z kliniki Estetica Nova.
Jak działa Endolift?
Jeśli szukasz zabiegu liftingującego i redukującego tkankę tłuszczową to Endolift jest dla ciebie doskonałym rozwiązaniem. To nowoczesny zabieg laserowy, który emituje poprzez światłowody energię o długości fali 1470 nm. Działa bardzo precyzyjnie i wielokierunkowo. – Laser ten używany jest do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz do retrakcji włókien kolagenowych poprzez działanie cieplne – wyjaśnia dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova. Zabieg ten działa więc na dwóch płaszczyznach. Dzięki selektywnemu oddziaływaniu stymuluje neokolagenezę, redukuje wiotkość skóry, ujędrnia ją, usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej, likwiduje tzw. chomiczki. Świetnie sprawdza się w celu konturowania twarzy (w tym podkreślenia konturu żuchwy) oraz redukcji drugiego podbródka. Zabieg można również wykonywać w celu modelowania sylwetki, podniesienie pośladków, redukcji tłuszczyku na obszarze ud, brzucha czy nad kolanami.
Jak przebiega zabieg?
Endolift wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Jest to zabieg, który nie wymaga specjalnego przygotowania, nie jest również konieczne znieczulenie, ale dla komfortu pacjenta można je podać oraz zastosować nawiew zimnego powietrza. Lekarz dezynfekuje obszar zabiegowy i wprowadza pod skórę nowoczesne optyczne włókno FTF, aby bezpiecznie, precyzyjnie i równomiernie podać określoną energię. Zabieg jest małoinwazyjny, nie wymaga tworzenia specjalnych nacięć, a przez to na skórze nie pojawiają się blizny i inne ślady. Sama procedura trwa od 30 do 60 minut.
Bez rekonwalescencji i bez obciążeń
To, co jest wyjątkowego w zabiegu Endolift to fakt, że zabieg ten jest doskonałą alternatywą dla bardziej inwazyjnych i bolesnych procedur chirurgii plastycznej, ale nie wymaga on ze strony pacjenta aż tylu poświęceń. – Nowoczesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej potrafią dać znakomite efekty już po jednym zabiegu. Tak jest też w przypadku Endolift. To obietnica doskonałych efektów bez konieczności przechodzenia rekonwalescencji. Dlatego pacjenci tak chętnie decydują się na ten zabieg. W tym przypadku procedura nie jest uciążliwa dla pacjenta, nie musi on przechodzić długotrwałej rekonwalescencji. To wielkie udogodnienie dla osób, które nie chcą, obawiają się lub nie mogą korzystać z bardziej obciążających procedur. Pacjent od razu może wrócić do swoich codziennych obowiązków – wyjaśnia dr Ewa Rybicka. Po zabiegu może pojawić się zasinienie, krwiaczki lub delikatne odrętwienie i obrzęk skóry. Są to indywidualne objawy, które upływają w ciągu kilku dni.
Widoczne efekty
Natychmiastowym efektem zabiegu jest napięcie skóry. Natomiast po kilku miesiącach widoczne będzie jej wyraźne ujędrnienie, odmłodzenie i wyszczuplenie. Efekty narastają w czasie, wtedy to w skórze następują zmiany i jej przebudowa i remodeling – Endolift jest zabiegiem jednorazowym, ale jeżeli jest konieczność powtórzenia z powodu bardzo dużego podbródka, lub bardzo dużych „chomiczków” to wtedy wykonujemy procedurę po 4-6 miesiącach – dodaje dr Rybicka. Zabieg ten jest doskonałą propozycją dla osób, które poszukują naturalnych efektów odmłodzenia, poprzez stymulowanie organizmu do produkcji własnego kolagenu.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Endolif to zabieg o wysokim profilu bezpieczeństwa i skuteczności, ale jak w przypadku innych procedur istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Nie może być on wykonywany u kobiet w ciąży oraz osób przyjmujących leki uwrażliwiające na światło. Cierpiących na nowotwory, cukrzycę i choroby serca oraz z zaburzeniami krzepnięcia krwi, z AZS i aktywnymi infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi.
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.