Zadbane i piękne dłonie Twoją wizytówką
Agencja Face It!
ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
a.koszyczek|agencjafaceit.pl| |a.koszyczek|agencjafaceit.pl
794714937
www.agencjafaceit.pl
Jednak, zachowanie odpowiednej kondycji skóry naszych rąk przez 356 dni w roku jest dużym wyzwaniem. Szczególnie, zimowa aura nie sprzyja naszym dłoniom. Ciągłe zmiany temperatur, śnieg, mróz wpływają na ich podrażnienie. Czy są sposoby, aby temu zaradzić?
Niewątpliwie, zima to czas, kiedy nasze dłonie są wystawione na ciężką próbę. Nierzadko ich skóra staje się sucha, zaczerwieniona, a w skrajnych przypadkach pojawia się pieczenie oraz pękanie skóry. Dodatkowo, mroźne miesiące to również okres częstych niedoborów mikroelementów i witamin w organizmie. Głównie są to krzem, cynk, potas, magnez oraz witaminy B i F. Nietrudno także o choroby, przeziębienia i ogólne osłabienie organizmu, co rzutuje na kondycję skóry dłoni i paznokci.
Co możemy zrobić, aby uchronić skórę dłoni przed skutkami nadmiernej ekspozycji na zimno i wilgoć zimą?
- Noszenie rękawiczek – wystarczy raz o nich zapomnieć, aby zobaczyć jak wpływa to na stan naszych rąk.
- Odpowiednio zbilansowana dieta – uzupełniajmy niedobory mikroelementów i witamin wprowadzając do jadłospisu produkty mleczne, kakao, pełnoziarniste produkty zbożowe, pestki, orzechy, suszone owoce.
- Kompresy i kąpiele dla dłoni – posiadające działanie odżywcze, na bazie np. siemienia lnianego, aloesu czy oliwy z oliwek.
- Olejowanie – skuteczna i popularna od dłuższego czasu forma dbania o skórę i włosy, zadziała również skutecznie na skórę dłoni, a także kondycję paznokci. Możemy stosować łatwo dostępny olejek rycynowy, herbaciany oraz wspomnianą wyżej oliwę z oliwek.
- Zabieg parafinowy – podstawowy zabieg salonowy przynosi bardzo dobre rezultaty zimą. Parafina tworzy naturalną powłokę zatrzymującą wilgoć. Dodatkowo zmiękcza i regeneruje skórę.
- Zabieg Happy Hands Diego della Palma – zabieg ze śluzem ślimaka, koloidalną mąką owsianą oraz proszkiem z tukwy (owocu zwanego gąbczakiem). Efekty zabiegu są widoczne od razu: miękka i aksamitna skóra dłoni, poprawa nawilżenia, eliminacja szorstkości i pękania, ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa kondycji paznokci i skórek.
Pamiętajmy, że dłonie są naszą wizytówką, zdradzają nasz wiek oraz kondycję zdrowotną. Na zadbanych dłoniach lepiej prezentują się wszelkie stylizacje paznokci. Dlatego warto o nie dbać nie tylko zimową porą, ale również cały rok.
Więcej na: www.drzazgaclinic.pl
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.