Zabiegi kosmetyczne, bez których nie wytrzymasz drugiego lockdownu
Ro
Marszałkowska 58/27
02-345 Warszawa
urszula.kostrzewa|ro.team| |urszula.kostrzewa|ro.team
+48531435182
www.ro.team
Zabiegi na brwi i rzęsy - tego najbardziej zabraknie Polkom w przypadku ponownego zamknięcia salonów hair & beauty. To te wizyty były najczęściej umawiane w ostatnich miesiącach w salonach kosmetycznych. Ciężko będzie nam wytrzymać również bez fryzjera i… depilacji wąsika.
Henna oraz regulacja brwi i rzęs znalazły się na pierwszym miejscu wśród najczęściej umawianych przez Polki usług hair & beauty, wynika z danych Moment.pl - największej w Polsce platformy rezerwacyjnej. W ciągu 3 miesięcy po otwarciu salonów, kobiety umówiły o ponad 100 tysięcy więcej takich wizyt, niż w tym samym czasie w 2019 roku. Wśród popularnych zabiegów na twarz, znalazła się również... depilacja wąsika. Jeśli salony urody zostaną zamknięte po raz drugi, nie wytrzymamy też bez koloryzacji i strzyżenia damskiego. Obie usługi znalazły się, ex aequo, na 2 miejscu, a ich liczba przekroczyła w tym czasie ponad 420 tysięcy rezerwacji.
Ekran zamiast lusterka
Praca zdalna i zmiana stylu życia w związku z pandemią, spowodowały, że niemal bez przerwy patrzymy w kamerę podczas wideo rozmów w pracy, czy ze znajomymi. To dlatego Polki wyjątkowo dbają teraz o wygląd twarzy i fryzurę. Znajduje to odzwierciedlenie w naszych danych - komentuje Katarzyna Raiter-Łuksza, managerka Moment.pl - platformy do rezerwacji wizyt w salonach hair&beauty - Ankieta, którą przeprowadziliśmy we wrześniu wskazuje, że prawie połowa Polek (44%) zwraca szczególną uwagę na wygląd twarzy podczas wideo rozmów w pracy lub z bliskimi. Jednocześnie, tylko 8% kobiet czuje obecnie potrzebę dbania o paznokcie oraz dłonie - podkreśla.
Choć, według danych Moment.pl, manicure znalazł się w top 3 najczęściej umawianych zabiegów, to niemal o połowę spadła liczba rezerwacji tej usługi w porównaniu do analogicznego okresu w poprzednim roku.
Zmieniło się też podejście kobiet do pielęgnacji stóp. Panie dbają o nie kompleksowo, a zabiegi podologiczne były, obok pedicure, jedną z najchętniej wybieranych usług w ostatnich 3 miesiącach.
Bez make-upu
Polki zdecydowanie rzadziej decydowały się na makijaż okolicznościowy i wieczorowy, którego w tym roku zabrakło wśród 50 najbardziej popularnych usług w salonach hair&beauty.
To naturalna konsekwencja pandemii koronawirusa i ograniczonej liczby imprez okolicznościowych, jak śluby, wesela, komunie czy wieczorne wyjścia i spotkania ze znajomymi. Sezon ślubny przesunął się na jesień więc popyt na makijaż okolicznościowy dopiero przed nami - podsumowuje Katarzyna Raiter-Łuksza.
Bezpieczniej przez internet
Polki coraz chętniej umawiają wizyty online. Jak pokazują dane Moment.pl, o ponad połowę (50,78%) wzrosła liczba rezerwacji przez internet w miesiącach czerwiec - wrzesień 2020 r. w porównaniu do tego samego okresu, w poprzednim roku.
Dane: Moment.pl, czerwiec - wrzesień 2020 r. oraz 2019 r. Ankieta internetowa na próbie 500 kobiet, wrzesień 2020 r.
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.