Zadbaj o swoją skórę podczas ferii zimowych
Zimowe ferie mogą być wyzwaniem dla skóry ze względu na niskie temperatury, wiatr, suche powietrze w pomieszczeniach i częste zmiany warunków atmosferycznych. Oto kilka wskazówek, jak dbać o skórę podczas zimowych ferii:
1.Nawilżanie:
-
-
Używaj nawilżacza powietrza w pomieszczeniach, aby utrzymać odpowiednią wilgotność.
-
Stosuj nawilżające kremy do skóry twarzy i ciała, zwłaszcza po kąpieli.
-
-
Ochrona przed słońcem:
-
Nadal stosuj filtr przeciwsłoneczny, nawet w zimie. Promienie UV mogą być szkodliwe, nawet gdy jest zimno.
-
-
Unikaj gorącej wody:
-
Kąpiele w gorącej wodzie mogą przesuszać skórę. Zaleca się używanie ciepłej wody podczas kąpieli.
-
-
Zastosuj ochronę przed wiatrem:
-
Wietrzna pogoda zimą może podrażnić skórę. Używaj kremów ochronnych przed wiatrem, a jeśli to możliwe, nos specjalne okrycie ochronne na twarz.
-
-
Unikaj długotrwałego narażenia na zimno:
-
Narażanie skóry na ekstremalne zimno przez długi czas może prowadzić do przesuszenia i podrażnienia. Ogranicz czas spędzany na zewnątrz w bardzo zimne dni.
-
-
Zadbaj o usta:
-
Usta są szczególnie podatne na wysuszenie w zimie. Stosuj nawilżający balsam do ust, a jeśli jest to konieczne, zakrywaj usta szalikiem.
-
-
Stosuj ochronę termiczną:
-
Jeśli korzystasz z urządzeń ogrzewających, takich jak kaloryfery czy kominki, pamiętaj o odpowiedniej wentylacji i stosuj nawilżające kremy, aby przeciwdziałać wysuszeniu skóry.
-
-
Pij wystarczającą ilość wody:
-
Nawadnianie organizmu od wewnątrz również wpływa na kondycję skóry. Pij odpowiednią ilość wody, nawet jeśli nie odczuwasz pragnienia.
-
-
Zdrowa dieta:
-
Dieta bogata w składniki odżywcze, takie jak witaminy A, C, E, i kwasy tłuszczowe omega-3, może wspomóc zdrowie skóry.
-
-
Unikaj drażniących substancji:
-
Unikaj produktów do pielęgnacji skóry zawierających substancje drażniące, zwłaszcza jeśli masz skłonność do podrażnień skóry.
-
Pamiętaj, że każda skóra jest inna, więc możliwe, że będziesz musiał dostosować swoją rutynę pielęgnacyjną do indywidualnych potrzeb swojej skóry.
Adam Piekut - kosmetolog z 15 letnim doświadczeniem, absolwent Uczelni Medycznej Marii Curie Skłodowskiej, magister kosmetologii. Od wielu lat związany z kliniką Zięba w Warszawie, w której wykonuje zabiegi na twarz i na ciało, a są nimi: pilingi chemiczne, powiększanie ust, maseczki i masaże nawilżające, mikrodermabrazja. Swoim doświadczeniem dzieli się z widzami programów śniadaniowych, w stacjach radiowych i prasie.

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.