Komunikaty PR

Zadbaj o swoją skórę podczas ferii zimowych

2024-02-05  |  01:00
Biuro prasowe

Zimowe ferie mogą być wyzwaniem dla skóry ze względu na niskie temperatury, wiatr, suche powietrze w pomieszczeniach i częste zmiany warunków atmosferycznych. Oto kilka wskazówek, jak dbać o skórę podczas zimowych ferii:

1.Nawilżanie:

    • Używaj nawilżacza powietrza w pomieszczeniach, aby utrzymać odpowiednią wilgotność.

    • Stosuj nawilżające kremy do skóry twarzy i ciała, zwłaszcza po kąpieli.

  1. Ochrona przed słońcem:

    • Nadal stosuj filtr przeciwsłoneczny, nawet w zimie. Promienie UV mogą być szkodliwe, nawet gdy jest zimno.

  2. Unikaj gorącej wody:

    • Kąpiele w gorącej wodzie mogą przesuszać skórę. Zaleca się używanie ciepłej wody podczas kąpieli.

  3. Zastosuj ochronę przed wiatrem:

    • Wietrzna pogoda zimą może podrażnić skórę. Używaj kremów ochronnych przed wiatrem, a jeśli to możliwe, nos specjalne okrycie ochronne na twarz.

  4. Unikaj długotrwałego narażenia na zimno:

    • Narażanie skóry na ekstremalne zimno przez długi czas może prowadzić do przesuszenia i podrażnienia. Ogranicz czas spędzany na zewnątrz w bardzo zimne dni.

  5. Zadbaj o usta:

    • Usta są szczególnie podatne na wysuszenie w zimie. Stosuj nawilżający balsam do ust, a jeśli jest to konieczne, zakrywaj usta szalikiem.

  6. Stosuj ochronę termiczną:

    • Jeśli korzystasz z urządzeń ogrzewających, takich jak kaloryfery czy kominki, pamiętaj o odpowiedniej wentylacji i stosuj nawilżające kremy, aby przeciwdziałać wysuszeniu skóry.

  7. Pij wystarczającą ilość wody:

    • Nawadnianie organizmu od wewnątrz również wpływa na kondycję skóry. Pij odpowiednią ilość wody, nawet jeśli nie odczuwasz pragnienia.

  8. Zdrowa dieta:

    • Dieta bogata w składniki odżywcze, takie jak witaminy A, C, E, i kwasy tłuszczowe omega-3, może wspomóc zdrowie skóry.

  9. Unikaj drażniących substancji:

    • Unikaj produktów do pielęgnacji skóry zawierających substancje drażniące, zwłaszcza jeśli masz skłonność do podrażnień skóry.

Pamiętaj, że każda skóra jest inna, więc możliwe, że będziesz musiał dostosować swoją rutynę pielęgnacyjną do indywidualnych potrzeb swojej skóry.


 

Adam Piekut - kosmetolog z 15 letnim doświadczeniem, absolwent Uczelni Medycznej Marii Curie Skłodowskiej, magister kosmetologii. Od wielu lat związany z  klini Zięba w Warszawie, w której wykonuje zabiegi na twarz i na ciało, a są nimi: pilingi chemiczne, powiększanie ust, maseczki i masaże nawilżające, mikrodermabrazja. Swoim doświadczeniem dzieli się z widzami programów śniadaniowych, w stacjach radiowych i prasie.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Antyoksydacyjne, wiosenne beauty-wyzwanie Biuro prasowe
2024-04-25 | 08:00

Antyoksydacyjne, wiosenne beauty-wyzwanie

Wiosna to czas wyznaczania nowych pielęgnacyjnych i kosmetycznych celów. Perfekcyjne przygotowanie do lata, odmłodzenie i poprawa kolorytu skóry pojawiają się na liście
Uroda Dieta a zdrowie jamy ustnej, czyli jakie produkty wspierają zdrowie naszych zębó
2024-04-22 | 10:48

Dieta a zdrowie jamy ustnej, czyli jakie produkty wspierają zdrowie naszych zębó

Mówi się „jesteś tym, co jesz” - to popularne powiedzenie nabiera jeszcze większego sensu, jeśli skupimy się na kondycji jamy ustnej. Ta część naszego organizmu jest
Uroda Czego potrzebują włosy kręcone?
2024-04-18 | 15:00

Czego potrzebują włosy kręcone?

Piękne, sprężyste i zdrowo wyglądające loki to beauty-marzenie nie tylko włosomaniaczek. By mogły olśniewać, włosy kręcone wymagają szczególnie troskliwej pielęgnacji. Eksperci

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.