Komunikaty PR

Zadbaj o skórę po zimowym wyjeździe – zastosuj te 4 wskazówki!

2023-02-28  |  12:30
Biuro prasowe

Niska temperatura jest zdrowsza dla skóry niż wysokie temperatury. Pobudza krążenie, odświeża, ożywia oraz odmładza. Jednak podczas i po ekstremalnych warunkach, całym dniu spędzonym na stoku, przy ujemnych temperaturach i wietrznej pogodzie, cera odczuwa ich skutki. Przestrzeganie następujących wskazówek, pozwoli na zachowanie zdrowej, promiennej skóry po najbardziej mroźnych wyjazdach.

Nawilżenie na odpowiednim poziomie

W wyniku wolniejszej pracy gruczołów łojowych zimą ochronny płaszcz lipidowy skóry staje się cieńszy, a naskórek przesuszony. Skóra jest zaczerwieniona i podrażniona. Co ważne, podczas mrozów skóra traci dwa razy więcej wody niż latem. W zimowej pielęgnacji cery nie może zabraknąć kosmetyków, które zawierają składniki wiążące wodę w skórze i zapobiegają jej odparowaniu.

- Szczególnie korzystne będą tu preparaty z kwasem hialuronowym i ceramidami. Krem nawilżający, który jest najważniejszym kosmetykiem nie tylko zimą, powinniśmy dobrać do rodzaju cery. W przypadku cer mieszanych i tłustych lepszym rozwiązaniem będzie preparat o lekkiej konsystencji. Pamiętajmy jednak, by nie aplikować ich na skórę bezpośrednio przed wyjściem na mróz – mówi Sandra Bujnowska, kosmetolog, założycielka marki SensualSpa.

Sposób na podrażnienia

W okresie zimowym cera jest bardziej podatna na podrażnienia spowodowane warunkami atmosferycznymi. Czerwone, piekące policzki czy napięta skóra to uboczne skutki przebywania na świeżym powietrzu dniu, którym w łatwy sposób można zaradzić. Warto zwrócić uwagę na preparaty z witaminami i składnikami wzmacniającymi ściany naczyń krwionośnych.

- By zadbać o cerę po zimowym wyjeździe warto zastosować odżywcze serum. Z naszej serii SensualSpa polecam Marula Oil Facial Serum. Zawarty w produkcie olej marula zawiera naturalne źródła witamin C i E oraz szereg niezbędnych aminokwasów, które ożywiają i odnawiają komórki skóry. Połączenie olejków sprawia, że skóra jest dłużej nawilżona, co nadaje jej zdrowy, promienny blask – dodaje Sandra Bujnowska.

Usta proszą o pomoc

Podczas okresu zimowego warto szczególnie zadbać o usta, które są pozbawione gruczołów łojowych, a ich cienka i delikatna skóra jest bardzo podatna na wysuszenie, pęknięcia i spierzchnięcia. Pomadek lub balsamów do ust nie powinno zabraknąć w kosmetyczce w okresie zimowym. Warto nosić je również przy sobie, na przykład w kieszeni. Warto regularnie, po posiłkach zastosować preparat, by uchronić wargi przed nadmiernym wysuszeniem.

Łagodny demakijaż

Zimą warto postawić na delikatne oczyszczanie cery. Najlepiej zastosować dwuetapowy demakijaż, który łagodnie usunie zanieczyszczenia z podrażnionej mrozem i wiatrem skóry. Niewskazane jest silne odtłuszczanie skóry, ponieważ wytwarzana przez skórę warstwa sebum to dla niej doskonała ochrona przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Po demakijażu warto zastosować łagodny tonik i odżywczy krem na noc.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.