Zadbaj o swoją skórę podczas ferii zimowych
Zimowe ferie mogą być wyzwaniem dla skóry ze względu na niskie temperatury, wiatr, suche powietrze w pomieszczeniach i częste zmiany warunków atmosferycznych. Oto kilka wskazówek, jak dbać o skórę podczas zimowych ferii:
1.Nawilżanie:
-
-
Używaj nawilżacza powietrza w pomieszczeniach, aby utrzymać odpowiednią wilgotność.
-
Stosuj nawilżające kremy do skóry twarzy i ciała, zwłaszcza po kąpieli.
-
-
Ochrona przed słońcem:
-
Nadal stosuj filtr przeciwsłoneczny, nawet w zimie. Promienie UV mogą być szkodliwe, nawet gdy jest zimno.
-
-
Unikaj gorącej wody:
-
Kąpiele w gorącej wodzie mogą przesuszać skórę. Zaleca się używanie ciepłej wody podczas kąpieli.
-
-
Zastosuj ochronę przed wiatrem:
-
Wietrzna pogoda zimą może podrażnić skórę. Używaj kremów ochronnych przed wiatrem, a jeśli to możliwe, nos specjalne okrycie ochronne na twarz.
-
-
Unikaj długotrwałego narażenia na zimno:
-
Narażanie skóry na ekstremalne zimno przez długi czas może prowadzić do przesuszenia i podrażnienia. Ogranicz czas spędzany na zewnątrz w bardzo zimne dni.
-
-
Zadbaj o usta:
-
Usta są szczególnie podatne na wysuszenie w zimie. Stosuj nawilżający balsam do ust, a jeśli jest to konieczne, zakrywaj usta szalikiem.
-
-
Stosuj ochronę termiczną:
-
Jeśli korzystasz z urządzeń ogrzewających, takich jak kaloryfery czy kominki, pamiętaj o odpowiedniej wentylacji i stosuj nawilżające kremy, aby przeciwdziałać wysuszeniu skóry.
-
-
Pij wystarczającą ilość wody:
-
Nawadnianie organizmu od wewnątrz również wpływa na kondycję skóry. Pij odpowiednią ilość wody, nawet jeśli nie odczuwasz pragnienia.
-
-
Zdrowa dieta:
-
Dieta bogata w składniki odżywcze, takie jak witaminy A, C, E, i kwasy tłuszczowe omega-3, może wspomóc zdrowie skóry.
-
-
Unikaj drażniących substancji:
-
Unikaj produktów do pielęgnacji skóry zawierających substancje drażniące, zwłaszcza jeśli masz skłonność do podrażnień skóry.
-
Pamiętaj, że każda skóra jest inna, więc możliwe, że będziesz musiał dostosować swoją rutynę pielęgnacyjną do indywidualnych potrzeb swojej skóry.
Adam Piekut - kosmetolog z 15 letnim doświadczeniem, absolwent Uczelni Medycznej Marii Curie Skłodowskiej, magister kosmetologii. Od wielu lat związany z kliniką Zięba w Warszawie, w której wykonuje zabiegi na twarz i na ciało, a są nimi: pilingi chemiczne, powiększanie ust, maseczki i masaże nawilżające, mikrodermabrazja. Swoim doświadczeniem dzieli się z widzami programów śniadaniowych, w stacjach radiowych i prasie.
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.